SSLC COLLEGE

1903 tarihinde kurulan Sprott Shaw Language College okulu Toronto, Vancouver, ve Victoria’da üç tane kampüsü bulunan bir dil okuludur.
Çok kampüslü olması nedeniyle Kanada’nın dört bir yanında gezerek eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Örneğin,  Vancouver kampüsünde eğitime başlayıp Toronto kampüsünde bitirebilirsiniz. SSLC’nin en büyük farkı kişiselleştirilmiş programdır. Bu program nedeniyle aynı milletten öğrenciler aynı sınıflara denk gelmemektedir. Herkesin öğrenme hızı farklılık gösterdiği için herkes kendi seviyesinde bir program ile eğitimine devam etmektedir. SSLC okulunun kolej ve üniversite anlaşmalarından dolayı İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra lisans ve yüksek lisans programına rahatlıkla devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, TOEFL ve TOEIC test hazırlama, IELTS test hazırlama, FCE ve CAE Cambridge test hazırlama. Kolej ve Üniversite Pathway programlarımızın yanı sıra, SSLC, Kanada’daki eğitimlerine devam etmek isteyenler için İş İngilizcesi, Powerspeaking ve Modern Medya programları sunmaktadır. Okulun 22 tane tam donanımlı dersliklerde tecrübeli öğretmenler tarafından kaliteli eğitim verilmektedir. Okul binasında ayrıca, Ücretsiz kablosuz internet, öğrenci salonu ve bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Öğrencinin ihtiyaçlarına göre sunulan esnek dersler ve özel kurslarla size en uygun ders çalışma planı hazırlanmaktadır.

Beceri Geliştirme Odaklı İngilizce Kursu

Öğleden Sonra Seçmeli Dersler Kursu

TOEIC Sınavına Hazırlık Kursu

İş İngilizcesi

Çeviri ile İngilizce Kursları

Power Speaking and Modern Media Programı

Hava Yolu Ulaşımı Kabin Memurları için İngilizce Kursu

TOEFL Sınavına Hazırlık Kursu

IELTS Sınavına Hazırlık Kursu

Cambridge FCE Sınavına Hazırlık Kursu

Cambridge CAE Sınavına Hazırlık Kursu

Okulun kampüsleri bulundukları şehirlerin tam kalbinde yer alır. Kampüste çıktığınız anda okulun hemen dışında mağazalar, kafeler ve restoranlar, eğlence yerleri v.b yerleri cadde boyunca görebilirsiniz. Okul Toplu taşıma araçları otobüs ve skytraine yürüme mesafesinde olduğu için ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.

Victoria Kampüsü

Vancouver Adası’nda bulunan Victoria, British Columbia eyaletinin baş kentidir. Kanada’daki tüm yerleşim yerleri arasında en güzel manzaraya sahip yerlerden birisi olan Victoria şehri Avrupa ve Asya şehirlerinin etkisi altındadır denilebilir.Ünlü Butchart Gardens’dan Parlamento binalarına kadar Victoria kaçırılmaması gereken bir şehirdir.

Sprott Shaw Language College Victoria dil okuluna giderek hem kaliteli bir İngilizce öğrenebilir hem de bir ada yaşantısı yaşayabilirsiniz. Okul, restoranlara, dükkanlara, ve eğlence merkezlerine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Toronto Kampüsü

SSLC Toronto kampüsünde eğitim almak benzersiz deneyim katacaktır. Toronto farklı kültür ve etnik grupları içerisinde barındırırken hala tam bir Kanada şehri olma özelliğini de kaybetmemiştir.
Toronto’da dünyanın birçok yerinden gelmiş olan 5 milyonun üzerinde insan yaşamaktadır ve bu insanlar Toronto’yu tartışmasız en renkli ve çok kültürlü şehir haline getirmektedir. Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto oldukça canlı ve yaşam doludur. Ontario Gölü’ne ya da meşhur hayvanat bahçesi doğa severler için müthiş bir olanaktır. Sanat ve kültürle ilgiliyseniz sizi memnun edecek Art Gallery of Ontario ve Fort York dahil çok sayda müze ve galeri bulunmakta.

Toronto’nun ünü güvenli, temiz, sakin bir şehir olmasından ve uluslararası bir nüfusu olmasından gelir. Tiyatro, müzik ve kültür bakımından zengin, kozmopolit bir şehirdir.
Toronto, her bölgesinde özgün dükkânlar barındıran bir şehir. Dünyanın en uzun sokağı olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na girmiş Yonge Street, alışveriş için Toronto’da bir numaralı bölgedir..
Toronto, önemli bir ulaşım merkezi olduğu için şehre dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlere direkt uçuşlarla gelmek mümkün. Kente ulaşım için 4 havalimanı ve bir tren garı ve otobüs terminali bulunuyor. Kentiçi ulaşımda ise  oldukça ileri düzeyde. Kullanılan ulaşım sistemi Kuzey Amerika’da New York ve Mexico City’den sonra en çok kullanılan 3. sistem.  Ulaşım ağı, troleybüs, metro, otobüs ve yarı metro denilen Scarborough hızlı transit hattını içeriyor.

Toronto büyük bir şehir ve yolları da çok uzun olacak şekilde dizayn edilmiş. Dolayısıyla özellikle troleybüs zaman zaman uzun bekleme sürelerine sahip olsa da şehrin en çok kullanılan ulaşım araçlarından biri.

Vancouver Kampüsü
Vancouver tüm dünya genelinde en yaşanabilir şehirlerden biri olarak seçilmiştir. Bu kültür ve eğitim gibi temel faktörlere de bağlıdır.Aynı zamanda Vancouver’ın ılıman iklimdir. Vancouver’a yılda 15 günden daha az kar yağmaktadır. SSLC Vancouver kampüsünde eğitim almak şehrin merkezinde yer almasının yanı sıra bu şehrin çok kültürlü yapısından dolayı öğrencilere inanılmaz deneyim sağlayacaktır.


Konaklama Olanakları;

Sprott Shaw Language  College öğrencilerine Toronto, Vancouver ve Victoria şehirlerinde aile yanı konaklaması ve yurt seçenekleri sunmaktadır. Kolej, konaklama için aile yanını tercih eden öğrenciler için her evi öğrenciler için revize etmiştir ve öğrencileri kendi evlerinde hissetmeleri için gerekli önemi göstermiştir. Ayrıca İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilere zamanın daha yararlı, tatmin edici geçmesi için aile yanı konkalmasını önerir.
Yurt seçeneği ile bir öğrenci topluluğunun parçası olma rahatlığıyla bağımsız bir yaşam tarzı isteyen öğrenciler, öğrenci yurtlarında şehirde eğlenmek ve eğlenmek için ihtiyaçları olan her şeye sahip olacaklardır.

Detaylı bilgi için:  0 212 556 81 88  veya  [email protected]