HİZMETLERİMİZ

 

Yurt Dışı Dil Okulu

*Önümde onlarca seçenek var. Ancak ben hangisini tercih edeceğimi bilemiyorum.
*İngilizce öğrenmek için en doğru yer neresidir? Hangi ülkeyi ya da hangi okulu tercih etmeliyim?
*Dil okulu seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Evet, kafanızdaki bu sorular sadece sizin değil yurtdışında dil eğitimi düşünen pek çok arkadaşımızın kafasını kurcalıyor ve aslına bakarsanız hayatınızın geri kalanını önemli ölçüde etkileyecek bu kararı verme sürecinizin lüzumsuzca uzamasına sebep oluyor.
İşte bu noktada devreye girmesi gereken havada uçuşup duran, okulda, sokakta ya da internette rast geldiğiniz düzensiz ve temelsiz yorumlar değil; bu eğitimi daha önce verimli bir şekilde geçirmiş ya da yaptığı hatalardan dolayı geçirememiş gençler ve konusunda uzman olduğunu düşündüğünüz profesyonel eğitim danışmanlarının yönlendirmeleri olmalı.
Biz de Aktif Yurtdışı Eğitim olarak, bu sorulara bazı cevaplar vermek ve tereddütlerinizi doğru istikamette ortadan kaldırmak üzere aşağıdaki tavsiyeleri uygun buluyoruz.
-Öncelikle hedefinizi doğru belirleyin. Akademik bir İngilizceye mi, kariyerinizde faydalı olacak bir İngilizceye mi yoksa yalnızca kişisel gelişiminize katkıda bulunacak entelektüel bir İngilizceye mi ihtiyacınız var? Bu soruların yanıtları seçeceğiniz ülke şehir ve okul seçeneklerini kolaylıkla pek aza indirecektir.
-Eğer sonrasında akademik kariyerime devam edebilir, lisans, yüksek lisans, doktora yapabilir veya orada hayatıma devam edebilirim dediğiniz bir ülke varsa ülkeye adaptasyon sürecini atlatmakla meşgul olacağınız dil eğitiminizi kesinlikle o ülkede almanız yararınıza olacaktır.
-Anadili İngilizce olan ülkeler söz konusu ise ve belirli İngilizce türleri ya da programları arayışı içerisinde değilseniz; okul ve aylık yaşam maliyetleri kesinlikle öncelikleriniz arasında olmalı. Çünkü dilini pazarlayan ülkelerin ortak özellikleri bizzat devlet tarafından bu eğitimi veren kurumlarını çok sıkı bir şekilde denetliyor olmalarıdır ve aslına bakarsanız ufak farklar dışında eğitim kaliteleri aynı ülke içerisinde birbirinin dengidir.
-Eğer tanıdığınız olması, küçüklüğünüzden beri hayaliniz olması gibi çok özel sebepleriniz yoksa seçtiğiniz şehirler popüler şehirlerden ziyade daha kenarda kalmış ve gittiğiniz ülkenin gerçek insanlarıyla daha yoğun şekilde muhatap olabileceğiniz bölgeleri olmalı.
-Lütfen bütçenizi aşan eğitimlerden uzak durun. Orada çalışır kendimi desteklerim, eksiğimi tamamlarım düşüncesindeki öğrenciler daima büyük sıkıntılar yaşadılar ve genellikle eğitimlerini tamamlayamadan döndüler.
-Vizeye dair işlemlerinizi ve özellikle finans durumunuzu gösterir belgeleri son ana bırakmayın. Son ana bırakılmış hazırlık ve kayıtlar, gerek artacak stres durumu gerekse son ana kalmanın vermiş olduğu ekonomik dezavantajlarıyla kaçınmanız gereken ve aynı şekilde en sık yapılan hatalardan biri…
Yukarıdaki maddeler, genel anlamda uygun adımlar atılması, büyük fedakarlıklar yaparak yapmış olduğunuz dil eğitimi girişiminizi mümkün olan en ideal şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacak ve oluşabilecek aksilikleri ve memnuniyetsizlikleri en aza indirecek öncelikli faktörler.
Peki yeterli mi? Tabi ki değil..Bu kişisel değerlendirmeler aşamasında yurtdışı eğitim danışmanlarına vereceğiniz spesifik bilgiler ve amacınızı tanımlarken alacağınız profesyonel destek de oldukça önemli.
Aktif Yurtdışı Eğitim olarak yürüttüğümüz “Siz Özelsiniz” projesi kapsamında danışman kadromuzdan destek almak, amaçlarınızın ve bunlara uygun eğitim paketinin belirlenmesi için oluşturduğumuz “öğrenci tanımlama testi”mizi yanıtlamak ve  diğer tüm konularda destek almak için 0212 556 81 88 numaralı telefon numaramızdan ya da [email protected] mail adresimizden danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Bizim için önemlisiniz… Çünkü Siz Özelsiniz…

