Chicago’da bir devlet araştırma üniversitesidir. Illinois Üniversitesi sistemi altında kurulan ikinci kampüs UIC, 33.000’den fazla öğrencisi, 12.000 çalışanı, 16 koleji ve eyaletin en büyük kamu tıp merkeziyle Chicago’nun en büyük üniversitesidir. Okulun sevimli maskotu Sparky D. Dragon ile Chicago’da eğitim almaya ne dersiniz ?

 

UIC, dünyanın en iyi genç üniversitelerinden biri seçilmiştir. 2015 Times Higher Education Young University Rankings 2015’te 18. sırada gösterilmiştir. 2018 yılında U.S. News & World Report tarafından ulusal çapta 20. sırada gösterilen hemşirelik programı ve yine aynı yıl Business Insider tarafından en iyi 25 arasında seçilen tasarım programı gibi birçok saygın program sunmaktadır. U.S. News & World Report tarafından 6. en iyi eczacılık fakültesi seçilmiştir. Üstelik ABD’nin ücretli staj garantisi veren az sayıdaki mühendislik fakültesinden biri olan UIC mühendislik fakültesi, öğrencilerini bilgisayar bilimleri ve mühendislik ana branşlarında başarılı kariyerlere hazırlamaktadır.

 

Üniversitenin başarıları bir yana aynı zamanda UIC öğrencileri, modern bir kütüphane ve mükemmel çalışma alanları gibi olağanüstü imkan ve tesislerden de faydalanıyor. Dört duvarlarla çevrili eğitim binası olmaktan ziyade, öğrencilerin eğlenceli saatler geçireceği kortlar, koşu pistleri ve bir yüzme havuzu, spor ve fitness merkezinin yanında, 13 metrelik bir kaya tırmanma duvarı ile de ev sahipliği yapıyor. Kampüste aralarında ünlü markaların da bulunduğu 20’den fazla restoran da yer alıyor. Öğrenciler UIC’deki öğrenimleri süresince, spordan medyada birçok alanda faaliyet gösteren 200’den fazla kulüp ve topluluğa katılıp yıl boyunca düzenlenen, aralarında bir moda defilesi, eğlence fuarı ve Spark in the Park müzik festivalinin de bulunduğu çok çeşitli aktivitelerin tadını çıkarıyor.

 

UIC bünyesinde faaliyet gösteren fakültelerde; çeşitli lisans, sertifika, lisansüstü ve meslek programları sunuluyor.

 

 • Liberal Sanatlar ve Bilimler Fakültesi
 • Hemşirelik Fakültesi
 • Kamu Sağlığı Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • Mimarlık, Tasarım ve Sanat Fakültesi
 • İşletme Yönetimi Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • John Marshall Hukuk Fakültesi

 

 

 

Program detaylarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Kolejler ve Bölümler

https://catalog.uic.edu/ucat/colleges-depts/

Lisans programları ve yandal listesi

https://catalog.uic.edu/ucat/degree-programs/degree-minors/

 

University of Illinois at Chicago kampüsünde İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) programları sunmaktadır. Program, Tutorium in Intensive English olarak geçmektedir. 1978’de kurulan enstitünün eğitmenlerinin tamamı TESOL’de veya uygulamalı dilbilim ya da diğer ilgili alanlarda ileri derecelere sahip. Düzenli olarak mesleki gelişim faaliyetlerinde ve profesyonel hizmetlerde bulunan eğitmen kadrosu, diğer dil okullarındaki kadroların aksine öğretim asistanlarını barındırmıyor.

 

Tutorium adayları için istenen kriterler; ABD eğitim sistemindeki lise eğitimine denk bir eğitim seviyesine sahip olmanız istenmektedir. En az 17 yaşında olmanız gerekmektedir. Herhangi bir İngilizce yeterlilik sınavına girmenize gerek yoktur.

 

Tutorium’un sunduğu (IEP) yoğun ingilizce programından bahsedelim biraz.IEP programı, başlangıçtan ileri seviyeye kadar beş seviyede sunuluyor. Derslerin öğrencilerin okuma, yazma, konuşma, dinleme, kelime dağarcığı, kültürel farkındalık ve çalışma becerilerini geliştirmeye yönelik olarak tasarlandığı tam zamanlı program kapsamında, öğrenci vizesi başvuruları için I20de sağlanıyor.

 

Tutorium her yıl 3 dönem boyunca ders verir.

Güz Dönemi: Ağustos – Kasım

Bahar Dönemi: Ocak – Nisan

Yaz Dönemi: Mayıs – Temmuz

 

Aynı zamanda Tutorium in Intensive English, 18 yaş ve üzerinde olup farklı İngilizce dil becerisi gerekliliklerine sahip olan bireyler için kişiye özel kurslar hazırlıyor. Kurum, pratik hedeflerin belirlenmesi ve bu hedeflere ulaşılmasına yönelik programlar hazırlanabilmesi için işverenler, çalışanlar ve özel gruplarla birlikte çalışıyor. Programlar; süre, konum ve odaklandıkları beceri bakımından farklılık gösteriyor olup gruplar için faaliyet gösterdikleri konumda ders alma imkanı da sunuluyor.

 

UIC adayları için giriş koşullarına değinecek olursak;

 

 • İlk yıl kabul şartlarına uygunluk.
 • İngilizce yeterlilik testi puanlarını göndermeniz veya İngilizce yeterlilik gereksinimleri için muafiyet kazanmanız gereklidir.
 • 80 veya üzeri TOEFL puanı.
 • IELTS akademik modülünde 6.5 veya daha yüksek puan.
 • PTE akademik modülünde 54 veya daha yüksek puan. Sınav sonuçları doğrudan Pearson tarafından UIC’e bildirilmelidir.

 

İngilizce sınavlarında belirtilen puanların altında performans gösteren öğrencilerin başvuruları doğrudan reddedilmiyor olup okul tarafından yine de değerlendirmeye alınır.

 

UIC, mezun olduktan sonra da yine yanınızda. Kariyer hizmetleri ofisi, öğrencilere profesyonel özgeçmişler ve ön yazılar hazırlamalarında destek oluyor, farklı iş arama alanlarına odaklanan atölye çalışmaları ve sanal iş görüşmesi provaları düzenliyor. Üniversite, öğrencilerine staj ve iş imkanları bulmalarında destek olmak için kariyer fuarlarına da ev sahipliği yapıyor.

 

University Of Illinois at Chicago’ya  Shorelight ayrıcalığı ile başvurabileceğinizi biliyor muydunuz?

Shorelight’ın sunduğu bazı ayrıcalıklar,

Özel kayıt danışmanı

Kolaylaştırılmış başvuru süreci

Ana dal seçimi

Vize başvurusu ve mülakat yardımı

Gerekli kolej formlarıyla ilgili yardım

Havaalanı Karşılama ve Kampüs Turu

Öğrenci ve veli oryantasyonu

Kültürel grup gezileri

Akademik Destek

İngilizce yardım

Özel ders ve mentorluk

Kariyer Gelişimi

Kariyer Hızlandırıcı Programı

Staj ve iş arama

Özgeçmiş, röportaj hazırlığı ve daha fazlası

 

Sizlerde AktifEdu ve Shorelight aracılığı ile eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

  0212 556 81 88 ya da [email protected]