Şehrin Atmosferi

Wrocław’da 5 nehir, 12 ada ve 112 köprü bulunmaktadır. Genellikle Polonya’nın Venedik’i olarak anılır.Kentin üçte biri parklar ve meydanlarla doludur. Wrocław, 1000 yıllık geçmişi ve orijinal mimarisiyle herkesi büyüleyerek elverişli iklim ile de dikkat çekmektedir. Aynı zamanda Polonya’nın en sıcak şehridir.

Yüksek Eğitim Seviyesi

Wrocław – Polonya’nın en büyük akademik merkezlerinden biri. 630 bin şehir sakini bulunurken bunun 130 bini üniversite öğrencisidir. Wrocław üniversiteleri sıralamada üst sıralarda yer almaktadır. Çok zengin ve çeşitli yüksek öğrenim sunarlar. Fakülteler ve eğitim bölümleri sürekli olarak eğitimin gereksinimlerine ve küresel eğilimlere uyum sağlarlar. Şehir, tanınmış uluslararası şirketlerde deneyim kazanmak için çok uygun koşullar yaratır.

İstihdam Beklentileri

Wrocław, Polonya’nın dördüncü büyük şehri ve Aşağı Silezya eyaletinin başkentidir. Yenilik ve başarının büyük örneğidir. Bu dinamik ekonomik bir büyümeyi, yabancı yatırımlardaki artışı ve iş ortamının gelişimini içerir. Credit Agricole, Credit Suisse, Google, Whirlpool, Hewlett-Packard, ABB, Maco Pharrma, Siemens, Capgemini, Cadbury, IKEA, Makro, Toshiba, Volvo gibi Global şirketler şehre yatırım yapmaktadır. Şehrin yakınlarında Koreli LG-Philips gibi fabrikalar da bulunmaktadır. Polonya Hükümeti, okulunuzdan mezun olduktan sonra 1 yıl kalma hakkı vermektedir. Bu sürede çalıştığınızda işvereniniz kalma sürenizi uzatabilir. Bu da kariyeriniz için büyük bir fırsattır.

İngilizce / Lehçe Eğitim İmkânı

İngilizce seviyeniz yeterli değilse ya da Lehçe dil bilgisine sahip değilseniz ilk yıl hazırlık eğitiminizi aldıktan sonra bölümünüze başlangıç yapabilirsiniz.

Yaratıcı Boş Zaman

Wrocław’da can sıkıntısı için zaman yok. Şehir merkezinde gece gündüz hayatla dolu kafe, pub, kulüp ve restoranlar bulunmaktadır. Sinemalar, tiyatrolar ve operaları ile herkes tercihlerine göre bir yer seçebilir. Wrocław’da ayrıca en eski Polonya hayvanat bahçesi de vardır. Ayrıca botanik bahçesi, japon bahçesi, aquapark ve yüzme havuzlarıda yer almaktadır. Ayrıca bisikletle şehir caddesinden keyifle zaman geçirebilirsiniz.

Wrocław birçok müzik, edebiyat, tiyatro ve sinema festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında en iyi bilinenleri: Wratislavia Cantans, Oder’de Caz, Cesur Festivali, Sinema -Yeni Ufuklar, OFFensiva – Uluslararası Bağımsız Film Festivali, uluslararası bir tiyatro festivali DIALOG -Wrocław ve diğerleri.

Avrupa’nın Kalbi

Wrocław Avrupa’nın kalbindedir. Sınırsız ulaşım fırsatları yaratır. Buradan istediğiniz yere kolayca seyahat edebilirsiniz. Yıllık vize veya ikamet kartına sahip olan herkes Schengen bölgesinde serbestçe seyahat edebilir. Berlin, Prag, Viyana ve diğer Avrupa başkentlerinin elinizin altında olduğunu görmek için haritaya bakın.

Dresden, Berlin, Prag, Viyana ve diğer Avrupa şehirler keşfedebileceğiniz en yakın ve en değerli şehirlerden sadece birkaçıdır. Uygun fiyata seyahat etmek için Polskibus & Flixbus’u kontrol edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Oslo ve Stockholm için Ryanair ile de uygun fiyatlı uçuşlar yakalayabilirsiniz.

Masal Şehri

Wroclaw’ın en ilginç tuhaflıklarından biri cüceleridir! Wrocław, farklı hikâyeleri olan 300’den fazla cüce (heykel) ile tanışabileceğiniz bir peri masalları şehridir! Cüce anti-komünist mücadelenin sembolüdür. Cüceler, Polonya’daki komünizm karşıtı hareketi anmak için ilk olarak 2001 yılında Wroclaw sokaklarını süslemiştir. O zamandan beri, her yerde ortaya çıkan cücelerine müzesine gidebilir ve Eylül ayında Cüceler Festivali’ne katılabilirsiniz!

Yaşam Maliyeti

Wrocław ve diğer Avrupa şehirlerinde yaşam maliyeti arasındaki fark çok daha yüksektir! Numbeo.com’a göre Polonya, yaşam maliyeti endeksine göre 39 Avrupa ülkesinden 30. Sırada yer almaktadır. İtalya’da veya başka bir batı ülkesinde aylık olarak harcadığınız para ile Wrocław’da bir kral olarak yaşayabilirsiniz. Wroclaw’da tüm Polonya’da gibi uygun fiyatla ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin; 1-2 EUR’luk bir bira ve sadece 3 EUR’dan başlayan restoran yemekleri (pierogi veya çorba gibi) satın alabilirsiniz.

Alışveriş

Polonyalı insanlar alışverişe bayılıyor ve Wroclaw’da 15 alışveriş merkezi var ! Alışveriş merkezleri Polonya’da o kadar popüler ki, aslında binlerce insanın katıldığı devasa açılış partileri var! Wroclaw’ı ziyaret ederseniz atlamak istemeyeceğiniz bir alışveriş merkezi, Wroclaw’daki en yüksek bina olan ve şehrin harika manzarasını görebileceğiniz bir gözlem güvertesine sahip olan Sky Tower’dır.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Wroclaw’da eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

 0212 556 81 88 ya da [email protected]