DURHAM ÜNİVERSİTESİ
1832 yılında kurulan Durham Üniversitesi, Oxford ve Cambridge`den sonra İngiltere`nin eski 3. üniversitesi ünvanını taşımaktadır ayrıca İngiltere`nin en prestijli okullarından biridir. Tarihi kampüsü sayesinde geçmişin izlerine hala taşımaktadır. Harry Potter serisinin bazı sahneleri Durham University kampüsünde çekilmiştir. QS dünya üniversite sıralamasına göre 74, Times dünya üniversite sıralamasına göre 97. sırada yer almaktadır. Ayrıca Teoloji, Coğrafya ve Arkeoloji bölümlerinden dünyada 10. sırada bulunmaktadır. Bünyesinden 17.000`den fazla öğrenci bulunmakta ve bunların 4500 tanesini 150 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Üniversitede 3000 personel bulumakta ve bunların da %30`unu uluslararası çalışanlar oluşturmaktadır.

(Üniversite kampüsünün dışarıdan görünümü)

(Durham kampüsündeki Harry Potter sahnelerinden biri)

Sahip olduğu eğitimi kalitesinin yanı sıra, hem sosyal hem de teknolojik imkanlarıyla öğrencileri her alanda desteklemektedir. Üniversiteleri haftanın 7 günü açıktır ve her iki kampüsünde de Information Technology Service 1200 `den fazla kişisel bilgisayara sahiptir. Ayrıca çok çeşitli spor ve sosyal faaliyet gruplarıyla öğrencileri her konuda geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerin %85`i en az bir spor aktivitesine katılmaktadır.

Lisans Programları

Yüksek Lisans Programları

Uluslararası öğrenciler için yllık bölüm ücretleri 17.000 – 22.000 Sterlin civarındadır.

Durham Üniversite`sine direkt başvuru yapmak isteyen öğrenciler A-Level veya IB diplomasına sahip olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda lisans bölümleri için IELTS 6,0, yüksek lisans bölümleri için 6,5 IELTS skoru aranmaktadır.

Direkt geçiş için yeterli olmayan öğrenciler, Foundation Year ve International Year One gibi bir yıllık hazırlık programlarına dahil olabilirler. Bu programlar kabul şartlarını yerine getiremeyen öğrenciler için hazırlık programlardır. Bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra üniversite eğitiminiz boyunca yardımcı olacak, sunum yapma, makale yazma, analitik düşünme gibi dersler verilmektedir. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler tercih ettikleri bölüme geçiş yapabilmektedirler.

Detaylı giriş şartları, ücretler, ingilizce hazırlık, başvuru ve vize aşamları gibi diğer bilgiler için;

0212 556 81 88 yada [email protected]