The King School’s ELY

 

The King School’s ELY , Doğu İngiltere bölgesinde Cambridgeshire ‘ e bağlı olan Ely şehrinde yer alır . Okul, Londra’ya tren ile 1 saat‘lik mesafede bulunuyor . 1970’den sonra karma eğitime başlamıştır , okul mevcudu %90 ingiliz öğrencilerden oluşmaktadır . 14-16 yaş aralığında öğrencileri için Year 10 Pre – IGCSE, Intensive One Year IGCSE, Sixth Form – A Level ve yaz okulu programları mevcuttur. A level programında Business, Economics, Fine art ve Textiles dahil olmak üzere 29 farklı ders seçeneği vardır. Okul , sırasıyla 11 ve 12-13 yıllarında , standart GCSE (veya IGCSE ) müfredatını ve lise düzeyinde A seviyesini takip eder. Üniversiteye kabul anlamında %97 lik bir başarı oranına sahiptir . Lise, 2014 yılında GCSE sonuçları için 162. bağımsız okul ve A Seviye sonuçları için 210. sırada yer aldı.

 

Üniversiteye başvurmak göz korkutucu bir durum olabilir. King’s Ely öğrencileri, en iyi bölümü seçmekten kişisel bir bildirimi tamamlamaya kadar özel rehberlik, tavsiye ve destek alır.

Adayların düzeyini belirlemek için öğrenciler matematik ve İngilizce testlere tabi tutulur , testlerde başarı sağlanır ise okul müdürü ile bir sözlü mülakat gerçekleşir . Okulda burs imkanı bulunmamaktadır .

Öğrenciler yatılı veya gündüzlü olarak okula devam edebilir. Yatılı konaklaması kampüs içinde yine tarihi yüz yıllara dayanan tarihi binalarda gerçekleşir.

Geniş ve yeşil bir alanda konuşlanan bir kampüs yerleşkesi bulunmaktadır , fazlasıyla sosyal ve sportif aktiviteye katılabileceğiniz maksimum fırsatlardan yararlanabileceğiniz bir okuldur.

2001’de Gibson Müzik Okulu açıldı ve okul tüm müzik departmanını Hereward Hall binasından Hayward Tiyatrosu’nun bitişiğindeki amaca yönelik inşa edilen merkeze taşıdı. Yeni binada bir resital salonu, birkaç uygulama odası, bir sınıf ve iki müzik teknolojisi odası bulunmaktadır. Başta Şapel Korosu olmak üzere birkaç müzik grubu vardır; Orkestra, Caz Orkestrası ve Konser Grubu.

King’s Ely’de ayrıca çim saha, yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonu ve çeşitli açık hava sahaları gibi birçok spor tesisi bulunmaktadır.  Oynanan diğer sporlar arasında futbol, ​​kürek çekme, hokey, netball, basketbol, ​​squash, golf ve rounders vardır.

The King School’s ELY ayrıca, British Rowing’e bağlı kendi tekne kulübüne ve Cambridge Üniversitesi’nin Büyük Ouse Nehri üzerindeki kendi tekne evine sahiptir. Nehir özellikle geniş, düz ve kesintisiz olmasıyla ünlüdür. Sculling, Senior School öğrencilerine açıktır.

 

Ücretler

Yıllık ücretler, uluslararası yatılılar için yaklaşık 34.000 £ ‘dır

 

 

The King School’s ELY college’de eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]