Cambridge 13. yüzyıla dayanan üniversiteleri ile dünyanın en iyi eğitim merkezlerinden birisidir. Cambridge dünyanın en prestijli üniversitelerine sahiptir. Güzel tarihi yapıları etkileyici kolej binaları ile dikkat çekmektedir.

Cambridge üniversitesi uzun tarihi ve inanılmaz güzellikteki mimarisi sayesinde şehre öğrenci şehri kimliğini kazandırmış. İngiltere’nin en eski üniversitesi Oxford’tur. Burada ki öğrencilerin yaşadığı anlaşmazlıklardan sonra Cambridge kurulmuştur. Bu olaydan sonra yıllarıdır iki üniversite çekişme halindedir. Cambridge üniversitesi 31 tane birbirinden ayrı kolejden oluşur.. Kolejler ve üniversite birbirinden ayrılır.

Cambridge’de geniş bir kırsal alana sahiptir. Manzara açısından oldukça zengindir.  Cambridge’de yaşamak ve eğitim almak için çok güzel bir yerdir. Küçük bir şehir olan Cambridge, Türk öğrenciler için pek yadırganacak bir özellik taşımaz. Türk öğrenciler kolaylık sağlayan bir sürü aktiviteler vardır. İngiltere’de Oxford gibi Cambridge’de öğrencilerin eğitim almak istediği yerlerin başında gelmektedir. Nüfusunun çoğu öğrencilerden oluşturmaktadır ve her yıl üç buçuk milyon civarında öğrenci İngilizce eğitim almak için Cambridge’i ziyaret etmektedir.

Cambridge sinemalar, restoranlar, tiyatrolar, modern alış veriş merkezleri ve çeşitli müzikli eğlenceler gibi tüm sosyal ve kültürel olanakları sağlamaktadır. Cambridge ile Londra arası 60 dakika civarındadır. Stansted Havaalanı’ndan 30 dakika, Heathrow Havaalanı’ndan 90 dakika ve Gatwick Havaalanı’ndan da 120 dakika uzaklıktadır.

 

Yüz Ölçümü: 115.65 kilometrekare’dir.

Nüfus: 117.900 civarındadır.

İngiltere’de de en çok VISA ve MASTERCARD kullanılır.

 

 

Umarım kullanmak zorunda kalmazsınız ama ACİL numara kodu (999)’ dur buradan polis ve ambulansa ulaşabilirsiniz.

 

Cambridge’de tipik İngiltere iklimine sahiptir. Cambridge’de çok fazla kar ama soğuktan dolayı yolların buz tutma ihtimali yüksektir, dikkat etmeniz gerekir. Yaz aylarında şapka ve güneş gözlüğünüzü takarken kışında atkı ve eldiven kullanmanız gerekebilir. Hangi mevsim olursa olsun şemsiye bulundurmanızı tavsiye ederim.

 

Cambridge’de Ulaşım

Cambridge’de yürüyerek bir çok yere ulaşma imkanınız vardır. Bunun dışında trenlerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat trenler şehir merkezinden uzaktır. Buralardan şehir merkezlerine otobüslerle ulaşabilirsiniz. Bunun dışında otobüsler ile her yere ulaşma imkanınız vardır. Ekonomik ve rahattır. Taksilerde bize göre farkı kişi sayısı, valiz ve özel günlerde değişiklik gösteriyor.

 

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Cambridge’de eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

 0212 556 81 88 ya da [email protected]