İRLANDA’DA ÇOKLU VİZE NASIL ALINIR?

İRLANDA’DA ÇOKLU VİZE NASIL ALINIR? İRLANDA VİZESİNİ ÇOKLU VİZEYE ÇEVİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR? (RE-ENTRY VISA)

İrlanda’ya uzun dönem (dil veya üniversite) eğitimi almak için giden Türk öğrencilere İrlanda Konsolosluğu maksimum 3 aylık ve tek girişlik vize vermektedir. Öğrenciler bu vizeleri için İrlanda’ya ulaştıktan sonra göçmenlik ofislerinden uzatma işlemi yapmak zorundadırlar.

Uzatma işlemini tamamlayan adaylara İrlanda Devleti sadece tek girişli vize hakkı tanımaktadır. Yani öğrenciler oturum işlemlerini bittikten sonra vizelerini “çoklu vize”ye çevirmeden İrlanda’dan çıkış yaparlarsa oturum hakları olsa bile ülkeye dönüş yapamazlar.

Bu nedenle öğrencilerin “Irish Naturalisation and Immigration Service” ofislerinden çoklu giriş/re-entry visa işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu işlem için 100 Euro ücret ödenmektedir. İşleminizi tamamladıktan sonra İrlanda dışına çıkıp gelmeniz bir problem oluşturmayacaktır. Türkiye`ye veya başka ülkerelere rahatça gidip gelebilirsiniz.

1 cevap
  1. doge usdt
    doge usdt says:

    Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir