Güney Carolina Üniversitesi üstün bir öğrenci deneyimine kendini adamış, öğrenme, araştırma ve yeniliğe önem veren, yüksek kaliteli, küresel olarak tanınan bir araştırma üniversitesidir.1801 yılında kurulan Güney Carolina Üniversitesi o zaman South Carolina College olarak hizmet verirken 1906 yılında üniversite olarak inşa edilip eğitim sektöründe devam etmektedir. 25.000’den fazla Lisans Programına kayıtlı öğrencisi olan büyük bir kurumdur.

Güney Carolina’nın başkenti olan Columbia, küçük bir kasaba olmasına rağmen cazibesi ile büyük şehir olanakları sunmaktadır. Hava sıcaklığı yaz aylarında ortalama 35°, kış aylarında 14.6°’dır. Atlanta şehrine 3 saat, Charleston şehrine 1,5 saat sürüş mesafesindedir. USC Columbia üniversitenin ana kampüsüdür. Merkez kampüs araştırma faaliyeti ve toplum katılımına açık etkinlikler için Carnegie Vakfı tarafından en yüksek sıralamayı alan 40 devlet üniversitesinden biridir. Aiken, Beafort, Lancaster, Salkehatchie, Sumter, Union, Upstate olmak üzere farklı kampüslerde de eğitim vermektedir.

Kiplinger’s, Forbes ve U.S. News and World Report, gibi ulusal yayınlara göre, programlar ülkedeki ve dünyadaki en iyileriyle karşılaştırılmaktadır. Uluslararası İşletme Lisans Programı, Uluslararası Yüksek Lisans, En İyi Uluslararası Deneyim, Egzersiz Bilim Dalı Programında (Ulusal Kinesiyoloji Akademisi) 1. Sırada yer almaktadır. Devlet Üniversiteleri Onur Programında ‘’ Ulusun En İyi Kamu Üniversitesi’’ ödülünü almıştır. Ulusal sıralamada 19. Sırada Sağlık Bilimleri Programları yer almaktadır. İlk 25’te 8 tane Master Programı bulunmaktadır. Yüksek Lisans Programında Sosyoloji Bölümünde Sosyal Psikoloji 4. Sırada yer almaktadır. 101 üniversite içerisinden uluslararası öğrenciler için ülkenin en iyi deneyimi sunduğunu ispatlamıştır. %3 oranı ile Afrikalı kökenli Amerikalı mezun sayısının en yüksek olduğu üniversitedir. 1.407 üniversite içerisinde 20. Sırada Amerika’nın En İyi Üniversite olan Güney Carolina Üniversitesi Atletizm’de 1.407 üniversite içerisinde 20. Sırada yer almaktadır.

Livability.com tarafından, 2016 yılında ‘’3. En İyi Üniversite Şehri’’ olarak seçilmiştir. Niche 2019’da Genç Uzmanlar için En İyi Şehir olarak göstermiştir. Big 7 Travel, 2019’da Amerika’nın 3. En Arkadaş Canlısı Eyaleti olarak seçilmiştir.

En popüler bölümler Finans, Pazarlama, İşletme, Hemşirelik, Ceza Adaleti ve Emniyet İdaresi’dir. UofSC Kariyer Merkezinin öğrencilerine iş veya staj bulmaya yardımcı olmaktadır.

Lisans Programları

UofSC, 350’den fazla lisans programı sunmaktadır. Üst düzey araştırma faaliyeti ve toplum katılımı için Carnegie Derecelendirmelerini (ABD’deki kolej ve üniversitelerin sınıflandırılması için bir çerçevedir.)alan 40 devlet üniversitesinden biridir. Güney Carolina mezunları başlangıçta 38.000 $ ‘lık bir maaş almaya başlar.

 

 • College of Engineering and Computing

Güney Carolina Üniversitesi Mühendislik ve Bilgisayar Fakültesi, mühendisleri ve BT profesyonellerini yeni teknolojiler geliştirmeye hazırlayarak yeniliği teşvik eder. Birçok uygulama için teknoloji geliştirme çalışması yapan IBM İnovasyon Merkezi’nde araştırmalara katılma fırsatı sunmaktadır.

