Toronto,  son yıllarda uluslararası öğrenciler için en popüler destinasyonlar dan biridir. Şehirlere geldiğimiz de Toronto, Kanada’da öğrencilerin en fazla tercih ettiği şehirdir. Toronto, günümüzde prestijli okulları, heyecan verici tarihi, zengin kültür ve eğlence çeşitliliği, kolay ulaşım ve toplu taşıma seçenekleri, festivalleri ve hareketli öğrenci yaşamı ile dikkat çeker. . Kanada’nın en büyük kenti olan Toronto, aynı zamanda ticaret ve iş merkezi olarak mezuniyetten sonra kariyer yapmayı düşünen öğrencilerin de ilk tercihidir. Dünyanın en iyi öğrenci şehirleri arasında yer alan Toronto hakkında merak edilenler;

Öğrenci  Yaşamı

Toronto’da üniversite veya dil eğitimi almayı düşünen öğrenciler, şehre vardıklarında küçük bir dünya turu atmış gibi oluyolar. Bunun sebebi; Chinatown’dan Little Italy’e, Greektown’dan Little Portugal’a ve Koreantown’a kadar dünyanın her ülkesinden insanın yaşadığı Toronto’da, nüfusun yarısından fazlasını göçmenler oluşturur. Kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz bu kozmopolit  şehir, bir çok farklı kültüre ev sahipliği yapmasına rağmen, resmi dil olan İngilizce kullanılır. Bu sebeple, bütün uluslar arası dil okulları ve sertifika programı öğrencilerine İngilizcelerini çok kolay ilerletme ve rahat bir şekilde sosyalleşme imkanı doğar. Toronro’da, eğitim kurumları şehir merkezi ve çevresine konumlanmışlardır.  Öğrenciler,  şık tramvaylar, yürüyerek veya bisiklet kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Canlı gece yaşamıyla dikkat çeken Toronto’da, 24 saat açık restoranlar, marketler, barlar bulabilirsiniz. Toronto’da yoğun öğrenci nüfusu, özellikle gıda ücretlerinin düşmesine ve her bütçeye uygun zengin yemek çeşitlerini tadabilme imkanı sunar. Şehrin en güzel yanı ise yılın her zamanı düzenlenen çok sayıda ücretsiz festival ve etkinliğe ev sahipliği yapmasıdır.

 

Toronto Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Kültür çeşitliliği, modern yapısı ve yüksek yaşam standartları ile muhtemelen Toronto, dünyanın en ilginç şehirlerinden biridir. Gelin şehir hakkında az bilinen gerçeklere birlikte göz atalım!

 

 • Yeşil alanları ve doğa manzaraları ile büyüleyen şehirde toplam 1.500’den fazla park bulunur.
 • Nathan Phillips Meydanındaki Noel Ağacını süslemek, her yıl yaklaşık 2 hafta sürer.
 • Şehirdeki Yonge Street, 1896 kilometre ile dünyanın en uzun caddesidir.
 • Lawrence Market, ikiyüz yıllık geçmişi ile Kanada’nın en eski ve halen aktif olan pazarıdır.
 • Toronto’da 10 milyonun üzerinde ağaç vardır.
 • Şehirdeki Toronto Hayvanat Bahçesi, 491 farklı türdeki 16 bin hayvan ile dünyanın en büyük üçüncü hayvanat bahçesidir.
 • Toronto, 70’den fazla film festivaline ev sahipliği yaparken Toronto Film Festivali, Cannes’dan sonra en kapsamlı uluslararası festivaldir.
 • Tiyatroları, film festivalleri, spor organizasyonları, sanat galerileri ve müzeleri ile Toronto, dünyanın en kültürlü şehirlerinden biridir.

