CAMBRIDGE UNIVERSITY

 

Tüm dünyada üniversite denildiğinde ilk akla gelen kurumlardan biri olan Cambridge Üniversitesi 1209’da İngiltere’de kurulmuştur. Hala eğitim vermeye devam eden İngiltere’nin en eski ikinci, dünyanın ise en eski dördüncü üniversitesidir. Bazı anlaşmazlıklardan dolayı Oxford Üniversitesi’nden ayrılan bazı akademisyenler tarafından kurulmuş olan Cambridge Üniversitesi, Oxford ile beraber İngiltere’nin en iyi iki üniversitesidir.

Bünyesinde bulunan 31 kolej ve 100ü aşkın akademik departmanla Cambridge şehrinin birçok farklı bölgesine yayılmış olan üniversite pek çok tarihi öneme sahip binaya ev sahipliği yapmaktadır. Ve 6 milyar pound’a yakın bütçesiyle Amerika Birleşik Devletleri dışında bulunan üniversiteler içerisinde en yüksek bütçeye sahip olan kurumdur. Dünya tarihine etki etmiş binlerce mezunu bulunan University of Cambridge 92 kez Nobel ödülüne ev sahipliği yapmıştır.

Türkiye’de yaygın liselerden mezun olan öğrencilerin giriş imkanlarının neredeyse bulunmadığı Cambridge Üniversitesi, A level ve IB gibi uluslararası geçerliliği olan sistemlerden mezun olan öğrenciler için de yüksek giriş şartları istemektedir. Detaylarını şuradan görebileceğiniz giriş şartları IB öğrencileri için 45 üzerinde minimum 40 puan almaları gerekmektedir. Ayrıca dil yeterliliği için IELTS akademikten ortalama 7.5 almak gerekmektedir.

İngiltere’de üniversite eğitiminin en seçkin kurumlarından biri olan University of Cambridge’in yıllık ücretleri ise 20 bin ila 70 bin pound arasında değişmektedir.

Bu seçkin üniversitede okuma şansına sahip olmak ve daha detaylı bilgi için:

 0212 556 81 88  [email protected]