Aerospace Engineering

Biomedical Engineering

Chemical Engineering

Civil Engineering

Computer Science/Computer Engineering

Electrical Engineering

Integrated Information Technology

Mechanical Engineering

 

 • Darla Moore School of Business

Pazarlama, muhasebe, gayrimenkul ve daha birçok alanda programları bulunan Darla Moore İşletme Fakültesi, dünya çapında büyük bir fakülteye ve on iki büyük araştırma merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Güney Carolina Üniversitesi Lisans İşletme programı U.S. News & World Report (2020) tarafından 38. sırada, International Business’ta ise 1. Sırada yer almaktadır.

Accounting

Business Administration

Economics

Entrepreneurship

Finance

Human Resources

International Business

Operations and Supply Chain

Marketing

Real Estate

Risk Management and Insurance

 

 • Arnold School of Public Health

Güney Carolina Üniversitesi Arnold Halk Sağlığı Fakültesinde gelişmiş araştırma ve sosyal yardım programları aracılığıyla ödüllü öğretim üyelerinden öğrenme şansı sunmaktadır.

Exercise Science

Public Health

 

 • College of Arts & Sciences

University of South Carolina Sanat ve Bilim Fakültesi sanat, beşeri bilimler, sosyal ve doğa bilimleri, matematik, istatistik ve disiplinler arası çalışmaları kapsayan 40’tan fazla lisans seçeneği sunmaktadır.

 

African-American Studies

Anthropology

Art Education

Art History

Art Studio

Biochemistry and Molecular Biology

Biological Sciences

Cardiovascular Technology

Chemistry

Chinese Studies

Classics

Comparative Literature

Criminology and Criminal Justice

Dance

Economics

English

Environmental Science

Environmental Studies

Film and Media Studies

French

Geography

Geological Sciences

Geophysics

German

Global Studies

History

International Studies

Marine Science

Mathematics

Media Arts

Philosophy

Physics

Political Science

Psychology

Religious Studies

Russian

Sociology

Spanish

Statistics

Theatre

Women’s and Gender Studies

 

 • College of Education

Güney Carolina Üniversitesi Eğitim Fakültesi, International Accelerator öğrencileri dört lisans programı arasından seçim yapabilirler. Bunlar; Okul öncesi öğretmenliği, ilköğretim, orta ve beden eğitimi bölümleri seçim yapabilecekleri alanlardır. Müfredat eleştirel düşünmeyi, işbirliğini ve katılımı teşvik eder.

Art Education

Dance Education

Early Childhood Education

Elementary Education

Foreign Language Education

Middle Level Education

Music Education

Physical Education

Secondary Education

 

 • College of Hospitality, Retail and Sport Management

Otelcilik, Perakendecilik ve Spor Yönetimi Fakültesi, konaklama yönetimi, turizm yönetimi, perakende ve spor ve eğlence alanlarında lisans seçenekleri ile Şanghay Ranking Küresel Akademik Konular Sıralaması (2019) tarafından ABD’de 7. Dünyada ise 15. Sıradadır.

Hospitality Management

Tourism Management

Fashion Merchandising

Retail Management

Sport and Entertainment Management

 

 

 • College of Information and Communications

University of South Carolina Bilgi ve İletişim Fakültesi, reklamcılık, yayın gazeteciliği, görsel iletişim, işitsel gazetecilik, bilgi bilimi, halkla ilişkiler, görsel iletişim ve daha pek çok alanda diploma seçenekleri sunar.

 

Advertising

Broadcast Journalism

Information Science

Journalism

Mass Communications

Public Relations

Visual Communications

 

 • College of Nursing

Temel derslerde sağlıklı yaşam, beslenme, patofizyoloji ve diğer konular hakkında kendisini bu alanda geliştirmiş çalışmaları olan öğretim üyelerinden, klinik tedavi uzmanlarından ve araştırmacılardan öğrenme fırsatını öğrencilerine sunar. Güney Carolina Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencileri UofSC son teknoloji simülasyon laboratuarında uygulamalı hasta bakımı eğitimine katılırlar.

 

 • College of Pharmacy

Eczacılık Fakültesi, kurucu akademisyenlerden oluşan ekibi ile ilaç bilimlerinin gelişiminden başlayarak eczacılıkta kapsamlı eğitim sunmaktadır.

 

Pharmaceutical Sciences

 

 

 • College of Social Work

Sosyal hizmetin bilgisi, değerleri ve bilişsel süreçleri tarafından bilgilendirilen öğrencilere beceriye dayalı bir müfredat sunar. Öğrenciler, bireylerin ve toplulukların refahını iyileştirmek için klinik, staj ve hizmet fırsatlarına erişebilirler.

