Yaz okul programları farklı yaş gruplarına göre organize edilmektedir. Bu yaş gruplarının aralıkları okullar arasında değişkenlik gösterse de genel olarak 9 yaş ve altı, 10- 12 yaş, 13-15 yaş, 15 -17 yaş ve 17-19 yaş şeklinde gruplandırma yapıldığı söylenebilir.

Yaz okulu programları, kişisel gelişim açısından çok yönlü katkısıyla hem ebeveyn hem de öğrencilerin ilk sıradaki tercihlerindendir. Yurt dışında yaz okulunda geçirecekleri süre, yabancı dillerini geliştirmenin yanı sıra hem başka ülkelerden arkadaşlar edinerek hayata bakış açılarını zenginleştirmelerini sağlayacaktır. Hem de öğrenirken eğleneceklerdir. Vizyonları, öz güvenleri gelişecek, evden uzak kalma ve kendi sorumluluğunu taşımanın nasıl bir şey olduğunu anlayacaklar. Türkiye’ye döndüklerinde yabancı dil derslerine verdikleri önem ve ilgileri artacak. Yurt dışına seyahat etme deneyimi kazanırken, belki de üniversitede okumak istedikleri bölümler ile ilgili vizyon ve bilgi sahibi olacaklar.

Yaz programlarının içeriği, öğrencilerin yabancı dil seviyelerini geliştiren kursların yanı sıra düzenli bir akışı takip eden sosyal programlar arasında değişiklik gösterse de genellikle klasik yaz okulu diyeceğimiz haftada 15 – 20 – 30 derslik programlar uygulanmakta ve program uzunluğu 2 -12 hafta arasında değişebilmektedir.

Yaz okulu programlarında en çok rağbet gören dil her zamanki gibi İngilizcedir. İngiltere, Malta, Kanada, ABD VE Avustralya gibi ülkeler tercih edilmektedir. İngilizce’nin akabinde en çok ilgi gören diller Fransızca ve Almanca’dır. Fransızca için en çok Fransa, Kanada ve İsviçre tercih edilirken,  Almanca dil eğitimi için ise Almanya başta olmak üzere Avusturya ve İsviçre ilgi odağıdır.

İngiltere’deki programlar, yaz aylarında eğitime ara veren kolej ve üniversitelerde düzenlenmektedir.Bu okullar, Londra, Bournemouth, Oxford, Cambridge gibi bir çok bilinen şehirlerde, ve hatta tüm Büyük Britanya’nın daha kırsal kesimlerinde yer alır.

 

ABD’deki okullar, genellikle Miami, Washington, Boston ve New York ile batı kıyısında bulunan yer alan Los Angeles ve Seattle çevresinde yoğunlaşmış olup sosyal aktivite programlarında gezilerin ağırlığı oldukça fazladır.

 

Kanada özellikle Vancouver ve Toronto’da bulunan yaz okullarında sunulan aktivite programları, öğrencilerin ülkenin eşsiz doğasını tecrübe etmelerine olanak tanımaktadır.

 

İrlanda’daki okullar, Dublin ile Cork ve Limerick’de bulunmaktadır. Aile kavramının çok güçlü ve aileye verilen önemin sosyal hayatın her anında hissedildiği ülke, her yaştan öğrenciye huzurlu ve güvenli bir ortam sunar.

 

Malta’daki programlar, üniversite ve kolejlerin kampüslerinde değil, mülkiyeti doğrudan okullara ait kampüslerde organize edilmektedir. Diğer ülkelerdeki benzerlerinden ayıran en önemli nokta ise sosyal aktivite programlarındaki zenginliktir.

 

Avustralya’daki okullar, Sydney, Cairns ve Brisbane gibi şehirlere ek olarak ülkenin daha kuzey ve iç kesimlerine dağılmıştır.

Yüksek yaşam kalitesi ve güvenlik standartlarına sahip olan Fransa ülkesinin yaz okulları Paris,Cannes, Antibes ve Nice gibi şehirlerine yayılmıştır.

İsviçre’deki yaz okulu programlarının birçoğu yıl boyu yatılı eğitim sunan eğitim kurumları tarafından düzenlenir. Diğer ülkelerdeki yaz okullarından en büyük farkı sosyal aktivite programları içinde kayak ve snowboard gibi kış sporlarına da yer verilmesidir.

 

Almanya’daki yaz okulları daha çok Berlin, Münih, Frankurt ve Heidelberg gibi şehirlerde yer alır.

 

İspanya’daki yaz okulları, Barcelona, Madrid, Valencia, Marbella, Mallorca, Granada ve Malaga gibi turistik şehirlerde bulunmaktadır. Akdeniz ülkesi olmanın verdiği kültürel yatkınlık, İspanyol ve Türk mutfağının bazı ortak özellikleri, ılıman iklimi ve sıcakkanlı insanları ile Türk öğrencinin kendini güvende ve huzurlu hissettiği ülkelerden biridir.

 

İtalya’daki yaz okulları Roma, Floransa, Milano ve Venedik’te bulunmaktadır. Bu ülke Türk öğrencilerine, entelektüel birikimlerine katkı sağlar.

 

Yaz okulları programlarında pek çok spor etkinliğinin yanı sıra her öğleden sonra ve akşamları öğrencilere güzel vakit geçirten ve İngilizce pratik yapmalarını sağlayan etkinlikler düzenlenir. Hafta sonlarında ise başka şehirlere, turistik ve tarihi yörelere çeşitli geziler düzenlenir.

Yaz okullarında konaklama için bazı okullara ve yaşlara göre değişkenlik göstererek yurtta ve aile yanında konaklama opsiyonları sunulmaktadır. Aile yanında konaklamada, tek veya çift kişilik odalarda kalmak mümkündür. Aileler, okullar tarafından denetlenmekte, yanında kalacak aile hakkında bilgiler, öğrenci gitmeden hemen önce kendisine sunulmaktadır. Yurtlar ise okulların yanında, ilgili resmi kurumlar tarafından denetlenmektedir. Güvenliğin en üst düzeyde tutulduğu yurtlarda tek kişilik veya paylaşımlı odalarda konaklayabilirsiniz.

Program dahilinde öğrencilere üç öğün yemek sunulmaktadır. Yurtlar genellikle çok uluslu bir ortam sunduğu için pratik yapmalarına olanak tanırken, aile yanında konaklama ise bir aile ortamında bulunmak ve günlük yaşama daha kolay dahil olabilmek açısından yararlı olabilmektedir.

 

Çocuğunuza hem güzel bir tatil hem de İngilizcesine katkı sağlamak amacı ile güzel bir hediye vermek isterseniz, danışanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz,

  0212 556 81 88 ya da [email protected]