Yurt Dışında Üniversite

Yurtdışında üniversite eğitimi almak istediğiniz ülkeye birlikte karar verelim.

İngiltere
Amerika
Avusturya
Almanya
Polonya
Macaristan
Ukrayna
Hollanda

Yurt Dışında Lise Eğitimi

Üniversitelerinizdeki mecburi stajlara saydırabileceğiniz ücretli ve ücretsiz Avrupa`da staj imkanları Aktif Yurtdışı Eğitim ile artık hiç olmadığı kadar kolay.
Garsonluk değil kendi mesleğinizi yaparken bir yandan da dil öğrenip bambaşka kültürleri keşfetme imkanı bulacaksınız.

Yurt Dışı Staj programları ve Erasmus+

YükSeK LisAns – mBa

Bir MBA` nin zorluklarını yüklenmek, belirli miktarda bir yatırım yapmak demektir, bu yüzden bir kursu seçmeden ve bir yere bağlanmadan önce uzun dönem yararlarını tartmak önemlidir. Eğitiminizden sonra maaşınızda meydana gelecek bir artış, karar  vermede önemli bir faktördür. 2011 verilerine göre ortalama maaş £64,000 ve en yüksek maaş £73,000 çıktı. Bunun ankette maaşların, ortalama olarak MDB` den hemen sonra %33, mezuniyetten 3-5 yıl sonra %92 daha ve 6-10 yıl sonra %151 daha arttığını gösterdi.

Kariyer Seçenekleri

MBA mezunlarının %79` unun, kariyer fırsatlarını genişletmek amacıyla mesleki eğitimlerine devam etme kararı aldıklarını görüyoruz.

Network Kurma

Akredite edilen bir MBA eğitimi almak, size yüksek seviyede ayrıcalıklı bir iletişim ağı kurma imkanı sunar. Çeşitli ve deneyimli profesyonellerden oluşan bir grubun parçası olacak, özenle seçilmiş insanlarla birlikte çalışacak ve aynı zamanda dünyanın en iyi işletme okullarından mezun olan kişilerle kurulan üst düzey bağlantılardan faydalanacaksınız. Bir mezunun açıkladığı gibi, `birlikte üstesinden geldiğin şeylerden sonra, MBA eğitimin sırasında oluşturduğun ortaklıklar bir ömür boyu sürüyor – kendine bir iş ortağı, bir akıl hocası, bir arkadaş ve sonsuz kariyer seçenekleri sunabilirsin.`

MBA Nedir?

MBA, ya da Master in Business Administration (İşletme Üzerine Master) derecesi, uluslararası çapta tanınan ve başarılı bir yöneticilik kariyerine uzanan bir pasaporttur. Bakış açınızı genişletmek ve güçlü yanlarınızı iyice güçlendirmek için tasarlanmıştır, iş dünyasının tüm temel yönlerini kapsar: pazarlama, finans, muhasebe, sayısal teknikler, IT, organizasyonel davranışlar & insan kaynakları yönetimi, operasyonel & stratejik yöneticilik, araştırma yöntemleri & danışmanlık, çevre, değişim yönetimi, iş politikası & strateji, liderlik & girişimcilik, güncel & yaygın konular, uluslararası hale gelmek.

