Burnaby Uluslararası öğrencilere hizmet veren 4 ortaokul 8 ilkokul’u bünyesinde bulunduran devlet lisesidir.

Burnaby Vancouver’ın coğrafi merkezinde yer almaktadır. Batıda Vancouver Şehri ile doğuda Port Moody, Coquitlam ve New Westminster ile komşudur . Ayrıca kuzeyde Burrard Inlet ve güneyde Fraser Nehri arasında bulunan bir bölge konumundadır.  230.080 nüfusa sahiptir. Not olarak, Burnaby nüfusunun% 50’si Kanada dışında doğmuş ve öğrencileri tarafından konuşulan 100’den fazla dil ile Kanada’daki kültürel açıdan en çeşitli okul bölgelerinden biridir.

Burnaby Okul Bölgesi, BC’nin dördüncü büyük bölgesidir. Bölge, çeşitli ilçe programları ve İl Kaynak Programları dahil 41 ilkokul ve sekiz ortaokul işletmektedir. Bölge, 25.000 K-12 öğrencisi alır ve akademisyenler, atletizm, ticaret eğitimi, görsel ve performans gibi alanlarda öğrenci başarısını sağlamak için tüm öğrencilere çok çeşitli yenilikçi, yüksek kaliteli programlar sunmayı taahhüt eden 4.000 adanmış çalışanı istihdam eder. Bölge ayrıca yerleşik Burnaby Topluluğu ve Sürekli Eğitim programının aracılığıyla 16.000’den fazla öğrenciye yaşam boyu öğrenme fırsatları sunmaktadır.

Bölgenin çalışmaları, dört yıllık dönemler için seçilen yedi Mütevelli Heyetinden oluşan Burnaby Eğitim Kurulu tarafından yönetilmektedir.

Normalde ebeveynleri veya yasal vasileri ile British Columbia’da ikamet etmeyen ve devlet okulu işletme hibesi için uygun olmayan öğrenciler, Ücret Ödeyen Uluslararası Öğrenciler olarak sınıflandırılır. Bölgenin uluslararası eğitim programına kabulleri , Okul Bölgesinin yerleşik Uluslararası Öğrenci Kabul Yönetmelikleri ve Prosedürlerine göre belirlenir.

 

 

 

 

Burnaby School ‘ de eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da  [email protected]