NEDEN AVUSTRALYA`DA EĞİTİM ALMALIYIM?

NEDEN AVUSTRALYA`DA EĞİTİM ALMALIYIM?

Avustralya’da Eğitim

Avustralya; 1.200’den fazla eğitim kurumu ve 22.000’den fazla kurs seçeneği ile uluslararası öğrencileri için geniş çeşitlilikte eğitim seçenekleri sunuyor. Her seviyede eğitim alabilirsiniz; ilköğretim ve liseden mesleki eğitim ve uygulamaya (VET), İngilizce dil kurslarından yüksek öğrenime(üniversiteler dahil). Ve ne eğitimi aldığınız ya da ne kadar süre eğitim aldığınız fark etmeksizin, Avustralya kanunları kaliteli eğitimi ve uluslar arası öğrencilerin korunmasını garanti altına almıştır. Bu kanunlar arasında Denizaşırı Öğrenciler için Eğitim Hizmetleri Yasası(ESOS) 2000 ve Kayıt Otoriteleri ile Denizaşırı Öğrencilere Eğitim ve Uygulamalı Eğitim Sunan Sağlayıcılar için Ulusal Uygulama Esasları 2007 (Ulusal Yasa) dahildir. Bu kanunlar, uluslar arası öğrenciler için eğitim ve uygulamalı eğitim sunan sağlayıcılar için sabit standartlar getirmektedir.

Öğrenci vizesine sahip bir uluslararası öğrenci olarak Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas Students (CRICOS)’a kayıtlı bir kurumda ve kursta eğitim almalısınız. CRICOS lisansı, eğitim aldığınız kursun uluslar arası öğrencilerin beklediği yüksek standartları karşılıyor olmasını garanti eder.

Avustralya’ da Eğitim Masrafları

Avustralya’daki eğitim masrafları, seçtiğiniz eğitim seviyesine ve kuruma göre değişir. Uluslar arası öğrenciler için eğitim ücretleri eğitim almadan önce ödenebilmektedir. Kursunuzun, ders malzemeleri kurumun tesislerine erişim masrafı gibi ek ücretler bulunabilir.

Aşağıdaki liste, farklı yeterlilik türlerine göre kurs masraflarının yaklaşık fiyatları konusunda bilgi verebilir.

Okul-7.800 $ ile 30.000 $ arası

İngilizce dil eğitimleri-Kurs süresine bağlı olarak haftalık yaklaşık 300 $

Mesleki Eğitim-(sertifika I-IV, diploma ve ileri diploma)4.000 $ile 22.000 $ arası

Lisans Derecesi-15.000 $ ile 33.000*$ arası

Yüksek Lisans Derecesi-20.000 $ ile 37.000*$ arası

Doktora Derecesi-14.000 $ ile 37.000*$ arası

*Not: Bu fiyatlar veterinerlik ve tıp gibi yüksek fiyatlı kursları içermez. Lütfen bu kursların fiyatlarını görmek için seçtiğiniz kurumun web sayfasını ziyaret edin.

Tüm masraflar yıllık ve Avustralya Doları cinsindendir.

Mayıs 2014’te Avustralya Hükümeti, 2016’dan itibaren üniversite ücretlerinde değişiklikler olabileceğini açıkladı. Eğer uygulamaya alınırsa, bu değişikliklerin yerel öğrencilere uygulanması ve uluslar arası öğrenciler için geçerli olmaması bekleniyor.

 • Açıklanan değişiklikler sadece yerel öğrenciler için geçerli olan yeni politikalarda geçerlidir. Bu politikaların uluslar arası öğrencilere uygulanan ücretler üzerinde uygulanması beklenmiyor.
 • 1 Ocak 2016’dan itibaren, yerel öğrenci ücretleri üzerindeki sınırlamalar kaldırıldı ve eğitimde uygulanan devlet yardımı miktarı düşürüldü. Üniversiteler ve yüksek eğitim kurumları, yerel öğrencilerden alacakları ücretleri kendileri belirlemeye başladı.
 • Hükümet, Yüksek eğitim Burs Programı’nın (HELP) gelecekte sağlıklı bir şekilde devam etmesi amacıyla; HELP için faiz oranları ve geri ödeme koşullarında değişiklileri açıkladı. HELP yalnızca Avustralya vatandaşları ve kalıcı ikamet vizesine sahip kişilere sunuluyor.

İngilizce kursları

Avustralya’da İngilizce eğitimi, sınıfta kelimeleri ezberlemekten çok daha ötesidir. Öğretim yöntemimiz kritik düşünmenin yanında grup ve proje çalışmalarına odaklanır. Projelerin hepsi gerçek hayat deneyimlerinden oluşur, böylece sadece dili öğrenmekle kalmayıp, günlük hayatta nasıl kullanacağınızı da anlamış olursunuz.

