TU Braunschweig, Almanya’nın en eski Teknoloji Üniversitesidir. 3.000 uluslararası öğrenci dahil 20.000 öğrencisi ve 3.800 çalışanı onu kuzey Almanya’nın en büyük Üniversitesi yapmaktadır.
TU Braunschweig, öğrencilerine sosyal beceriler konusunda mükemmel bir eğitim ve öğretim ve dolayısıyla özellikle endüstri, bilim ve eğitim kurumlarında olağanüstü iş fırsatları sunar. Birinci sınıf öğretim ve çekici çalışma koşulları, TU Braunschweig imajının temel bileşenleridir. Bunu yapmak için hem TU Braunschweig bünyesinde hem de diğer üniversiteler ve araştırma kurumları (hem ulusal hem de uluslararası), okullar ve şirketler ile bir ekip olarak ve çok sayıda işbirliği projesinde çalışmaktadırlar.

Bazı bilgiler:

► 84 eğitim programında 20.000 öğrenci
► Mükemmel araştırma ve araştırma odaklı öğretim
► kişisel atmosfer ve bireysel destek
► Almanya’daki en eski Teknoloji Üniversitesi ve TU9 üyesi
► Uluslararası profil ve açık fikirli topluluk
►Öğretim ve Araştırmada 275 Yıllık Tecrübe
►6 fakülte
►240’tan fazla profesör
►2.000’den fazla akademik çalışan

TU BRAUNSCHWEIG’IN sunduğu fırsatlar neler?
 Dil sınıfları
TU Braunschweig’de 12 yabancı dilden birini veya yabancı dil olarak Almanca öğrenin. Belirli derece programları için gerekli olan dil kurslarının yanı sıra, bir dersi seçmeli ders olarak alabilir ve genel eğitim gereksinimlerinize yönelik kredi kazanabilirsiniz. Derslerin çoğu sömestr sırasında yapılır, ancak bazıları derssiz dönemde de yapılır. Ana dili İngilizce olmayanlar için Almanca öğretmeyi öğrenecek ve sertifika kazanma şansına sahip olacaksınız.

 Kariyer oryantasyonu ve planlaması
Braunschweig Kariyer Hizmeti, sadece mezunlar için değil, aynı zamanda öğrenciler için ücretsiz atölye çalışmaları ve eğitim kursları sunmaktadır.
Örneğin, Kariyer Hizmeti, birinci ve ikinci dönem öğrencilerine aşağıdakileri sunar:
Kişisel potansiyel ve yeteneklerin belirlenmesi;
Öğrenci çalışan olarak uygulamalı iş deneyimi; veya
Kendi kendine ve zaman yönetimi gibi temel yetkinlikler üzerine eğitim kursu
Üçüncü ve dördüncü dönem öğrencileri için, Kariyer Hizmetindeki personel iş başvuru prosedürlerine hazırlanmada yardım sunar ve ağ oluşturma gibi çeşitli çalıştaylar düzenler.

 Mentorluk
Mentorlar, kariyer planlamanız, çalışmalarınızın ilk aşaması veya çalışmadan işe geçişle ilgili sorularla sizi destekleyeceklerdir. Size kendi kariyerleri, üniversitedeki günlük yaşamın yanı sıra çalışma alanları ve kültürleri hakkında fikir verecekler. Hem kişisel hem de mesleki gelişiminizde size eşlik edecekler. TU Braunschweig size çeşitli farklı mentorluk programları sunar. Her program farklı insan grubuna yöneliktir.

TU Braunschweig’de eğitim:
TU Braunschweig’de geniş bir çalışma programları portföyünden seçim yapabilirsiniz: bilgisayar bilimi veya matematik, biyoloji veya Alman çalışmaları, elektromobilite veya makine mühendisliği – çeşitli kombinasyonlara ve uzmanlıklara sahip 84 çalışma programımız, konuyu takip etmenize olanak tanır.

Eğitim Programları:
Eğitim programları yelpazesi şu anda 33 lisans ve 39 Yüksek Lisans programını kapsamaktadır. Programlar yapı olarak modülerdir – bu size çalışmalarınızı kişisel ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize uyacak şekilde düzenleme fırsatı verir. Bir dizi bölümler arası program sunuyoruz ve öğrencilerimizi disiplin sınırlarının ötesinde düşünmeye ve çalışmaya teşvik ediyoruz.

