St Clare’s, Oxford

 

St Clare’s, Oxford, gündüz ve yatılı kolej  , İngilizce dil kursları, Üniversite Pathways kursları, Gap Yıl Programları ve Uluslararası Bakalorya Diploma programı sunan, İngiltere ‘ de bulunan kolejdir.

Akademik yıl boyunca, lise öğrencilerine yönelik kurslar arasında Hazırlık Öncesi Programı, Üniversite Hazırlık Programı, İngilizce dil kursları, Akademik Konularla İngilizce Lisans Programı bulunmaktadır. Ayrıca, İlkbahar ve yaz aylarında öğrenciler İngilizce dil kursları alabilirler.

Kampüs

St Clare’s, kuzey Oxford ‘da  iki bölgede yer almaktadır – Banbury Road Kampüsü ve Bardwell Road Kampüsü.  Banbury Road Kampüsünde bunlar arasında bir kütüphane binası, bir kariyer ve yüksek öğrenim bilgi merkezi, 2014’te tamamlanan dört bilim laboratuvarı, 2015’te tamamlanan bir sanat stüdyosu ve müzik stüdyosu, yemek odası ve kafe bulunmaktadır. Yetişkin öğrenciler, Bardwell Road Kampüsünde bulunan ve sınıflar, ortak oda, yemek odası, aktivite ofisi, gözlerden uzak bahçeler ve öğrenci yatak odalarından oluşan International College’da yer alır.

Öğrenciler, koleje yakın üniversite evlerinde yaşarlar. Yetişkin öğrenciler de Oxford’da yerel ev sahipleriyle yaşamayı seçebilirler.

 

İngilizce dil kursları

 

Akademik yıl boyunca eylül ayından haziran ayına kadar çeşitli yetişkinlere yönelik İngilizce dil kursları düzenlenir. Kurslar 4 haftadan 12 aya kadar sürer; Haftada 21 ders ve bire bir eğitim vardır. Kurslar, günlük İngilizce, Sınavlar için İngilizce ( IELTS ve Cambridge sınav hazırlığını kapsar ), İngilizce artı Akademik Konular ve öğrencilerin grup dil ​​öğrenimini özel derslerle karıştırdığı İngilizce Kombinasyonunu içerir. Bire bir dil Eğitimi alma seçeneği de vardır.

İngiltere, ABD ve Avrupa’da üniversiteye başvurmak isteyen öğrenciler 28/35 haftalık Üniversite Hazırlık Programına katılabilirler.

 

Konaklama

Öğrenciler , Banbury Road Kampüsü’ndeki IB okuluna yakın birkaç evde yaşıyor.

Yaz aylarında sadece 10-15 yaş arası öğrencilere özel güzel bir kampüsleri var . Bu, alanı izleyen sorumlu personel ile çok güvenli bir kampüstür. Öğrenciler kampüsteki evlerde yaşar ve evlerde yaşayan bekçiler tarafından gece gündüz kontrol altındadır. Tüm öğünlerini ana yemek salonunda yiyorlar ve gezilerde onlara piknik öğle yemeği sağlanır. Kampüs, tenis kortları, futbol sahası, yüzme havuzu, salıncaklar ve oyun alanı içeren güzel bir arazide yer almaktadır.

 

 

 

Eğitim Programları

 • Genel İngilizce Kursları
 • Yoğun İngilizce Kursları
 • Akademik Yıl / Akademik Dönem İngilizce Kursları
 • İş İngilizcesi
 • Liderlik Kursları
 • International Baccalaureate Hazırlık Kursları
 • International Baccalaureate Diploması
 • International Baccalaureate Öğretmen Workshopu
 • IELTS Hazırlık Kursları
 • Üniversite Hazırlık Kursları
 • İngilizce + Akademik Amaçlı Kurslar (ekonomi, matematik, felsefe ve din, iletişim, sosyal bilimler, Studio Art, İngiliz edebiyatı, sanat tarihi, Mandarin, veya Rusça dil dersi)
 • Birebir İngilizce

 

 

St Clare’s, Oxford college’de eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]