Stuttgart Üniversitesi, Almanya’nın Stuttgart şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1829’da kuruldu ve 10 fakülte halinde organize edildi. İnşaat, makine, endüstri ve elektrik mühendisliği alanlarında yüksek dereceli programları olan Almanya’daki en eski teknik üniversitelerden biridir. En büyük ve en önemli Alman teknoloji enstitülerinin birleşik topluluğu olan TU9’un bir üyesidir. Üniversite, özellikle gelişmiş otomotiv mühendisliği, verimli endüstriyel ve otomatik üretim, proses mühendisliği, havacılık ve uzay mühendisliği alanlarındaki ünüyle tanınır.
1950’lerin sonundan bu yana, üniversitenin bir kısmı Stuttgart-Vaihingen bölgesinde bulunuyor. Çoğu teknik konu (bilgisayar bilimi, mühendislik vb.) Vaihingen’de bulunurken, beşeri bilimler, sosyal bilimler, mimarlık ve benzeri konular hala şehir merkezi kampüsünde yer almaktadır.
2012 yılından bu yana, Stuttgart Üniversitesi en son 2015 yılı ve yine 2018 yılı için “Aile Dostu Üniversite” olarak onaylanmıştır. Sertifika, aile dostu çalışma koşulları ve aile bilincine sahip bir Avrupa çapında kalite damgasıdır.
Stuttgart Üniversitesi, küresel bir varlığı olan lider, teknik odaklı bir Alman üniversitesidir. Üniversite, sadece seçtikleri alanlarda seçkin uzmanları değil, aynı zamanda küresel ve etkileşimli düşünen ve bilim, toplum ve ekonomi için sorumlu davranan kişilikleri de eğitir. Araştırma ve öğretme yoluyla genel refahı teşvik eder ve ekonomik başarıya katkıda bulunur.

Stuttgart Üniversitesi, yeni öğrencileriyle ilgilenen Almanya’daki en iyi üniversitelerden biridir. Bunlar, Die Zeit gazetesinin 2019/20 akademik yılı öğrenci yaşamı kılavuzunda yayınlanan ve on iki konunun dokuzunda en üst kategoride yer alan yeni öğrencilere verilen desteği sıralayan CHE Üniversite Sıralamasının bulgularıdır.
Charly Education eğitim platformu, Alman üniversitelerinin sosyal ağ faaliyetlerini araştırıyor. Stuttgart Üniversitesi ilk üçte yer almaktadır.

Hemen hemen tüm Alman üniversitelerinin bir sosyal medyası vardır ve perspektif öğrencilerini bilgilendirmek, etkileşimde bulunmak ve onları cezbetmek için çeşitli platformlar kullanırlar. Charly Education eğitim platformu şimdi, bireysel eğitim kurumlarının faaliyetlere ve verilen puanlara göre değerlendirildiği bir sıralama hazırladı. Düsseldorf Üniversitesi 150 puan üzerinden 146 puanla birinci, ardından FU Berlin (141 puan) ve Stuttgart Üniversitesi üçüncü sırada (132 puan) yer alıyor.

Stuttgart Üniversitesi’ndeki eğitim programları, Wirtschaftswoche sıralamasında ilk 10’da yer aldı. Wirtschaftswoche sıralamasındaki ilk on eğitim programı arasında Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Sistemleri
Stuttgart Üniversitesi’ndeki çeşitli eğitim programları, mevcut Wirtschaftswoche üniversite sıralamasında ilk 10’a yerleştirildi. Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Sistemleri en üst sıralarda ödüllendirildi.

Üniversite 10 fakülteye ayrılmıştır:
1. Mimarlık ve Şehir Planlama Fakültesi
2. İnşaat ve Çevre Mühendisliği Fakültesi
3. Kimya Fakültesi
4. Enerji, Proses ve Biyo-Mühendislik Fakültesi
5. Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Elektrik Mühendisliği ve Bilgi Teknolojileri
6. Havacılık ve Uzay Mühendisliği ve Jeodezi Fakültesi
7. Mühendislik Fakültesi Tasarım, Üretim Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği
8. Matematik ve Fizik Fakültesi
9. Beşeri Bilimler Fakültesi
10. İşletme Fakültesi, Ekonomi ve Sosyal Bilimler

Tüm bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Yurtdışında eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.
0212 556 81 88 ya da [email protected]