İş deneyimi ve çeşitlilik akredite edilen bir MBA` de önemli rol oynar. Tipik bir grupta, ilgili alanda beş ila on yıllık deneyimi olan, farklı piyasadan ve sektörlerden gelen ve farklı kültürlere ve coğrafik geçmişlere sahip olan yetişkin kişiler bulunur. Eğer bir MBA ile ilgileniyorsanız, ancak yeterli iş deneyiminiz yoksa, Master in Business and Management (MBM) (İşletme ve Yönetim Üzerine Master) programını düşünebilirsiniz.

İnternet, globalleşme ve hayat tarzlarındaki değişim sayesinde, birçok okul artık daha esnek eğitim seçenekleri sunabiliyor. Bu uzaktan eğitim veya yarı zamanlı eğitim olabilir. Ve bu kadar seçenek arasında çok geniş bir kalite aralığı bulunuyor. İşte bu noktada bilinçli karar vermeniz için size yardım ediyoruz.

MBA benim için uygun mu?
İş yükünü kaldırabilir miyim?

İş yükü göz önünde bulundurulması gereken önemli bir konu. Uzaktan eğitim için haftada 20 saatinizi ayırabilmeniz gerekiyor. Tam ve yarı zamanlı kurslar tabi ki daha fazla zamanınızı alacaktır.

Kendimi buna adayabilir miyim?

Ailenizin tam anlayışı ve desteği, bir MBA programına girmek için gereken temel faktörlerden biridir.

MBA` ye başlamak için uygun bir zaman mı?

Bu durum, kariyerinizde edindiğiniz deneyime bağlı olarak değişir. Çoğu kurum, sektörde en az üç ya da dört yıllık deneyim istemektedir. Eğer bu deneyime sahip değilseniz, Master in Business and Management (MBM) ( işletme ve Yönetim Üzerine Master) programını düşünmelisiniz.

 MBA size uygun değil mi?

Farklı işletme eğitimleri mi arıyorsunuz?

Eğer doğru konuda değilseniz, yeterli deneyiminiz  yoksa veya MBA becerilerinize uygun değilse, düşünebileceğiniz pek çok farklı seçenek bulunuyor.

Deneyimli bir yöneticiyseniz ve yöneticilik üzerine araştırma arıyorsanız, DBA` yı düşünün

DBA Nedir?

DBA doktora seviyesinde, araştırma tabanlı bir eğitimdir. Disiplinler arası profesyonel pratiği geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Teorik yapıların, yöntemlerin ve tekniklerin uygulanmasını ve gelişimini inceler. Yaratıcılık ve sınamadan çok teorinin uygulanması  üzerine bir bakış getirir.
Eğer deneyimli bir yöneticiyseniz ve doğrudan pratik bir uygulama üzerinde çalışırken aynı zamanda araştırma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, DBA size göre olabilir. Yöneticilik ile ilgili sorunları çözmek için yenilikçi fikirler getirerek kariyerinizi ve kurumun başarısını doruğa çıkarabilir.
DBA en az dört yıl sürmektedir, bu yüzden zihinsel olarak motive olmanız gerekir. Normal bir doktoranın aksine, DBA akademik bilgi ve profesyonel uygulama arasında bir köprü görevi görür ve böylece öğrenciler gerçek yöneticilik problemlerine çözümler üretir.
MBA birliği, DBA programlarını 2006 yılından bu yana akredite etmektedir, bağımsız bir kalite sunarken, insanların kursun neler sunduğunu anlamalarına yardımcı olmaktadır.

Eğer MBA için gereken deneyiminiz yoksa veya yeni mezun olduysanız, ama gene de işletme derecesinin teorik becerilerini öğrenmek istiyorsanız,  MBM` yi düşünün

MBM Nedir?

