Los Angeles, Amerika’nın en dinamik metropollerinden bir tanesidir. Şehirde çekilen filmler diziler sayesinde tanıdık yerler görme ihtimalinden ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olmasından dolayı daha şehre girmeden heyecanlanacaksınız. Sizlere Hollywood ve Oscar desem yeterli olacaktır.

Los Angeles’ta toplumlar kendi kültürlerini yaşatmak için farklı alanlar kurmuşlar. Bu durumda  şehre kültürel açıdan zenginlik katmış. Birkaç günde dünyanın yarısını gezmiş gibi oluyorsunuz.

Gezilecek yerlerin hepsi birbirinden uzak lokasyonlarda bulunuyor. Gezilerinizi daha planlı yapmanızı öneririm.  Ayrıca Los Angeles’ta dünyanın en kötü trafiğini bulabilirsiniz. Amerika’nın New York’la beraber en kötüsü durumda.

 

Otobüs ve Metro

Los Angeles’ta METRO (Halk otobüsleri ve trenler) – Los Angeles, ülkede 1.500’den fazla otobüs işleten ikinci en büyük toplu taşıma acentesine sahiptir. Ayrıca sizi yaklaşık 15 dakikada Los Angeles şehir merkezinden Hollywood’a götürebilecek bir metro sistemi var.  Los Angeles County Metropolitan Transportation Authority (Metro), Los Angeles’ta halk otobüsleri ve trenleri işletmektedir. Metro.net, programlar, seyahat planlayıcıları ve daha fazlası hakkında kapsamlı bilgiye sahiptir.

 

Metro web sitesinde Metro Trip Planner nasıl kullanılır – ve metro kullanımı ile ilgili diğer ipuçları, nasıl ücret ödenir, ünlü turistik yerlerden bazılarına ulaşmak, otobüsleri renkle tanımlamak ve çok daha fazlası. Metro Trip Planner hızlı ve kullanımı kolaydır. Zamanınızı boşa harcamamak için rotaları önceden planlamak için kullanabilirsiniz. Los Angeles’ta toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız, metro.net’i kullanmanız çok yararlı olacaktır.

 

Greyhound – Los Angeles ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli yerler arasında uzun mesafeli otobüs taşımacılığı sunmaktadır. Greyhound şehirler (Los Angeles ve San Francisco gibi) arasında yollar sunar, ancak her şehirde sınırlı duraklamalar vardır

Taksiler, transferler ve turlar

Los Angeles taksi hizmeti alanları – Los Angeles’ta yaklaşık bir düzine taksi şirketi vardır, ancak bunlar sadece yetkili alanlarla sınırlıdır. Bu nedenle, nereden alınmak istediğinize bağlı olarak uygun taksi şirketini aramanız gerekir. Servisler ve Limuzinler – Hollywood, Los Angeles şehir merkezi, büyük havaalanları ve Los Angeles ve Orange County’deki diğer destinasyonlara hizmet vermektedir.

 

Rehberli Hollywood ve Los Angeles turları – rehberli bir tura katılarak başka birinin araba kullanmasına ve gezinmesine izin verin. Hollywood Bulvarı’ndaki tur şirketlerinin yanı sıra Los Angeles, Santa Monica ve diğer şehir merkezlerine göz atın. Bazı rehberli turlara otel karşılama ve bırakma dahildir.

 

 

Tren hizmetleri

L.A. Metro Demiryolu – Los Angeles, Hollywood, Universal Stüdyoları, Santa Monica, Culver City, Long Beach ve Los Angeles’ın diğer bölgelerine servisler de dahil olmak üzere, büyükşehir havzasındaki bir kentsel tren hatları ağı.

 

Amtrak – Los Angeles ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki çoğu şehir arasında tren servisi. Site rotaları, zaman çizelgelerini ve istasyon bilgilerini içerir.

 

Metrolink – Orange County’yi Los Angeles, Riverside ve San Bernardino ilçeleri dahil olmak üzere çevre bölgelere bağlayan bir demiryolu sistemi.

 

Uçaklar ve Tekneler

Los Angeles – LAX, John Wayne, Burbank, Ontario, daha fazla.

 

Karnaval Cruise Lines – Long Beach bir liman vardır. Web sitesi kruvaziyer hatlarınız ve tatilleriniz hakkında bilgi sunar.

 

Catalina Express – San Pedro, Long Beach ve Dana Point’ten Catalina Adası’na günlük tekne hareketleri.

 

Catalina Adası Helikopter Servisi – Island Express Helikopter Servisi, Avalon’a 15 dakikalık uçuş, helikopter turları ve daha fazlasını sunuyor.

 

 

Bisikletler

Bisiklet Bilgileri – Los Angeles City Ulaştırma Bakanlığı’nın bisiklet bilgileri web sitesi haritalar, ipuçları ve park bilgileri, bisiklet yasaları ve diğer kaynaklar hakkında bilgi sağlar. Bisiklet bilgileri web sitesinin sağ alt köşesinde, Los Angeles’ta bisikletten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak kurallar, düzenlemeler ve güvenlik ipuçları sunan bir rehber indirebileceğiniz bir bağlantı arayın.

 

Bisikletçiler ve Sürücüler için DMV Güvenlik İpuçları – Motorlu Taşıtlar Departmanından Kaliforniya’daki yolda bisiklet sürmeye ilişkin tavsiyelerin yanı sıra motorlu taşıt yasalarına bağlantılar ve referanslar (otomobilleri yöneten aynı yasalar bisikletler için de geçerlidir ).

 

Bisiklet paylaşım programları – Los Angeles’taki birçok yerde, saatlik olarak kiralanan bir dizi parlak yeşil bisikletli bisiklet rafları göreceksiniz (çoğu program yarı saatten daha uzun sürer). Yapabilirsiniz.