Mercer University, ana kampüsü Georgia Macon’da bulunmaktadır ve özel bir üniversitedir . 1833’te Mercer Enstitüsü olarak kurulan ve 1837’de üniversite statüsü kazanmıştır , Georgia’daki en eski özel üniversitedir ve 12 kolej ve okulda 8.600 civarında öğrenciye sahiptir.

Mercer University’nin üç ana kampüsü bulunmaktadır Georgia’da ki en iyi özel üniversiteler arasında ikinci sırada yer almıştır. (US News and World Report).

Mercer University’de destekli tüm sporlar Güney Konferansı’nda yarışır.

Mercer University 130 tane lisans ve 4 yüksek lisans programı sunmaktadır. Popüler ana dallar işletme, yönetim, pazarlama, mühendislik, biyomedikal bilimler, psikoloji ve sosyal bilimleri içerir.

  • Mühendislik okulu
  • İş okulu
  • Liberal Sanatlar Koleji
  • Eğitim Fakültesi
  • Müzik Okulu
  • Sağlık Meslek Yüksekokulu

Lokasyon

Macon, nüfusu 229000 olup festivaller ve sanata yatkınlığı ile bilinen bir kasabadır. Açık hava etkinlikleri, pitoresk mimari, sanat etkinlikleri ve araştırma fırsatları ile Hava durumu yazın 25 kışın ise 19 derecedir.

 

SHORELIGHT
Shorelight Education, uluslararası öğrenci başarısı konusunda uzmanlaşmış Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir eğitim firmasıdır. Başvuru anından varış öncesi, kampüse erişim ve lisans ve lisans üstü kariyerleri boyunca kültürel ve akademik başarıya kadar kampüsümüze seyahatleri boyunca uluslararası öğrencileri desteklemeye kendini adamış, Amerika Birleşik Devletleri’nin en tanınmış üniversitelerinden oluşan (tümü U.S. News ve Dünya Raporu derecelendirmesinde en iyi 200 üniversite arasında gösterilmektedir) bir konsorsiyumuz. Yeni nesil yüksek öğrenim almak isteyen öğrencilerin seçeneklerini genişletmek ve daha kampüse ayak basmadan başlayan öğrenci imza deneyimleri yaratmak için, birinci sınıf üniversitelerle birlikte çalışıyoruz. Bünyesinde 69 lisans derecesi, 73 yüksek lisans derecesi, 11 doktora derecesi ve bir JD programı ve 72 sertifika programı sunmaktadır. Kurslar, yaz dönemi kısa olan derslerle, sonbahar ve ilkbahar aylarında 15 haftalık süreyle yapılır. Ek olarak, yurt dışın da eğitim programları ve alternatif programlar sunmaktadır. Mezunlarının yüzde 87’si ve yüksek lisans öğrencilerinin yüzde 65’i en az bir stajda yer almaktadır.

Shorelight ayrıcalığı ile başvurabileceğinizi biliyor muydunuz?
Shorelight’ın sunduğu bazı ayrıcalıklar,

Özel kayıt danışmanı
Kolaylaştırılmış başvuru süreci
Ana dal seçimi
Vize başvurusu ve mülakat yardımı
Gerekli kolej formlarıyla ilgili yardım
Havaalanı Karşılama ve Kampüs Turu
Öğrenci ve veli oryantasyonu
Kültürel grup gezileri
Akademik Destek
İngilizce yardım
Özel ders ve mentorluk
Kariyer Gelişimi
Kariyer Hızlandırıcı Programı
Staj ve iş arama
Özgeçmiş, röportaj hazırlığı ve daha fazlası

Sizlerde AktifEdu ve Shorelight aracılığı ile eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

 0212 556 81 88 ya da [email protected]