1848 yılında kurulan, Mississippi Üniversitesi, Ole Miss olarak bilinir. Mississippi’nin en iyi üniversitelerinden birisidir. The University of Mississippi, Mississippi eyaletinin Oxford şehrinde bulunur. Doktora Üniversiteleri – Carnegie Sınıflamasına Göre En Yüksek Araştırma Faaliyeti, kamu hizmeti, akademisyenler ve iş dünyasında liderler üreten köklü bir geçmişe sahiptir. 24.000’den fazla öğrencisi ile University of Mississippi eyaletin en büyük üniversitesidir ve ülkenin en hızlı büyüyen kurumları arasındadır. Akademik bölümleri arasında tıp fakültesi,  muhasebe, hukuk ve eczacılık popüler bölümleridir.

24 Şubat 1844’te Mississippi Yasama Meclisi eyalette kamu yüksek öğreniminin temelini attı. University of Mississippi dört yıl sonra 80 öğrenciyle eğitime başladı. 23 yıl boyunca Mississippi’nin tek yüksek öğrenim kurumu olan University of Mississippi 110 yıl boyunca, devletin en kapsamlı üniversitesiydi.

Mississippi Üniversitesi kampüslerine toplam kayıt (2016-2017 akademik yılı için) 24.250’dir. Öğrenci nüfusunun yaklaşık yüzde 60’ı Mississippi’den ve öğrencilerin yüzde 22,9’u azınlıktır.

Ana JD Williams Kütüphanesi ve Bilim Kütüphanesini bünyesinde bulunduran University of  Mississippi yaklaşık 4.43 milyon cilt kitap ve dergi barındırmaktadır. 214’dan fazlada elektronik veri tabanı, 135.210 elektronik dergiye ve 814.143 elektronik kitaba erişim sağlamaktadır. .

University of Mississippi öğrencilere derslere kaydolmalarını, notları kontrol etmelerini, faturaları ödemelerini ve çevrimiçi olarak sınıf ödevlerini göndermelerini için 7/24 erişim sağlayacağı web imkanı sağlar. Öğrenciler kütüphane materyaline internet üzerinden erişim sağlayabilir. Kampüsün her alanında kablosuz ağa erişim imkanı vardır.

“Ole Miss” lakaplı Mississippi Üniversitesi, işletme, mühendislik, muhasebe ve eğitim alanlarında üst düzey programlar dahil 110’dan fazla çalışma alanı sunmaktadır.

  • Mühendislik okulu
  • İş okulu
  • Liberal Sanatlar Koleji
  • Muhasebe Okulu
  • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
  • Eğitim Fakültesi
  • Gazetecilik ve Yeni Medya Okulu
  • Eczacılık Fakültesi

 

SHORELIGHT
Shorelight Education, uluslararası öğrenci başarısı konusunda uzmanlaşmış Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir eğitim firmasıdır. Başvuru anından varış öncesi, kampüse erişim ve lisans ve lisans üstü kariyerleri boyunca kültürel ve akademik başarıya kadar kampüsümüze seyahatleri boyunca uluslararası öğrencileri desteklemeye kendini adamış, Amerika Birleşik Devletleri’nin en tanınmış üniversitelerinden oluşan (tümü U.S. News ve Dünya Raporu derecelendirmesinde en iyi 200 üniversite arasında gösterilmektedir) bir konsorsiyumuz. Yeni nesil yüksek öğrenim almak isteyen öğrencilerin seçeneklerini genişletmek ve daha kampüse ayak basmadan başlayan öğrenci imza deneyimleri yaratmak için, birinci sınıf üniversitelerle birlikte çalışıyoruz. Bünyesinde 69 lisans derecesi, 73 yüksek lisans derecesi, 11 doktora derecesi ve bir JD programı ve 72 sertifika programı sunmaktadır. Kurslar, yaz dönemi kısa olan derslerle, sonbahar ve ilkbahar aylarında 15 haftalık süreyle yapılır. Ek olarak, yurt dışın da eğitim programları ve alternatif programlar sunmaktadır. Mezunlarının yüzde 87’si ve yüksek lisans öğrencilerinin yüzde 65’i en az bir stajda yer almaktadır.

Shorelight ayrıcalığı ile başvurabileceğinizi biliyor muydunuz?
Shorelight’ın sunduğu bazı ayrıcalıklar,

Özel kayıt danışmanı
Kolaylaştırılmış başvuru süreci
Ana dal seçimi
Vize başvurusu ve mülakat yardımı
Gerekli kolej formlarıyla ilgili yardım
Havaalanı Karşılama ve Kampüs Turu
Öğrenci ve veli oryantasyonu
Kültürel grup gezileri
Akademik Destek
İngilizce yardım
Özel ders ve mentorluk
Kariyer Gelişimi
Kariyer Hızlandırıcı Programı
Staj ve iş arama
Özgeçmiş, röportaj hazırlığı ve daha fazlası

Sizlerde AktifEdu ve Shorelight aracılığı ile eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

 0212 556 81 88 ya da [email protected]