HEC PARIS

 

1811’de Paris ticaret ve sanayi odası tarafından kurulmuştur. Paris’in ve dünyanın en iyi işletme okullarından bir tanesidir. HEC Paris, yönetim bilimleri eğitim ve araştırma birincisidir.

HEC Paris, temelinde akademik mükemmeliyetçilik ve güçlü bir üniversite topluluğu vardır. Öğrencilere ‘cesaret etmeyi öğren ‘ ve ‘yarın bizim işimiz’ sloganlarıyla HEC Paris’i tercih etmeye teşvik ederler. Üniversite öğrencilerle beraber büyümeyi amaçlar. Ve 100’den fazla ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerinin yaklaşık %18’lik kısmına burs sağlamaktadır.

HEC , 135 ülkeden 60.000 mezun bulundurmaktadır. Böylelikle dünya üzerinde oldukça geniş bir öğrenci ve mezun ağına sahiptir. Ayrıca bu rakamla en kozmopolitan üniversitedir.  Mezunlarından 4/1’i kendi işlerini kurmuştur. Mezunların bazısı ise profesörlerinin yanlarındadır. Bunların yanı sıra HEC kariyer merkezine sahiptir. Mezunlarının kariyer hayatlarına katkıda bulunmaktadırlar.

HEC Paris, her sene bir çok şirketin katıldığı etkinlikler, toplantılar ve görüşmeler yapmaktadır. Bunların yanı sıra sene içerisinde bir çok şirket ve etkinliğe öğrencileri geziye ve ziyarete götürmektedirler. Etkinlikleri şirketlerin yanı sıra öğrenciler ve okul da üstlenmektedir.

HEC Paris öğrencileri 100’den fazla kulübe sahiptir. Her öğrenci kendi ilgi alanına kolaylıkla bir kulüp bulabilmektedir. Her kulübün içeriği farklıdır.

HEC Paris Avrupa’nın en büyük kampüslerinden birine sahiptir. 340 hektar alan da orman, dinlenme yerleri, spor ve eğlence tesisleri bulunmaktadır. Üniversite dünyanın en büyük eğitim ve teknoloji merkezi olan Saclay’da bulunmaktadır. HEC, Paris-Versay trenine de oldukça yakındır. Ayrıca Bir çok şirketin de yer aldığı Avrupa’nın en büyük ticaret bölgesi La Defense araba ile çok kısa bir mesafededir.

HEC Paris bir çok bölüme sahiptir;

MBA Programları;

MBA

Executive MBAS

Trium

 

Master;

M2M HEC – FGV

M2M HEC – HKUST

M2M HEC – YALE

MSC DATA SCIENCE FOR BUSINESS X – HEC

MASTER IN MANAGEMENT & BUSINESS LAW HEC – PARIS 1

MASTER IN MANAGEMENT & INNOVATION HEC – TUM

MASTER IN MANAGEMENT & PUBLIC AFFAIRS HEC – FU BERLIN

MSc International Finance

 

HEC Paris ‘e başvurmak ve ya daha fazla bilgi almak için;

 0212 556 81 88   [email protected]