Rudn Üniversitesi 1960 yılında Moskova’nın güneybatısında kurulmuştur. Üniversiteye, 1961’ de Afrikalı insanların barış savaşına destekleri adına bu direnişin sembolü olan ‘Patrice Lumumba’ adı verildi. Üniversite ülkesinde de eğitimin barışı ve özgürlüğünü savunduğundan ve temsilcisi olduğundan dolayı 1992’de adı ‘Friendship University of Rusia’ olarak değiştirildi. Ve Rudn Üniversitesi, UI Green Metric Ranking , QS World University Ranking ve Times Higher Education tarafından dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak seçilmiştir.

Eğitim sistemleri ve kadroları Rudn Üniversitesi için önem taşımaktadır. Öğrencilerin geleceği ve dünyanın geleceği için bunlar iki temel maddedir. Eğitim sistemlerinde teknolojinin de katkısı vardır. Eğitmenlere ve videolarına ulaşabileceğiniz kendilerine ait sistemleri bulunmaktadır. Bu sistem de sadece videolar değil aynı zamanda ödevlerinizi de sistem üzerinden yapma imkanınız ve iletme imkanınız sunulmaktadır.

Rudn Üniversitesi , Rusya’da yüksek öğrenimde en çok uluslararası öğrencisi olan üniversitedir (UI Green Metric Ranking). Bu yüzden okul da aktif olan 100’ den fazla uluslararası öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Yabancı öğrencilerin Rudn Üniversitesine alışmaları için oluşturulan sene başında ve içinde bir çok etkinlikleri bulunmaktadır. Yıl içerisinde kültür ve ülke haftaları düzenlenmektedir.

Rudn Üniversitesi öğrencilerin projelerine ve eğitim hayatına yönelik bir çok destek vermektedir. öğrencilerin kullanımına sundukları 165 laboratuvar ve 37 bilim ve eğitim merkezleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin takım çalışmaları ve bireysel çalışmaları için alanlarda mevcuttur. Bunların yanı sıra üstün başarılı öğrencilere 20 farklı burs imkanları vardır. Yine olimpiyatlarda başarılı olan öğrencilere burs desteği sağlamaktadırlar. Üniversite gönüllülük projelerini ve 60 profesyonel topluluğu da desteklemektedir. Öğrencilerin enerji tasarrufu projelerine de ayrıca destek vermektedirler.

Rudn Üniversitesi Rusya’nın en yeşil üniversitesi seçilmiştir (UI Green Metric Ranking). 50 hektar park alanı bulunmaktadır. Kampüsün içerisinde 8000 öğrencinin konaklayabileceği 13 yurt binası, tiyatro salonu, hastane, sürücü kursu ve daha fazlası bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin kampüsün içinde rahatça ulaşabileceği voleybol, basketbol, tenis ve daha fazlası için alanlar bulunmaktadır.

Rudn Üniversitesi fakülteleri;

Engineering Technologies

Medicine

Agrarian Technologies

Space Technologies

Law

Hospitality Businessand Tourism

Linguistics

Modern Languages

Physics

Mathematics

Chemistry

Natural Sciences

Humanities

Economics

Ecology

Detaylı bilgi için ;  0212 556 81 88    [email protected]