Geleneksel Anishinaabeg bölgesinde,  50 dönümlük arazide tarihi bir göl kıyısındaki çam ağaçlarının arasında yer alan Rosseau Lake College, Kanada’da benzeri olmayan bir yatılı ve günlük okul deneyimi sunmaktadır. Oldukça yenilikçi, disiplinli ve kültüre duyarlı bir program aracılığıyla, öğrencilerin eğitiminde yardımcı olmaktadır . Her RLC öğrencisi, akademik bilgiler, ilgili işyeri deneyimleri ve okulun doğal ortamında geliştirilen öz farkındalık yoluyla güçlü bir kişisel marka oluşturur.

Rosseau Lake College’da Yetkinlik, Güven ve Karakter temel değerlerdir, öğrencileri en iyi benliklerini ortaya çıkarmaya teşvik eden kişisel odağı vurgulamaktadır. RLC’de, öğrencilere zaten kendi içlerinde bulunan potansiyeli göstermekten ve onları bu potansiyeli fark etmeye zorlamaktan yana olan bir eğitim sistemi vardır.

RLC hakkında

Rosseau Lake College’daki ortalama sınıf mevcudu 15-25 öğrenci arasında değişmektedir.  Kampüs dört yatılı yurttan oluşur ve sadece yatılı öğrencilere değil, aynı zamanda öğretim kadrosunun çoğuna da ev sahipliği yapar.

Öğrencilerin güçlü yönlerini bulmaktan, güvenlerini oluşturmaktan ve onları üniversiteye, diğer orta öğretim sonrası fırsatlara ve geleceğin zorluklarına hazırlayacak kişiselleştirilmiş bir öğrenme ortamı aracılığıyla potansiyellerini beslemekte öğrenci hayatlarına takviye sağlar .

Misyon

Rosseau Lake College’ın misyonu, keşif açısından zengin bir kültür aracılığıyla öğrencileri güçlü bir kişisel marka ile mezun etmektir.

Vizyon

İlgi çekici ve kişiselleştirilmiş bir öğrenim sistemi ile öğrenciler, markalarını bilgi edinme, işyeri deneyimi ve RLC’nin doğal ve bozulmamış ortamına kapsamlı şekilde maruz bırakarak inşa edecekler. Markaları onları daha ileri eğitim ve istihdam çabalarında ayıracak ve hayatları boyunca başarılı bir birey haline gelecekler .

 

 

 

Ücretler

 

Tam yıl yatılı : 63.100 CAD

 

 

 

Rosseau Lake College ‘ de eğitim almak, Aktif Yurtdışı Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da  [email protected]