Avustralya’da İngilizce eğitimi alarak, evinizde asla edinemeyeceğiniz, , çok çeşitli hayat becerileri edinirsiniz. Problem-çözme, farklı insanlardan oluşan takımları yönetme ve İngilizcenizi gerçek hayat durumlarında kullanma gibi eşsiz becerileri; hayatınızın geri kalanı boyunca kullanacaksınız. Eğitim tesislerimizdeki zengin kültürel çeşitlilik sayesinde gerçek bir uluslar arası atmosferde dünyanın dilini öğreneceksiniz.

İngilizce dil eğitimimiz, nerde ya da hangi kursta olursa olsun, sürekli olarak yüksek kalitesini korur. Zorunlu ulusal standartlar ve kapsamlı, sektör lideri kaliteli destek çerçevesine sahip tek ülke olan Avustralya’da en iyi İngilizce eğitimi alacağınızdan emin olabilirsiniz.

İngilizce eğitim türleri

Avustralya, çeşitli eğitim ihtiyaçlarına cevap veren zengin İngilizce kursları sunar.

Genel İngilizce

 • Hedefiniz-Yüksek seviyeli kurslara erişmek için genel yeterliliğinizi geliştirmek, seyahat için İngilizcenizi geliştirmek, iş amaçlı İngilizcenizi geliştirmek ya da İngilizce konuşulan bir ülkede normal bir işe girmek olabilir.
 • Kurs açıklaması-Konuşma ve dinleme becerilerine ağırlık vererek iletişim becerilerine odaklanır.

Akademik Amaçlar için İngilizce

 • Hedefiniz-Avustralya okulunda, meslek yüksekokulunda veya üniversitesinde eğitim almak.
 • Kurs açıklaması-Sizi İngilizce konuşulan bir üniversitede, yüksek eğitim veya mesleki eğitim kurumunda eğitim almaya hazırlar.

Özel Amaçlar için İngilizce(ESP)

 • Hedefiniz-Belirli bir konu için gereken konuşma ve yazı İngilizcesini öğrenmek ve belki staj yapmak istiyorsunuz
 • Kurs açıklaması-İşletme, havacılık veya turizm gibi belirli eğitim alanları için gereken uygulamalı İngilizce üzerine odaklanır.

Sınav Hazırlığı

 • Hedefiniz-IELTS, TOEFL, TOEIC veya Cambridge First Certificate gibi bir sınava girmeyi planlıyorsunuz
 • Kurs açıklaması-Sizi İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlar

Öğretim Amaçlı İngilizce

 • Hedefiniz-Kendi ülkenizdeki okullarda İngilizce eğitim vermek istiyorsunuz
 • Kurs açıklaması-Bu kurslar arasında TESOL(Teaching English to Speakers of Other Languages), EfTC(English for Teaching Children) yer alır.

Eğitim Turları

 • Hedefiniz-Kısa bir tatil yapmak, İngilizce öğrenmek ve eğlenmek ya da iş ile ilgili eğitim almak istiyorsunuz
 • Kurs açıklaması-Bu kurslar; Genel İngilizce ile sportif, sosyal, turistik,kültürel veya profesyonel eğitim aktivitelerinin birleşiminden oluşur.

Kalite Garantimiz

Avustralya’da uluslar arası eğitim için ulusal çapta düzenleyici ve kalite kontrol acenteleri bulunur. Tertiary Education Quality and Standards Agency (TEQSA) ve Australian Skills Quality Authority (ASQA). Bu kurumlar; Avustralya Hükümeti tarafından ulusal çapta kabul gören kalite standartlarının karşılandığından emin olmak amacıyla; kalite kontrolü yapmak, kursları ve verilen eğitimi düzenlemeye yönelik bağımsız bir dizi standartlar ile üniversite ve üniversite olmayan eğitim sağlayıcılarını düzenlemek için kurulmuştur. Bu iki kurum; İngilizce dil okullarının standartlarını kontrol konusunda sorumlulukları paylaşmaktadır.

Buna ek olarak öğrencilerin aşağıdaki hakları; Education Services for Overseas Students(ESOS) tarafından kanuni koruma altındadır.

 • Tüm uluslar arası öğrencilerin refahı
 • Öğrencilerin eğitim deneyimi kalitesi
 • Güncel ve doğru bilgi verilmesi

English Australia

English Australia; Avustralya’daki uluslararası İngilizce dil eğitimi sektöründe en üst kurumdur. English Australia, dünyanın her yerinde öğrencilere ve profesyonellere kaliteli İngilizce dil eğitimi sunan Avustralya’nın her yerinde 100’den fazla üye okulu temsil etmektedir.

English Australia’nın odak noktaları:

 • En kaliteli İngilizce dil programlarını sunmak;
 • Güvenli öğrenim ortamları için çeşitli destek hizmetleri sunmak ve
 • Her çeşit vize sahibi öğrenciler için eğitim ücretinin korunmasını garantilemek.