Mesleki İngilizce Testi (OET olarak da bilinir) sağlık profesyonelleri için İngilizce dil sınavıdır.

OET şu 12 meslek için kullanılabilir: diş hekimliği, diyetetik, tıp, hemşirelik, mesleki terapi, optometri, eczane, fizyoterapi, podiatri, radyografi, konuşma patolojisi ve veterinerlik bilimi.

OET (Mesleki İngilizce Testi) sağlık sektörünün özel İngilizce ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. İngilizce konuşulan bir ortamda çalışmak isteyen sağlık profesyonellerinin dil yeterliliğini değerlendirir. Dört dil becerisinin tümü, 12 farklı sağlık alanında Yazma ve Konuşma testleri ile değerlendirilir. Tüm adaylar aynı Okuma ve Dinleme sınavına girerler.

OET, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, İrlanda, Dubai, Singapur, Namibya ve Ukrayna’daki sağlık kurulları ve konseyleri tarafından tanınmaktadır. Hastaneler, üniversiteler ve kolejler de dahil olmak üzere birçok kuruluş OET’i bir adayın zorlu bir sağlık hizmeti ortamında etkin iletişim kurma yeteneğinin kanıtı olarak kullanmaktadır.

OET, tıp ve sağlık alanında profesyonel ortamlarda iletişime vurgu yaparak dört dil becerisinin (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma) tümünün geçerli ve güvenilir bir değerlendirmesini sağlar.

OET dört alt testten oluşur:

Dinleme (yaklaşık 45 dakika)

Okuma (60 dakika)

Yazma (45 dakika)

Konuşma (yaklaşık 20 dakika).

Dinleme

OET’i oluşturan dört alt testin her biri için, adaylara 10 puanlık artışlarla 0-500 arasında sayısal bir puan verilir. 350,360, 370. Sayısal puan A (en yüksek) ile E (en düşük) arasında değişen ayrı bir harf derecesine eşlenir.

Hastalar ve aileleri ile etkili bir şekilde iletişim kurmaya odaklanan geniş bir tıp dili yelpazesi çalışacaksınız. İhtiyaçlarınıza ve mesleğinize özel olarak hazırlanmış sınav stratejileri üzerinde çalışacaksınız.

Dersler, tam sınav uygulaması da dahil olmak üzere sınav tekniklerine ve stratejilerine bakar.

Bu kurslar, deneyimli ve yüksek nitelikli öğretmenlerle yüz yüze eğitimin yanı sıra bireysel çalışma olanaklarına erişim ve günlük ödevleri içerir. Kurslarımız OET grubu tarafından tamamen onaylanmıştır, bu nedenle üst düzey hazırlık sağlamaları garanti edilmektedir.

 

OET hazırlık kursları 1 hafta sürmektedir.

Min. B2 seviyesinde İngilizce istenmektedir.

İngiltere’de farklı okullarda kurslara katılabilirsiniz, genellikle kursun bitiminde ki hafta sonu OET testine girebilirsiniz.

 

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile OET sınav hazırlık kursu almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

 0212 556 81 88 ya da [email protected]