Luther College Lisesi , Kanada, Saskatchewan, Regina’da bulunan, 9-12. Sınıflara eğitim hizmeti  sunan  tarihi bir lisedir.  Luther College, 1913 yılında kurulmuştur ve Regina Üniversitesi ile birleştirilmiş bir lise kampüsü ve bir lise sonrası kampüsten oluşmaktadır .

Luther, Saskatchewan hükümetinin düzenlediği müfredatı, üniversite tarafından tanınan Uluslararası Bakalorya programını ve çeşitli liberal sanat programlarını sunar. Luther College ayrıca programları, tesisleri , bursları ve mali yardım fırsatlarını desteklemek için mezunların ve bağışçıların yardımlarına güvenmektedir. Lise kampüsü, 2014 yılında üç yeni sınıf (ikisi güzel sanatlara adanmış), yeni bir spor salonu ve öğrenci fitness eğitim merkezi, ilk öğrenci ortak alanı ve yükseltmeleri içeren 18,3 milyon dolarlık bir genişlemeyi tamamlamıştır. Okul ayrıca tamamen yenilenmiş bilim laboratuvarlarına ve kampüs içi yurtlarını kapsamlı bir şekilde geliştirdi.

Okul nüfusu yaklaşık 420 öğrencidir ve bunların% 13’ü Nijerya, Vietnam, Hindistan, İsrail, ABD, Filipinler, Ukrayna ve Çin gibi uluslararası yerlerden gelen öğrencilerden oluşur. Kampüste 50 erkek ve 50 kız için yer olan bir yurt vardır. Ortalama sınıf mevcudu 23 öğrencidir. Öğrenci öğretmen oranı17: 1’dir. Luther Koleji’ne kabul edilen öğrencilerin Lutheran veya Hristiyan olması gerekmez.  Okuldaki öğrencilerin her alanda  çeşitliliğine değer veren bir yapısı vardır . Her coğrafyadan  öğrenciyi ağırlayan Luther College, zengin çeşitliliğe sahip bir öğrenci topluluğuna sahiptir.

Uluslararası öğrenciler, başvuru öncesinde bazı İngilizce dil becerilerine sahip olmalıdır. Tüm uluslararası öğrenciler, kabul sürecinin bir parçası olarak ESL koordinatörü tarafından test edilir. Öğrenciler, okul yılının Eylül başlangıç ​​tarihi için 1 Mart’a kadar başvurmalıdır. Kabul, öğrencilerin 2. yarıyılda (Şubat) başlaması için de kabul edilir.

Luther College, Regina Üniversitesi, Saskatchewan Üniversitesi, Toronto Üniversitesi, Dartmouth, John Hopkins, McGill, Harvard gibi kurumlar da dahil olmak üzere, mezunların en az yüzde 96’sının lise sonrası eğitime devam ettiği olağanüstü bir akademik programa ve üniversite hazırlığına sahiptir.

Mezunlar Rhodes Bursluları ve Nobel Ödülü Sahipleri olmuştur. Luther College, 1953’ten beri Batı Kanada’daki en uzun soluklu lise basketbol turnuvası olan ve yakın zamanda Regina Sports Hall of Fame’e giren Luther Invitational Turnuvasına ev sahipliği yapmaktadır. Luther College, 1973’ten beri yıllık bir Broadway müzikali sunmaktadır.

 

Ücretler

2000 – 11000 CAD arası /YILLIK

 

 

 

 

Luther College ‘de eğitim almak, Aktif Yurtdışı Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da  [email protected]