Geleceği Bilgiyle Şekillendirmek – Almanya’nın önde gelen dokuz Teknoloji Enstitüsünden biri olan Leibniz Üniversitesi, yarının temel sorunlarına sürdürülebilir, barışçıl ve sorumlu çözümler arama sorumluluğunun bilincindedir. Bu konudaki uzmanlıkları, mühendislik ve doğa bilimlerinden mimarlık ve çevre planlamasına, hukuk ve ekonomiden sosyal bilimler ve beşeri bilimlere kadar geniş bir yelpazedeki konulardan kaynaklanmaktadır.
• 30.000 Öğrenci
• 9 Fakülte
• 3100 Araştırmacı
• 150 Enstitü

Hannover Leibniz Üniversitesi, Almanya’nın Hannover şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 2 Mayıs 1831’de kurulan Almanya’daki en büyük ve en eski bilim ve teknoloji üniversitelerinden biridir. 2014/15 öğretim yılında 2.121’i yabancı ülkelerden olmak üzere 25.688 öğrenci kaydettirmiştir. 38 çalışma alanında 190 tam ve kısmi derece programı sunan dokuz fakültesi vardır. 1978’de Hannover Üniversitesi adını almıştır. 2006 yılında, 18. yüzyıl matematikçisi ve filozofu Gottfried Wilhelm Leibniz’in adını almıştır. 2018 yılında, Hannover Leibniz Üniversitesi resmi İngilizce adı olarak kabul edildi.

Leibniz Üniversitesi Hannover, Almanya’nın önde gelen dokuz Teknoloji Enstitüsünün birliği olan TU9’un üyesidir. Ayrıca, Avrupa’nın önde gelen mühendislik üniversitelerinin kar amacı gütmeyen bir derneği olan Avrupa İleri Mühendislik Eğitim ve Araştırma Okulları Konferansı’nın (CESAER) bir üyesidir.

Üniversitenin kampüsü, 322.700 m2 taban alanı kaplayan 160 binaya yayılmıştır.
Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması 2020, Leibniz Üniversitesi mühendislik ve teknoloji, bilgisayar bilimi ve fizik bilimleri alanlarında dünya çapında 301-400 arasında sıraladı.
1831’de bilim adamı Karl Karmarsch tarafından kurulan Hannover Yüksek Ticaret fakültesi sadece 64 öğrenciyle başladı. Bugün doğa bilimleri ve mühendislik, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerin yanı sıra hukuk ve ekonomi alanlarında yaklaşık 21.000 öğrenci var.

Geleceği Bilgiyle Şekillendirmek – Almanya’nın önde gelen dokuz Teknoloji Enstitüsünden biri olan Leibniz Üniversitesi, yarının temel sorunlarına sürdürülebilir, barışçıl ve sorumlu çözümler arama sorumluluğunun bilincindedir. Bu konudaki uzmanlığımız, mühendislik ve doğa bilimlerinden mimarlık ve çevre planlamasına, hukuk ve ekonomiden sosyal bilimler ve beşeri bilimlere kadar geniş bir yelpazedeki konulardan kaynaklanmaktadır.
4.800’den fazla çalışanıyla Leibniz University Hannover, Hannover bölgesindeki en büyük ve en çekici işverenlerden biridir. Öğretim ve araştırmadaki pozisyonlara ek olarak, Merkezi Üniversite Yönetiminde ve diğer merkezi tesislerde çok sayıda iş fırsatı vardır.

Üniversite Spor Merkezi – Öğrenci Birliği Spor Ofisi (AStA) ile işbirliği içinde – Hannover’deki çeşitli yüksek öğretim kurumlarının tüm öğrencilerine ve üyelerine geniş ve kapsamlı spor fırsatları sunar. Sömestr boyunca, spor programı 90’dan fazla spor dalında 500’den fazla etkinliği kapsamaktadır. Ders olmayan dönemde program biraz daha azalmaktadır.
Yaklaşık 28.000 öğrenci nüfusu ile Leibniz University, Aşağı Saksonya’daki en büyük ikinci üniversitedir. Leibniz Üniversitesi, 90 kadar konuyu ve 180’den fazla derece programını ve kısmi çalışma programlarını kapsayan çok geniş bir eğitim seçenekleri yelpazesi sunar. Kapsam, doğa bilimleri ve mühendislikten beşeri bilimler ve sosyal bilimlere, ekonomi, yönetim ve hukuka kadar uzanmaktadır. Üniversitenin ana disiplinler arası ve uluslararası makine mühendisliği, fizik ve biyotıp alanlarındaki araştırma faaliyetleri sürekli genişlemektedir.

Leibniz Üniversitesi, hem öğretim hem de araştırmada çok çeşitli konuları kapsar, bu sayede tüm teknik konularda özellikle uzun bir uzmanlık geleneğine sahiptir. Araştırma faaliyetleri üretim teknolojisi, kuantum optiği / yerçekimi fiziği ve biyomedikal mühendisliğine odaklanmaktadır. Öğrenciler ayrıca bu alanlarda uzmanlaşabilirler. Leibniz Üniversitesi’ndeki bir diğer uzmanlık alanı, öğretmen eğitiminin kalitesini iyileştirmek için bir girişim olan yeni kurulan Leibniz Eğitim fakültesidir.

Tüm fakülteler:
Mimarlık ve Peyzaj Bilimleri Fakültesi
İnşaat Mühendisliği ve Jeodezi Bilimleri Fakültesi
Ekonomi ve İşletme Fakültesi
Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
Beşeri Bilimler Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Matematik ve Fizik Fakültesi
Makine Mühendisliği Fakültesi
Doğa Bilimleri Fakültesi
Leibniz Eğitim Fakültesi

Tüm bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Yurtdışında eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.
0212 556 81 88 ya da [email protected]