OXFORD ÜNİVERSİTESİ

İngiltere`nin ilk ve dünyanın en eski ikinci üniversite ünvanına sahip olan Oxford Üniversitesi 1096 kurulmuştur. Ayrıca İngiltere`nin en iyi,  dünyanın en iyi birkaç üniversitesinden biridir. Stephen Hawking, J.R.R Tolkien, Oscar Wilde gibi dünyaca ünlü isimlere öğrenciliği boyunca ev sahipliği yapmış olan üniversite,  24 binin üzerindeki öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir. Bu öğrencilerin %24`ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Bünyesinde 38 kolej, 1800 akademisyen, 50`den fazla nobel ödülü, İngiltere`nin en büyük kütüphane sistemi ve dünyanın ilk üniversite müzesi bulunmaktadır.

 

Oxford Üniversitesinin ana kütüphanesi olan Bodleian`da 12 milyonun üzerinde basılı ve 80 binin üzerinde e-kaynak bulunmaktadır. Ayrıca birçok tarihi koleksiyonda bulunmaktadır.  Bodleian Kütüphanesi içerisinde birden çok küçük kütüphane ve okuma odaları bulunmaktadır.  Üniversitenin diğer büyük kütüphanesi olan Weston 2015 yılında kurulmuş, modern ve ihtişamlı mimarisiyle dikkat çekmektedir.

(Bodleian Kütüphanesi içerisinde bulunan Duke Humfrey`s bölümü)

Türkiye`de genel liselerden mezun olanların kabul edilmediği Oxford Üniversitesi, A Level ve IB gibi uluslararası geçerliliği olan eğitimi sistemlerinden mezun olan öğrenciler kabul edilmektedir.  A Level için bölümlere göre A*A*A ve AAA  aralığındaki dereceler kabul edilmektedir. IB için bölümlere göre değişiklik göstermesine karşın min 39 skor aranmaktadır. Ayrıca İngilizce yeterliliği için mininum IELTS 7,0 gerekmektedir.

Oxford Üniversitesi yıllık ücretleri bölümlere göre17.000 ve 30.000 Sterlin arasında değişmektedir.

Bu seçkin üniversitede okuma şansına sahip olmak ve daha detaylı bilgi için:

 0212 556 81 88  [email protected]