   Toronto’da Eğitim

Yurtdışında öğrenim görmeyi düşünenler için Toronto aralarında York Üniversitesi, Toronto Üniversitesi ve Ryerson Üniversitesi’nin de olduğu çok sayıda prestijli eğitim kurumuna ev sahipliği yapar. Üniversite eğitiminin yanı sıra ingilizce dilini öğrenmek için uzun süreli, kısa dönem ya da yaz kurslarına katılanların sayısı yüksektir. Aynı zamanda ekonomik sertifika ve co-op programlarına ev sahipliği yapan nadir şehirlerden biridir. Toronto’da yaşam ve eğitim ücretleri her ne kadar pahalı gibi görünse de Londra, San Francisco, Sidney gibi şehirlere göre daha uygundur.

 

Toronto’da Yapılması Gerekenler

Toronto’da eğitim almayı düşünüyorsanız, şehir öğrenim görmek ve mesleki gelişiminizi sürdürmek için popüler ve heyecan verici bir atmosfere sahiptir. Toronto’da yaşamaya başladıktan sonra şehirde yapabileceğiniz ve görmeniz gereken birkaç aktivite şu şekildedir;

 

 • Lawrence Pazar, Toronto’nun Old Town bölgesinde yer alan en önemli alışveriş merkezlerinden biridir. Viktorya dönemine ait tarihi bir bina içerisinde yer alan ve 200 yıllık geçmişe sahip olan pazarda, gıdadan hediyelik eşya dükkanlarına, bit pazarından antikacılara kadar çok sayıda ürün bulabilirsiniz.
 • Thompson Memorial Park, muhteşem doğasıyla göz dolduran Toronto’nun en güzel parklarındandır. Yürüyüş yolları, havuzları, göletleri ve oyun alanları ile dinlenmek ve gezintiye çıkmak isteyenlere keyifli zamanlar sunan parkın çevresi tarihi 150 yıl öncesine dayanan Toronto’nun ilk evleri ve tarihsel konutları ile çevrelidir.
 • Casa Loma Kalesi, sanılanın aksine kale değil, aslında özel mülk sayılan bir evdir. Milyoner Henry Pellatt tarafından 1911-1914 yılları arasında yaptırılan heybetli kale, her yıl çok sayıda ziyaretçinin akınına uğrar. 20’den fazla Hollywood filminde kullanılan kaleyi X-Men hayranları yakından tanıyacaktır.
 • CN Tower, Toronto’nun simgesi olmuş, 553 metre ile dünyanın en yüksek kulelerinden biridir. Kanada Ulusal Demiryolu Şirketi tarafından yaptırılan kule, günümüzde Dünyanın Yedi Harikaları arasında yer alır. İçerisinde çok sayıda restoran bulunan binanın özellikle 113. katında bulunan Glass Floor adı verilen cam zemini muazzam bir görsel şölen sunar.
 • Royal Ontario Museum, Kanada’nın en çok ziyaret edilen müzesidir. Aralarında sanat, doğa bilimleri ve arkeoloji alanlarında altı milyondan fazla öğeye, 40 galeriye sahip müze aynı zamanda ülkenin en büyük araştırma merkezlerinden biridir. Müzenin en dikkate değer koleksiyonları arasında mineraller, meteorlar ve özellikle dinozorlar yer alır.

 

Kariyer

Forbes Dergisi tarafından dünyanın en güçlü ekonomisine sahip şehirler arasında ilk 10’da yer alan Toronto; ekonomik büyüklüğü, refah ve kaliteli yaşamı ile dikkat çeker. Kanada’nın bankacılık ve finans merkezi olan şehir, aynı zamanda Toronto Borsası’na da ev sahipliği yapar. San Francisco ve New York’tan sonra Kuzey Amerika’nın en büyük üçüncü teknoloji şirketlerine sahip Toronto, yabancı öğrenciler için bilgisayar bilimleri alanında sayısız fırsatla doludur. Aynı zamanda şehir, konut gelişimi ile göz doldururken mimarlık ve yapı konularında üniversiteye başvuranların sayısı yüksektir. Kanada özellikle tıp alanındaki başarıları ile öğrencilerin dikkatini çekerken, ülkenin geneline hakim petrol mühendisliği kariyer imkanları için, bu alanda eğitim almak ve mezuniyetten sonra iş bulmak da akıllıca olabilir.

 

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Toronto’da eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

 0212 556 81 88 ya da [email protected]