Kaliteli eğitim ve yüksek üniversite başarısına rağmen Braemar College ekonomik fiyatları ile de Kanada’daki özel liseler arasında öne çıkmaktadır.

Kanada’nın önde gelen özel okullarından biri olan Braemer College, Toronto şehir merkezinde bulunmaktadır. 1995 yılında eğitim vermeye başlayan okul, öğrencilerin üniversite hayatı öncesi gerekli yeteneklerini geliştirmek için kurulmuştur. Braemer, özel bir eğitim kurumu olmakla beraber, sunduğu tüm programlar Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmaktadır. Okul tüm öğrencilerine Kuzey Amerika ve hatta tüm Amerika ve İngiltere’deki üniversitelere yerleşim için destek sağlamaktadır.

Okulun Rehberlik Hizmeti, öğrencilerle sürekli ilgilenmekte ve gelecek için yol gösterici olmaktadır. Dönem sistemi olarak harika bir yapıya sahip olan Braemar College, öğrencilerine başka bir yerde bulamayacakları eşsiz bir seçenek sunmaktadır. Okul sene içerisinde 5 alım periyoduna sahiptir. Bu da; öğrencilerin her sene 5 farklı tarihte eğitime başlayabilecekleri ve mezun olabilecekleri anlamına gelmektedir. Her sömestr okulda 9 haftadır ve öğrenciler her sömestr da iki derse yoğunlaşmaktadır.

Son 10 yılın verilerine göre okuldan mezun olan öğrencilerin ortalama %42’si University of Toronto’da, %80’e yakın kısmı da Kanada’da diğer üniversitelerde eğitim hayatlarına devam etmektedirler.

Okulda 30 farklı ülkeden yaklaşık 300 öğrenci eğitim görmekte olup, öğrenci çeşitliliği oldukça yüksektir. Okuldaki öğrencilerin %90’lık kısmı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Okula girebilmek için herhangi bir İngilizce seviyesi kriteri bulunmamaktadır. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere ise son derece güçlü bir hazırlık programı sunulmaktadır.

Okul öğrencilere aile konaklaması imkanı tanımaktadır. Büyük çoğunluğu okula 30-50 dakikalık uzaklıkta oturan ve toplu taşıma araçlarına yakın mesafede ikamet eden aileler öğrencilere donanımlı ve temiz odalar sunmaktadır. Evlerin hemen hemen hepsinde kablosuz internet ağı mevcuttur.

 

 

Breamar College‘de eğitim almak, Aktif Yurtdışı Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da  [email protected]