Amerikan Üniversitesi Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri ağırlamaktadır ; 138 ülkeden 1.600’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. AMU, Washington’un merkezinde, federal hükümetin üç koluna (Yasama, Yürütme ve Yargı) ev sahipliği yapan DC’de bulunmaktadır. Uluslararası hizmet, kamu politikası ve halkla ilişkiler, uluslararası hukuk ve insan hakları alanındaki akademik programları ile ünlü olan AMU, yerel ve küresel topluluklarda oldukça etkindir.
Neden Amerikan Üniversitesi ?
• Washington DC’nin kalbinde, Amerika’nın siyasi başkenti
• Öğrenciler hizmet, liderlik ve küresel ve yerel zorlukları ve fırsatları yeniden gözden geçirme becerisiyle ayırt etmeyi öğrenirler.
• Kültürü ve hareketli gece hayatıyla çok kültürlü bir şehirde okuyun
Kuruluş: 1893

SHORELIGHT
Shorelight Education, uluslararası öğrenci başarısı konusunda uzmanlaşmış Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir eğitim firmasıdır. Başvuru anından varış öncesi, kampüse erişim ve lisans ve lisans üstü kariyerleri boyunca kültürel ve akademik başarıya kadar kampüsümüze seyahatleri boyunca uluslararası öğrencileri desteklemeye kendini adamış, Amerika Birleşik Devletleri’nin en tanınmış üniversitelerinden oluşan (tümü U.S. News ve Dünya Raporu derecelendirmesinde en iyi 200 üniversite arasında gösterilmektedir) bir konsorsiyumuz. Yeni nesil yüksek öğrenim almak isteyen öğrencilerin seçeneklerini genişletmek ve daha kampüse ayak basmadan başlayan öğrenci imza deneyimleri yaratmak için, birinci sınıf üniversitelerle birlikte çalışıyoruz. Bünyesinde 69 lisans derecesi, 73 yüksek lisans derecesi, 11 doktora derecesi ve bir JD programı ve 72 sertifika programı sunmaktadır. Kurslar, yaz dönemi kısa olan derslerle, sonbahar ve ilkbahar aylarında 15 haftalık süreyle yapılır. Ek olarak, yurt dışın da eğitim programları ve alternatif programlar sunmaktadır. Mezunlarının yüzde 87’si ve yüksek lisans öğrencilerinin yüzde 65’i en az bir stajda yer almaktadır.

American University’e Shorelight ayrıcalığı ile başvurabileceğinizi biliyor muydunuz?
Shorelight’ın sunduğu bazı ayrıcalıklar,

Özel kayıt danışmanı
Kolaylaştırılmış başvuru süreci
Ana dal seçimi
Vize başvurusu ve mülakat yardımı
Gerekli kolej formlarıyla ilgili yardım
Havaalanı Karşılama ve Kampüs Turu
Öğrenci ve veli oryantasyonu
Kültürel grup gezileri
Akademik Destek
İngilizce yardım
Özel ders ve mentorluk
Kariyer Gelişimi
Kariyer Hızlandırıcı Programı
Staj ve iş arama
Özgeçmiş, röportaj hazırlığı ve daha fazlası

Sizlerde AktifEdu ve Shorelight aracılığı ile American University’de eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

  0212 556 81 88 ya da [email protected]