IELTS, dünyanın kanıtlanmış İngilizce dil sınavı olan Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemidir.

IELTS, dünya çapında 9.000’den fazla kuruluş tarafından İngilizce yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilmektedir. Geçen yıl, küresel olarak 2.5 milyondan fazla test yapıldı. IELTS, eğitim, göçmenlik ve mesleki akreditasyon için İngilizce iletişim kurma becerisinin geçerli ve güvenilir bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

IELTS, British Council, IDP: IELTS Avustralya ve Cambridge İngilizce Dil Değerlendirmesi’nin ortak mülkiyetindedir ve 140’tan fazla ülkede 1.100’den fazla test merkezi ve lokasyon aracılığıyla sınavlar yapılmaktadır.

Akademik ve Genel olmak üzere iki tür IELTS testi vardır. Öğrencilerimizin çoğu Akademik IELTS sınavına hazırlanır.

üniversiteye giriş için belirli bir düzeyde IELTS veya belirli bir tarihe kadar belirli bir seviye isteyen öğrenciler için idealdir.

IELTS hazırlık kursu size IELTS sınavına girmeniz için değerli İngilizce becerilerini ve stratejilerini öğreterek daha iyi bir puan almanızı sağlayacaktır. Bu kurs, IELTS sınav hazırlığına odaklanmıştır ve size farklı sınav bölümleri, sınav sürenizi en üst düzeye çıkarmanın yolları ve sınavda karşılaşacağınız soru türleri hakkında bilgi verecektir. Ayrıca okuma, yazma, dinleme ve konuşma alıştırmaları yapar, dilbilginizi ve kelime bilginizi geliştirirsiniz. Tüm sınava hazırlık kurslarımız, sınav başarısını elde etmek için geçmişteki makaleleri ve sınav tekniğini kullanarak becerileri ve İngilizce dilini öğrenmenizi sağlayan seçtiğiniz sınav alanlarını ayrıntılı olarak kapsar.

 

IELTS hazırlık kursu detayları:

Hedefe yönelik ve odaklanmış hazırlık programı

Sınavda başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirmek

Sınavdaki puanınızı en üst düzeye çıkarmak için stratejiler geliştirin

Anlam için okuma, ayrıntı taraması, yorumlama, çıkarımlar yapma ve daha fazlasını yapın

Başarılı bir şekilde entegre ve bağımsız yazma için yöntemler ve stratejiler

Güvenle konuşmak ve bire bir görüşmede başarılı olmak için gerekli beceriler

detay dinleme gibi dinleme stratejileri

Örnek makaleler ve belirli görevlerin sürekli uygulamasıyla, aldığınız sınavı tanıyacak ve soruları mümkün olduğunca etkili bir şekilde nasıl cevaplayacağınızı öğreneceksiniz.

 

IELTS Uzmanlığı

IELTS sınavına hazırlık yapan tüm öğretmenler sınavın kendisinde uzmandır. IELTS sınavının öğrencilerin ne istediğini tam olarak biliyorlar ve size ihtiyacınız olan bilgileri ve İngilizce kullanma yeteneğinize olan güveninizi sağlayacaklar.

IELTS hazırlık kursları katılım yaşı genellikle min. 16’dır.

Kursların süresi min. 1 hafta, max. 24 haftadır.

Sınıf mevcudu min.5 , max. 18’dir.

Haftalık ders saatleri 20,28,30 olarak değişmektedir.

IELTS kurslarına katılım için B1-B2 İngilizce düzeyi istenilir.

Bir çok farklı ülkede IELTS hazırlık kursu alabilirsiniz.

 

Ayrıntılı bilgi için AktifEdu ekibinden destek alabilirsiniz,

0212 556 81 88  [email protected]