Kanada’da bulunan devlet okuludur . Bir kamu sistemi olarak, CBE’nin bulunduğu ülkelere  bakılmaksızın yaş ve ikamet şartlarını karşılayan tüm öğrencileri kabul etmektedir. Calgary Board of Education (CBE), 1885 yılında Calgary Protestan Devlet Okulu olarak kuruldu.

Her öğrenci, bireysel yeteneklerine uygun olarak, lise yaşamında, işte ve sürekli öğrenmede gelişmek için gerekli bir öğrenme temeli ile tamamlayacak bir okuldur.

 

Sistemdeki her okul, öğrencilerin, personelin, velilerin ve okul topluluğu üyelerinin benzersiz ihtiyaçlarını ve beklentilerini temsil eden kendi kültürünü bulunduran bir okuldur . Kendi okul kültürlerinin yanı sıra, her okul birleşik bir CBE dahil etme kültürünü yansıtır.

Öğrenciler, personel ve okul toplulukları, herkesi kucaklayan, yaşamda ve öğrenmede gelişmek için fırsatlar sunan ortamları geliştirme sorumluluğunu bulundurur.

Okullar, öğrencilerin ve personelin ihtiyaçlarını destekleyen ve bunlara cevap veren güvenli, pozitif, kapsayıcı, eşitlikçi ve misafirperver öğrenme ve çalışma ortamlarıdır.

Öğrenciler ve personeller arasındaki tüm benzersizliği tanımak, okulun misyonunun merkezinde yer alır.

Okul hem kolej hem de ortaöğretim eğitimi vermektedir. Her öğrencinin ortak eğitim görmesi gerektiği ve eğitimde eşitlikten yana olan bir okuldur.

 

Uluslararası öğrencilerin din ,dil , ırk ,fiziki özellikleri ayırt edilmeksizin okulda hoşgörü ve misafirperver bir şekilde ağırlanır . Calgary Board Of Education da öğrenciler son teknoloji eğitim araçları ve laboratuvarlar ile eğitim almaktadır

 

 

Calgary Board Of Education da eğitim almak, Aktif Yurtdışı Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]