Hukuk öğrencilerimizi, hukuk fakültesinden yeni mezunlarımızı, uluslararası ticaret hukuku alanında faaliyet gösteren bir firmada ya da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde çalışmak isteyenleri şöyle alalım lütfen. Sizlere, Hukuk İngilizcesi nedir? Ne işe yarar? Kimler katılabilir? Avantajları nelerdir? Öncelikle biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.

Bu kurs tipinde daha çok hukuk alanında İngilizceyi nasıl kullanacağına dair bir yöntem izlenilir.

Normalde ülkemizdeki bir hukuk öğrencisi yabancı dile mesafeli. Çünkü hâkim, savcı, avukat olabilmek için yabancı dil bilmenin gerekli olmadığı yönünde bir kanaat var. Evet böyle bir gereklilik gerçekten de yok. Fakat akademik kaygı duyan kişiler, daha çok para getiren iş sahalarına yönelme arzusu olanlar,  uluslararası bağlantıları olan yabancı sermayeli şirketlerde veya yurt dışındaki şirketlerde çalışma isteği olan kişiler hukuk İngilizcesinin öneminin farkındalar bile.

Peki hukuk İngilizcesi ( Law for english ) programına katılan birisinin avantajları nelerdir?

İş bulma süreci daha hızlı ve başarılı bir şekilde sonuçlanır. Sonuçta kalifiyeli bir çalışanı kim istemez ki ? Cv nize yurt dışında hukuk eğitimi aldığınız bir okuldan sertifikanızı eklemek sizce de çok havalı değil mi ?

Normalde kazanılan ücretin iki veya üç kat kadar artmasına olanak sağlar.

Yurt dışında çalışma kapıları ardına kadar açılır.

Belki de mevcut işinizi garantiye bile alabilirsiniz.

Hukuk İngilizcesi programına katılabilmeniz için en az Intermediate (B1) veya Upper- Intermediate (B2) seviyede İngilizce’ye hakim olmak gerekir.

Peki bu kurslar hangi ülkelerde ve bölgelerde ?

İngiltere ( Londra, Cambridge ) ve Amerika ( New York, Kaliforniya )

Katılımcı yaş aralıkları 16,18,20 – 30 olarak okuldan okula değişkenlik gösterebiliyor. Genellikle eğitim süreleri 2 haftadan başlayıp 24 haftaya kadar belirli başlangıç tarihleri arasında eğitim alabilirsiniz. Lütfen tarihler için bizimle iletişime geçin.

Ders içeriklerine değinecek olursak; ticaret hukuku, terim bilgisi, ticari kontrat terminolojisi, müzakere becerileri, şirket hukuku ve terim bilgisi, bilgi sunma ve hukuksal düşünceler, hukuki vaka analizleri, iletişim stratejileri, toplantı becerileri ve müzakere konuları ve bir çok resmi ve gayriresmi  ortamlarda iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik  genel İngilizce dersleri. Medeni hukuk, Avrupa Hukuk, Ceza Hukuku konularında da terminolojik dil bilgisi verilir. Bazı okullarda her hafta ziyaretçi konuşmacı ve mahkeme ziyaretleri yapılır.

 

Detaylı bilgi için ;  0212 556 81 88  [email protected]