Üniversitenin altı fakültesi vardır . Bazı fakülteler bölümlere ayrılmıştır . Tüm fakülteler ayrıca çok sayıda enstitüye ayrılmıştır:

1. Carl-Friedrich-Gauß-Fakültesi
2. Matematik Bölümü
3. Bilgisayar Bilimleri Bölümü
4. İşletme ve Ekonomi Bölümü
5. Yaşam Bilimleri Fakültesi
6. Mimarlık Fakültesi,
7. İnşaat Mühendisliği ve Çevre Bilimleri
8. Mimarlık Bölümü
9. İnşaat Mühendisliği ve Çevre Bilimleri Bölümü
10. Makine Mühendisliği Fakültesi
11. Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Bilgi Teknolojileri, Fizik
12. Beşeri ve Eğitim Bilimleri Fakültesi

Tüm bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.
TU Braunschweig, uluslararası topluluk:
Braunschweig’de okuyan 3.000’den fazla uluslararası öğrenci var ve bu öğrenci kitlesinin yaklaşık% 15’ini temsil ediyor. Her yıl dünyanın her yerinden 500’den fazla yeni birinci sınıf öğrencisini ağırlamaktadırlar. Eğitiminiz sırasında dünyanın her kıtasından gelen öğrencilerle tanışacak ve sadece Almancayı değil diğer birçok kültürü tanımak için birçok fırsatınız olacak.

Düzenli olarak, yıllık TU-Night veya üniversite spor festivallerinde, doğrudan kampüste etkinliklere ev sahipliği yapıyorlar. Bu nedenle yılda bir kez TU Gecesi düzenleniyor. TU-Gecesi boyunca, tüm enstitüler ve tesisler ziyaretçilere açık, bilim adamları araştırmalarını deneylerde ve eğlenceli derslerde sergiliyor ve tüm konuklar TU Braunschweig’i yeni bir bakış açısıyla tanıma fırsatına sahip.

Aslan Şehri:
► Avrupa’nın en güçlü araştırma bölgesinin bir parçası
► Şehrin tarihi 1031 yılına kadar uzanıyor
► Çok sayıda parkın ve kısa mesafelerin bulunduğu büyük şehir
► kapsamlı spor, kültür fırsatları
► Harz Dağları veya başkent Berlin gibi yerlere mükemmel bağlantılar

Braunschweig, iki üniversitede yaklaşık 23.000 öğrencisi olan tarihi bir öğrenci şehridir: TU Braunschweig ve Braunschweig Güzel Sanatlar Üniversitesi. Yaklaşık 250.000 nüfusu ile şehir, büyük bir şehrin tüm avantajlarını kısa mesafeler ve çok sayıda halka açık parkla birleştirir.

Hannover ve Berlin arasındaki en büyük şehirde, kültürel yaşam hem çok çeşitli hem de yüksek kalitede. Tiyatrolar ve müzeler, konser salonları ve sinemalar da sizi ziyaret etmeye davet ediyor.
Şehirdeki çok sayıda öğrenci sayesinde, Braunschweig canlı ve renkli bir gece hayatına sahiptir: barlardan caz kulüplerine kadar her türden kulüp bulacaksınız. Dışarı çıkmak için tavsiyeler arıyorsanız, Erasmus Öğrenci Ağı bir tane bulmak için iyi bir yerdir. Ve hafta sonu biraz farklı bir şey arıyorsanız: Almanya’nın başkenti Berlin sadece 90 dakikalık bir tren yolculuğu mesafesindedir.

Şehir tiyatrolarının modern ve klasik oyunlardan dans, opera ve konserlere kadar sunabileceği çok şey vardır: Devlet Tiyatrosu 1861 gibi erken bir tarihte kurulmuştur ve ayrıca LOT Tiyatrosu veya Komödie am Altstadtmarkt gibi birçok küçük mekan vardır. Biraz daha sessiz bir şey arıyorsanız, şehrin on iki müzesinin ziyaret etmek için harika bir yer olduğunu göreceksiniz.

Spor ve Açık Hava Etkinlikleri
Sinemaya gitmek yerine dışarıda olmayı tercih edenler için Braunschweig de hayal kırıklığına uğratmayacak. Şehir, birçok parkı ve rekreasyon alanı ile bilinir ve çok sayıda en iyi spor kulüplerine ev sahipliği yapar.
Harz Dağları’ndan doğan ve Braunschweig’in yaklaşık 40 km kuzeybatısında Aller’e dökülen Oker nehri, tarihi kanallarıyla şehir merkezini çevreliyor. Kullanılmayan tren yollarının yanı sıra, yaklaşık 19 km uzunluğunda ve yeşillendirilmiş “Ringgleis” sizi bisikletle şehir merkezini dolaşmaya davet ediyor. Kentin tamamında gezinmek, koşmak veya mangal yapmak için ideal olan yaklaşık 20 park vardır.
Braunschweig’deki birçok spor kulübü ve fitness stüdyosu da spor aktiviteleri için sayısız olanaklar sunmaktadır. İster Aikido, ister Amerikan Futbolu, crossfit veya frizbi, kürek veya tenis: herkes için bir şeyler var. Doğal olarak, üniversite spor tesisleri özellikle üniversite öğrencileri ve çalışanları için caziptir.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Yurtdışında eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.
0212 556 81 88 ya da [email protected]