Master in Business and Management ( işletme ve Yönetim Üzerine Master) (MBM), işletme üzerine yüksek lisans eğitimi almak isteyen ancak MBA için yeterli iş deneyimi olmayan kişiler için idealdir.
MBA` in aradığı iş deneyimi koşullarına sahip olmamasına rağmen MBM dereceleri, öğrencileri işletme alanında başarılı bir kariyere yerleşmelerini sağlayacak yöneticilik ve liderlik  becerilerini öğretmek için tasarlanmıştır.

 Okul Seçimi

Bir program seçmeden önce kendinize önemli bir kaç soru sorun:

Okulun tanınırlığı ne ölçüde? MBA işverenleri okulu tanıyor mu?

Konu okul seçimi olduğunda tanınırlık çok önemli bir etmendir. İşverenler yalnıza MBA` nizin olup olmadığını değil , nerede eğitim gördüğünüzü de sormaktadır ve bazı programlar diğerlerine göre daha yüksek tanınırlığa sahiptir. Bir okulun kalitesini ve notunu ölçmek için sunduğu MBA programının doğru akreditasyonlara sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Okulun iş piyasası ve sektörle bağlantıları neler?

Okulun yerel ve uluslararası şirketlerle ilişkileri olup olmadığını kontrol edin ve mezunlarının hangi işlerde çalıştıklarını ve yerlerini öğrenin.
Yerel bir yerde mi yoksa denizaşırı bir ülkede mi eğitim almak istiyorsunuz?

Eğer tam zamanlı eğitim düşünüyorsanız, o zaman uluslararası yönünüzü geliştirmek için başka bir ülkedeki okulu düşünebilirsiniz. Eğer birden fazla yabancı dil biliyorsanız, bu hayatınızı değiştirecek kararı vermede bir başka sebep daha olmuş olur. Yarı zamanlı eğitim için eve ya da iş yerinize daha yakın bir yer seçebilirsiniz. Ancak uzaktan eğitim alanlar için coğrafyanın çok önemli olmadığını, programın alınmasında teknolojinin anahtar rol oynadığını da aklınızda bulundurun.

MBA programının yapısı nasıldır?

Göz önünde bulundurulacak ilk nokta, programın odak konusudur. Belirli bir konu üzerine uzmanlaşmak isteyebilir ya da daha genel bir yeterlilik almak isteyebilirsiniz. İyi bir MBA kursu, temel yöneticilik konularını kapsarken aynı zamanda iyi bir seçmeli ders yelpazesi sunmaktadır.

Tam zamanlı mı, yarı zamanlı mı ya da uzaktan mı eğitim almak istiyorsunuz?

Çok çeşitli eğitim seçenekleri bulunuyor ve bunlardan hangisiniz sizin durumunuza, yaşam tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna siz karar verebilirsiniz.

MBA eğitiminin maliyeti nedir?

Şunu unutmamak gerekir ki, maliyetin yüksekliği kaliteyi göstermez. Fiyatları birçok etmen belirler: kurumun türü, yerel ekonomik hayat, öğretim üyelerinin tanınırlığı ve yetenekliliği ve derslerin verilme şekli. Finansal bir karar almadan önce işletme okullarına, MBA programlarının fiyatlarını nasıl belirlediklerini sorun.

Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim Nedir?
Uzaktan eğitim (e-Learning) en basit haliyle, zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde iletişim platformlarının kullanılarak bütün seviyelerde verilen eğitim sisteminin adıdır. Hayat boyu öğrenmenin mecburiyet haline geldiği günümüz şartlarında, çevresel faktörlerden dolayı eğitim alma imkanı kısıtlanan bireylerin bu olumsuzlukları minimize ederek, bireysel programlarına uygun bir şekilde eğitimlerini tamamlamaları bu sistemle mümkündür.

