Bu vizyonun rehberliğinde TUD Fakülteleri, 5 Okul çatısı altında eğitim yolundadır. 18 Fakülte’nin 5 Okul olarak yeniden yapılandırılması Üniversite için köklü değişiklikler anlamına gelmektedir.

Technische Universität Dresden (TUD), Almanya’daki en büyük ve Almanya’nın önde gelen ve en dinamik üniversitelerinden biridir. Beş okulda 18 fakülteye sahip tam müfredatlı bir üniversite olarak çok çeşitli 121 disiplin sunar ve geniş bir araştırma yelpazesini kapsar. Odak alanları Sağlık Bilimleri, Biyotıp ve Biyomühendislik, Bilgi Teknolojisi ve Mikroelektronik, Akıllı Malzemeler ve Yapılar, Enerji, Hareketlilik ve Çevre ile Almanya’da ve Avrupa’da örnek olarak kabul edilmektedir.

TUD’a yaklaşık 32.000 öğrenci kayıtlıdır – 1990’dakinin üç katından fazla (11.220 öğrenci). Uluslararası alanda, TUD iyi bir itibar kazanmıştır, öğrencilerinin yaklaşık sekizde biri yurt dışından gelmektedir. Bugün 70 ülkeden yaklaşık 8.300 çalışan istihdam etmektedir.

Genel bakış:
18 Fakülte ile 5 okul
31.966 öğrenci
4.559 çalışan (araştırma görevlileri dahil, tıp bilimi dahil, mesleki çalışanlar hariç)
2012’den beri TUD, Almanya’daki on bir Mükemmellik Girişimi üniversitesinden biridir.
TU Dresden’in ana kampüsü, Dresden şehir merkezinin güneyinde yer almaktadır ve otobüs ve tramvay ile kolayca ulaşılabilir. Üniversite dış kampüsleri Tharandt (Orman Bilimleri Bölümü), Dresden Blasewitz (Üniversite Hastanesi ve “Biocampus”), Dresden-Johannstadt (Mühendislik ve Polimer Teknolojisi) ve Pirna (Atık Yönetimi Enstitüsü) ve Zittau’da yer almaktadır.

Neden TU DRESDEN’de eğitim almalısınız?
1. Hangi alana yönelmek isterseniz isteyin, TU Dresden doğa bilimleri, mühendislik, ulaşım ve trafik bilimleri, dilbilim, edebiyat ve kültürel çalışmalar, işletme ve ekonomi, eğitim, orman bilimleri, yerbilimleri, su bilimleri gibi çok çeşitli konular sunmaktadır.
2. Öğrenci grubumuzdaki diğer 32.000 öğrenciye katılarak, çeşitli ilgi alanları ve kişilikleri olan birçok yeni insanla tanışacaksınız.
3. Üniversiteden Lisans derecesi, Yüksek Lisans derecesi, Diploma hatta uluslararası bir çift diploma ile mezun olabilirsiniz.
4. Yeni öğrencilerin başlangıçtan itibaren kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için, geniş bir karşılama ve bilgilendirme etkinlikleri yelpazesi vardır. Eğitmenler yardım ve tavsiye sağlar, öğrencilerinin üniversitenin günlük rutinine uyum sağlamasını kolaylaştırır.
5. Çok sayıda bilgisayar laboratuvarı ile birlikte, tüm kampüsteki WIFI, öğrenmeyi ve çalışmayı kolaylaştırır.
6. Çok sayıda kaynağa sahip sessiz bir yer arayanlar, burayı Sakson Eyaleti ve Dresden Üniversite Kütüphanesi’nde (SLUB) bulacaklar. Almanya’daki en büyük ve en donanımlı akademik kütüphanelerden biridir.
7. Kampüste yemek de verilmektedir. Her gün yaklaşık 16.000 misafir, kantin ve kafeteryalarında yemeklerin tadını çıkarıyor.
8. Dresden Üniversitesi Spor Merkezine 40’tan fazla farklı spor türü için kayıt yaptırabilirsiniz.
9. Dresden, Almanya’nın en yaşanabilir şehirlerinden biridir. Nispeten ucuz konaklama ve yaşam maliyetleri buna katkıda bulunur.

Fakülteler:
Fen Fakültesi:
1. Fen Bilimleri Fakültesi
2. Biyoloji Fakültesi
3. Kimya ve Gıda Kimyası Fakültesi
4. Matematik Fakültesi
5. Fizik Fakültesi
6. Psikoloji Fakültesi

Beşeri ve Sosyal Bilimler Okulu:
1. Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi
2. Eğitim Fakültesi
3. Hukuk Fakültesi
4. Sanat, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler Fakültesi
5. Dilbilim, Edebiyat ve Kültürel Çalışmalar Fakültesi

Mühendislik Bilimleri Okulu:
1. Mühendislik Bilimleri Fakültesi
2. Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi
3. Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
4. Makine Bilimi ve Mühendisliği Fakültesi

İnşaat ve Çevre Mühendisliği Okulu:
1. İnşaat ve Çevre Mühendisliği Fakültesi
2. Mimarlık Fakültesi
3. İnşaat Mühendisliği Fakültesi
4. Çevre Bilimleri Fakültesi
5. Ulaşım ve Trafik Bilimleri Fakültesi
6. İşletme ve Ekonomi Fakültesi
Tıp Okulu:
1. Tıp Fakültesi
Tüm bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Yurtdışında eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.
0212 556 81 88 ya da [email protected]