Social Work

 

 • South Carolina Honors College

Düzenli olarak ülkenin en iyi onur duyduğu üniversitelerden biri olan South Carolina Honors College, lisans eğitimini ilerletmek isteyen en iyi akademisyenler tarafından tasarlanmıştır.

 • School of Music

UofSC Müzik Okulu, müzik eğitimi, performans, yaratıcı etkinlikler, araştırma ve müzik öğretiminde konsantrasyonlar ile ilgili 15 programdan fazla hizmet sunmaktadır.

Composition

Jazz Studies

Music Education

Music

Performance – Brass, Guitar, Organ, Percussion, Piano, Strings, Voice, Woodwinds

Theory

Master Programları

University of South Carolina – International Accelerator programı, 10’dan fazla lisansüstü seçeneği ve dünya çapında 300.000’den fazla mezundan oluşan aktif bir topluluğa katılma fırsatı sunuyor.

Master Programlarına kayıtlı toplam 34.795 öğrenci bulunmaktadır. Bunun %5.4’ü uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Shanghai Sıralamasında, 2018’de Spor Bilimlerinde 1. Olduğu açıklanmıştır.

 • College of Engineering and Computing

Mühendislik ve Bilgisayar Bölümü, mühendisleri ve bilgisayar profesyonellerini hayatımızı ve dünyamızı geliştirecek yeni teknolojiler geliştirmeye hazırlayarak yeniliğe teşvik eder. Uygulamalı Yenilik Merkezi’nde eski IBM çalışanları ile araştırma yapabilir veya Boeing ile ortaklık olan McNair Havacılık ve Uzay Merkezi’nde daha iyi bir uçak tasarlayabilirsiniz. Kariyer planınız ne olursa olsun, gerçek hayattaki sorunları sektördeki akıllı çözümlere dönüştürmek konusunda tecrübe sahibi olacaksınız.

Aerospace Engineering (M.E./M.S.) – STEM designated

Biomedical Engineering (M.E./M.S.) – STEM designated

Chemical Engineering (M.E./M.S.) – STEM designated

Civil Engineering (M.E./M.S.) – STEM designated

Electrical Engineering (M.E./M.S.) – STEM designated

Mechanical Engineering (M.E./M.S.) – STEM designated

Technology Innovation and Entrepreneurial Engineering (M.S.)

 

 • Arnold School of Public Health

U.S. News & World Report (2020) tarafından 23. sırada yer alan ödüllü fakülte Güney Carolina Arnold Halk Sağlığı, yenilikçi araştırma fırsatları ve sosyal yardım programları sunmaktadır.

Exercise Science, M.S. – STEM designated

Environmental Health Sciences, M.S. – STEM designated

 

 • College of Arts and Sciences

U.S. News & World Report (2020) tarafından yapılan Lisansüstü Kriminoloji programı 22. sırada yer almaktadır. UofSC’in Kriminoloji ve Ceza Adaleti dersleri, öğrencileri ceza adaleti uzmanları, araştırmacıları ve eğitimcileri olarak öğrencilerini toplumdaki suç sorunlarıyla yüzleşip çözümler bulmaya hazırlamaktadır.

Criminology and Criminal Justice, M.A.

 

 • College of Hospitality, Retail and Sport Management

Otelcilik, Perakendecilik ve Spor Yönetimi Bölümü,  Journal of Hospitality and Tourism Education (2017) tarafından 2. sırada yer aldı.

International Hospitality and Tourism Management, M.I.H.T.M.

Sport and Entertainment Management, M.S.E.M.

 

Shorelight uluslararası öğrencilerin en iyi ABD Üniversitelerinde eğitim almasına yardımcı olmaktadır. Shorelight’ın ortak üniversitelerinden birine kayıt olarak, akademik seviyeniz, İngilizce becerileriniz ve kariyer hedeflerinize yönelik özel olarak tasarlanmış programlara ve hizmetlere erişmenizi sağlar.

Shorelight danışmanlarının sunduğu bazı ayrıcalıklar,

 • Hangi ortak üniversitelerinin size uygun olduğuna karar vermek,
 • Bölüm ve lisans programlarının araştırılması,
 • Üniversite başvurunuzu tamamlamak,
 • Kampüs yaşamına ve öğrenci kulüplerine genel bakış
 • Staj imkanları.

Okulun ilk gününden, mezuniyetinize kadar size destek olmaktadırlar.

Sizlerde AktifEdu ve Shorelight aracılığı ile eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

  0212 556 81 88 ya da [email protected]