Yurtdışına Varıştan sonra Kültür Şoku yaşamanızı atlatacak ipuçları!

Elbetteki, eğitim amaçlı ya da turistik amaçlı seyahat planladığınız ülkeye gitmeden önce ‘’gezilecek yerler listesi’’ yapmanız gerekmektedir. Bu sizi varış sonrası daha planlı ve önceden araştırmış olmanın verdiği özgüvenle bir nebze de olsa rahatlatacaktır. Aktif Yurtdışı Eğitim olarak, varış öncesi  yaptığımız gidiş konuşmalarında varacağınız ülkenin genel kültürü ve ilk gidişte yapılacak şeyler ile ilgili size oryantasyon vermekteyiz.

Gideceğiniz ülkenin festival tarihlerine denk gelirseniz mutlaka ziyaret edin. Eşsiz anılar ve anılarla birlikte yaşayacak fotoğraflarınız olacaktır.

Mutlaka her Avrupa şehrinde old-town(eski kent) kısmı bulunmaktadır. Buranın mimarilerini ve dar sokaklarını incelemek size iyi hissettirecektir. Buradaki yorgunluk sonrası, bulunduğunuz yere özel tatları denemeniz hem yorgunluk atmanıza hem de yeni bir şey deneyimlemenin vermiş olduğu mutluluğu yaşamanıza katkı sağlayacaktır. Örneğin: Polonya’da Pierogi(Mantı) Almanya’da Kartoffelsalad( Alman usülü patates salatası) ya da Apfelstrudel (Elmalı Turta)

Gittiğiniz ülkenin başkentini ziyaret etmek o ülkenin tarihi ve güncel yaşamının buluşmasıyla ilgili ipuçları verecektir! Metropol de çok yorulmadan gezmek size hayatın aktığını gösterir!

Seyahat edeceğiniz ülkede önceden yer ayırmanız gereken çok ilgi çekici müzeler olabilir. Bunlardan bazıları panoramiktir. Gitmeden önce mutlaka açılış-kapanış saatlerini kontrol ediniz!

Mutlaka 1 kez toplu taşıma kullanın : gidiş amacınız ne olursa olsun, sosyal hayatı daha yakından tanımak, toplum düzenini gözlemlemek için toplu taşıma harika bir seçenektir.