ISIC Hakkında  

ISIC Derneği, Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı (ISIC) kâr amacı gütmeyen 1953 yılında öğrenciler tarafından oluşturulan bir kuruluştur.

ISIC Derneğinin misyonu, tüm öğrencilere uyrukları, ırkları, cinsiyetleri veya dinleri ne olursa olsun, dünyanın tüm ülkelerindeki öğrenci statülerini resmi ve uygun fiyatlı bir tanımlayıcı ile öğrenci statülerini kanıtlama fırsatı sunmaktadır. Ulaşım, konaklama, yiyecek-içecek, kültürel etkinlikler, sinema ve kitapçılarda insan yaşamının tüm yönüyle ilgili hizmetlere ve deneyimlere indirim erişimi sağlar.

ISIC Derneği, kart sahiplerine sunulan geniş fırsatlar sayesinde, kültürlerarası anlayışı geliştirme, eğitim fırsatlarını artırma ve dünya çapında öğrenciler için hayatı kolaylaştırmada destekleyici bir rol oynamayı hedeflemektedir. Bununla birlikte ISIC kart, United Nations Educational ve UNESCO tarafından 1968 yılında onaylanmıştır. ISIC kartı çok çeşitli ulusal hükümetler, eğitim ve turizm bakanlıkları, dünya çapındaki öğrenci örgütleri ve üniversiteler tarafından kabul görmüştür.

ISIC kartı ve ISIC Derneği, ISIC Hizmet Ofisi tarafından Hollanda’nın Amsterdam şehrinde küresel düzeyde yönetilmektedir.

 

ISIC

Yüksek Lisans, üniversite, lise veya ilköğretim de bir öğrenciyseniz ve 12 yaş ve üzerindeyseniz, ISIC öğrenci kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. ISIC, hem sanal hem de plastik kartlar sunarak, dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin resmi öğrenci statülerini anında kanıtlamalarına ve dünya çapında 150.000’den fazla öğrenci indirimi ve tekliflerine erişmelerine olanak tanır.

Neden ISIC karta sahip olmalısınız?

  • Nereye giderseniz gidin öğrenci durumunuzu kanıtlamanıza,
  • Türkiye dâhil yaklaşık 130 ülke / bölgede öğrenciler için 150.000’den fazla indirim ve teklife erişim imkânına ulaşmaya,
  • Yurtiçinde ve yurtdışında her gün tasarruf etmenize,
  • Uluslararası öğrenci hizmetlerine ve tesislerine erişmenize imkan sağlamaktadır.

Kısa zaman içerisinde yurtdışında eğitim alacaksanız, Türkiye’den ayrılmadan önce yeterli vaktinizin olduğuna emin olun.  Alternatif olarak gideceğiniz ülkeye vardıktan sonra eğitim alacağınız ülkeden başvurabilirsiniz. Gerekli belgelerin yanınızda olması gerektiğini unutmayın. Yaş sınırı olmaksızın öğrenci olduğunuzu kanıtlayan belge olduğunda ISIC karta sahip olabilirsiniz. Bazı ülkelerde indirimlerden yararlanılırken yaş sınırı uygulaması yapılmaktadır.

ISIC dünyanın tek uluslararası öğrenci kartıdır ve dünyanın her ülkesinde sizlere binlerce fırsat sunar.

 

 

IYTC

Öğrenci değilseniz 30 yaşında veya daha küçükseniz, International Youth Travel Card (IYTC) almaya hak kazanırsınız. Bu Uluslararası Gençlik Seyahat Kartıyla (IYTC), hala ISIC küresel topluluğunun bir parçasısınız ve ISIC öğrenci kartının sunduğu binlerce benzer avantaj ve indirimden yararlanabilirsiniz.

ITIC

Tam zamanlı öğretmen veya profesör olarak çalışıyorsanız, International Teacher Identity Card  (ITIC) ile öğretmen indirimlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Öğretmen kartı (ITIC), yurtiçinde ve yurtdışında sayısız indirim ve tasarruf sunan uluslararası kabul görmüş bir kimlik kartıdır.

 

ISIC/IYTC /ITIC Karta Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

ISIC, IYTC veya ITIC kartlarına online ya da İstanbul, Eskişehir, Ankara ve İzmir’de bulunan ofislerden şahsen başvurunuzu yapabilirsiniz. Online yaptığınız başvurularda plastik kart hizmeti yoktur sanal karta sahip olursunuz. Fiziksel karta sahip olmak istiyorsanız belgelerinizle beraber 4 il de bulunan ofislerden birini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Sanal kart ve plastik kart ücreti aynıdır.

ISIC/ IYTC / ITIC kartlarının geçerlilik süresi 01 Ocak -31 Aralık’tır. Eylül ayında aldığınız kartın kullanım süresi 31 Aralık’ta dolacaktır, süresi dolan kartlarınızı yenilemeniz gerekmektedir.

ISIC Kart için: Okuldan ya da e-devletten alacağınız 2 dönem öğrenci olduğunuzu kanıtlayan barkodlu öğrenci belgesi, 1 resim ve kart ücreti olan 30 TL, dolduracağınız başvuru formu ile başvurunuzu şahsen yapabilirsiniz.

IYTC Kart için: Kimliğiniz, 1 resim, kart ücreti olan 30 TL, dolduracağınız başvuru formu ile başvurunuzu şahsen yapabilirsiniz.

ITIC Kart için: Öğretim kurumunda 2 dönem öğretmen olduğunuzu kanıtlayan belge, 1 resim ve kart ücreti olan 30 TL, dolduracağınız başvuru formu ile başvurunuzu şahsen yapabilirsiniz.

 

ISIC / IYTC / ITIC kartlarının başvurusu ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  0212 556 81 88 ya da [email protected]