Polonya’da eğitim veren üniversitelerin çoğu kabulünüz için sizden belli bir seviyede IELTS ve TOEFL puanı istemektedir. Lisans için genelde 6.0-6.5 IELTS- 85 üstü TOEFL puanı geçerli olmaktadır.Bazı üniversiteler bu sertifikalar olmadan da sizi kabul ederler.Bir diğer fazla bilinmeyen sınav ise TOEIC’dir. Her üniversite TOEIC i kabul etmeyebilir fakat, TOEIC diğer sınavlara göre daha kolay bir sınavdır.

Göreceğiniz eğitim İngilizce olacağı için sizinle online mülakat yaparak çeşitli sorular sorarlar ve İngilizce seviyenizi test ederler. Aynı zamanda bazı üniversiteler de Lisans adayları için, lisede İngilizce eğitim görmüşseniz bunu kanıtlamanız şartıyla sertifikaya gerek olmadan sizi kabul edebilirler. Master adayları için ise, üniversitenizde hazırlık okuduysanız ya da bölümünüz %100 İngilizce ise belgelemenizi istemektedir.

Yukarıdaki şartların herhangi birini sağlamadığınız durumda ise, üniversitelerin kendi bünyelerinde ya da, farklı bir üniversite bünyesindeki özel dil kursunun hazırlık departmanına kayıt olabilir,1 yıl İngilizce Eğitim sonrasında IELTS,TOEFL,TOEIC gibi sınavlara girip yeterliliğinizi alabilirsiniz. Bazı üniversiteler, kendi bünyesinde hazırlık eğitimi verdiği öğrencilerine yine kendi bünyesinde bölüm başvurusu yapacak ise herhangi bir sınav puanı olmaksızın kabul etmektedir.

Hazırlık eğitimi noktasında, Aktif Yurtdışı Eğitim olarak öğrencinin Lisans derecesinde okumak istediği bölüme göre kategorize edip yönlendirmelerimizi bu doğrultuda yaparız. Örn: Mühendislik okumak isteyen öğrenciye Varşova Teknik Üniversitesi’nin hazırlık departmanını öneririz.

Polonya’da hazırlık eğitim ücretleri ortalama 2750 Euro ile 3750 euro arasında değişmekte olup interaktif bir eğitim sistemi uygulanmaktadır.

 

Aktif Yurtdışı Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]