Uzaktan Eğitim’in Özellikleri:

  • Uzaktan eğitimde zaman sınırlamaları yoktur. Öğrenci, kişisel programına göre kendisi için en uygun zamanı belirleyerek eğitimini sürdürebilir.
  • Uzaktan Eğitim’de mekan, sizin olduğunuz yerdir. “Hep biz okula gidiyoruz, biraz da o bize gelsin” esprisinin hayat bulmuş halidir. Eğitim kalitesinden taviz vermeden istediğiniz mekanda aldığınız eğitimle “eğitimde fırsat eşitliği” sorununa da çözüm bulunmuş olur.
  • Uzaktan eğitim, öğrenciyi mecburi eğitim, devam zorunluluğu gibi eğitimin orijinal hüviyetine aykırı zorlamalardan uzaklaştırarak, öğrencinin sorumluluklarını tamamen kendi inisiyatifine bırakır.
  • Uzaktan eğitim, klasik eğitimde olduğu gibi hocalarla ve diğer öğrencilerle ilişkilere de imkan sağlar. Yine zaman ve mekandan bağımsız olarak teknolojinin imkanlarıyla grup çalışmalarına dahi imkan tanımaktadır.

Uzaktan Eğitimi yalnızca klasik eğitim sistemine bir alternatif olarak görmekten ziyade bu iki türü birbirinin destekleyicisi olarak değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. Ne var ki teknolojinin geldiği ve geleceği boyut, uzaktan eğitimin yakın gelecekteki en önemli eğitim sistemlerinden olarak konumunu güçlendireceğinin işaretlerini vermektedir.
Bir süredir yurtiçi ve yurtdışında alınan uzaktan eğitim programlarının pek çoğu da Y.Ö.K tarafından tanınmaktadır.
Uzaktan eğitim alabileceğiniz uluslar arası eğitim kuruluşları ve programlarıyla ilgili yurtdışı eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yaz Kampları

Bir Aktif Yurtdışı Eğitim markası olan AktifSummer, 8-17 yaş arası öğrencilere İngiltere, Amerika, Kanada ve İspanya`da dünyanın en önemli üniversite kampüslerinde eğitim, kültür ve eğlence kampları sunmaktadır.

Alanında dünyanın en iyi markaları olan dil okulları ile iş birliği içerisinde güvenli ve kaliteli lokasyonlarda gerçekleştirilen programlara gruplar halinde katılım sağlayabildiğiniz gibi bireysel katılımlar da mümkündür.

PEdagog ve eğitmenlerden oluşan okul yetkilileri dışında, Türkiye`den öğrencileriyle birlikte grup lideri olarak programa katılan öğretmenlerin ve AktifSummer temsilcilerinin de bulunduğu programlarımız, U18-18 yaş altı gençlere hitap etmesi sebebiyle, bütün detayları düşünülmüş paketler halinde sunulmaktadır.

Sömestr ve yaz kamp paket programlarımıza;

Haftada 20-25 ders saati yabancı dil eğitimi (Eğitimler sınıf içi ve dışı aktivitelerle desteklenmiş ve öğrencilerin pratik ihtiyacını gidermeye yönelik dizayn edilmiştir.)

Üniversite kampüsleri, okul yurtlarında konaklama

Hassasiyetlerinizi ve yemek tercihlerinizi gözeterek oluşturulmuş ve hijyenik sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri

24 saat gözetim, destek ve liderlik

Her hafta minimum 2 yarım gün 1 tam gün okul ve şehir dışı geziler

Yerel ziyaretler, şehir turları, spor faaliyetleri ve oyunlardan oluşan sürekli etkinlikler

İlgi alanınıza göre pakete ilave edebileceğiniz ekstra hobi faaliyetleri (tenis, dalış, drama, güzel sanatlar vb.)

Havayolu transferleri

Materyaller, ders kitapları, sınavlar ve bitirme sertifikası

Ayrıca grup başvurularda uçak biletleri, vize, sigorta ve ilave geziler de pakete dahil edilebilmektedir.

Detaylı bilgi için ;

0212 556 81 88

Uluslararası Öğrenciler için Türkiye'de Eğitim

Türkiye’nin dünyaca ünlü cennet köşelerinde hem tatil yapın hem de çok kaliteli bir yabacı dil eğitimi alın.

✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı