İRLANDA’DA ÇOKLU VİZE NASIL ALINIR?

İRLANDA’DA ÇOKLU VİZE NASIL ALINIR?

İRLANDA’DA ÇOKLU VİZE NASIL ALINIR? İRLANDA VİZESİNİ ÇOKLU VİZEYE ÇEVİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR? (RE-ENTRY VISA)

İrlanda’ya uzun dönem (dil veya üniversite) eğitimi almak için giden Türk öğrencilere İrlanda Konsolosluğu maksimum 3 aylık ve tek girişlik vize vermektedir. Öğrenciler bu vizeleri için İrlanda’ya ulaştıktan sonra göçmenlik ofislerinden uzatma işlemi yapmak zorundadırlar.

Uzatma işlemini tamamlayan adaylara İrlanda Devleti sadece tek girişli vize hakkı tanımaktadır. Yani öğrenciler oturum işlemlerini bittikten sonra vizelerini “çoklu vize”ye çevirmeden İrlanda’dan çıkış yaparlarsa oturum hakları olsa bile ülkeye dönüş yapamazlar.

Bu nedenle öğrencilerin “Irish Naturalisation and Immigration Service” ofislerinden çoklu giriş/re-entry visa işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu işlem için 100 Euro ücret ödenmektedir. İşleminizi tamamladıktan sonra İrlanda dışına çıkıp gelmeniz bir problem oluşturmayacaktır. Türkiye`ye veya başka ülkerelere rahatça gidip gelebilirsiniz.

Vizeye başvurmanız için tercih edebileceğiniz iki yol vardır.

Birincisi online olarak. Şuradan re-entry vize başvurusu yaparak randevu aldıktan sonra evraklarınızla beraber randevu aldığınız gün INIS merkezine gitmeniz.

İkinci yöntem ise posta yoluyla başvuru. Bu başvurular 10 gün civarında sürmektedir.

Çoklu giriş vizesi başvurusu için gerekli evraklar;

pasaport.
başvuru formu, (GNIB ofislerinden alabilirsiniz)
GNIB kartınız,
okuldan alacağınız devamsızlık belgeniz (minimum %80 olmalıdır)
2 fotoğraf,
dekont, (ödemeyi bankadan ya da post-office’den “Department of Justice and Equality” notuyla yapmanız gerekmektedir, elden ödeme alınmamaktadır.)

(Posta ile başvurursanız pasaport ve GNIB kartınızı postayla göndermeniz gerekecektir. Size 10 gün sonra geri döneceği için muhtemel kullanımlar için önceden hazırlıklı olmanız tavsiye olunur.)

Bu evrakları almış olduğunuz randevu tarihinde yanınızda bulundurarak çoklu giriş vizenizi alabilirsiniz.
Irish Naturalisation and Immigration Service adresi; 3-14 Cé an Bhúrcaigh, Baile Átha Cliath 2, D02 XK70 / 13-14 Burgh Quay, Dublin 2.

✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı