Almanya’da Veterinerlik Eğitimi

Standart veterinerlik derecesi programı, akademik eğitim dahil 5,5 yıl (11 yarıyıl) sürer. teorik ve pratik çalışmaların yanı sıra sınavlar. Sınavlar eyalet tarafından belirlenir ve hükümet tarafından onaylanan denetmenler tarafından yönetilir. Sınavlar belirli formata uygun olmalıdır; pratik ve klinik muayeneler dahil olmak üzere genellikle sözlüdürler. Dersler Nisan’dan Temmuz’a ve Ekim’den Şubat’a kadar verilmektedir. Müfredat kabaca iki yıllık klinik öncesi çalışmalara ve 3,5 yıllık para-klinik ve klinik çalışmalara bölünmüştür ve her biri disipline göre düzenlenmiştir. Her konu için saatler: Alman veterinerlik eğitimi, ders dönemleri dışında 3.850 saat zorunlu ve seçmeli ders ve 1.170 saat pratik eğitimden oluşmaktadır.

Almanya’da veya yurtdışında bir veteriner hastanesinde veya veteriner muayenehanesinde çalıştıkları üçüncü yıl boyunca ve son yıllarında 700 saat Zorunlu derslere ek olarak, öğrenciler seçmeli öğretime sahiptir. Eğitmenler egzotik hastalıklar, multimedya eğitimi ve moleküler mikrobiyoloji gibi konularda geniş bir seçmeli ders listesi sunar. Öğrenciler, daha özel bilgiler elde etmek için seçmeli derslerden en az 308 saat almak zorundadır.

 

Almanya’daki veteriner hekimler için iş olanakları nelerdir?

Veterinerlik uygulamasının yanı sıra, veteriner hayvanat bahçelerinde, tarımda, eczacılıkta, araştırma ve veterinerlik kurumlarında da çalışabilirler.

 

Nasıl başvuru yapabiliriz?

  • Bazı üniversiteler için başvurular, uni-assist üzerinden Uluslararası Öğrenciler için Üniversite Başvuru Hizmeti aracılığıyla yapılmalıdır.
  • Genel olarak, Almanya’daki tıp üniversitelerine kabul için son başvuru tarihi kış dönemi için 15 Temmuz ve yaz dönemi için 15 Ocaktır. Ancak, son başvuru tarihleri ​​üniversiteye göre farklılık gösterebilir.

 

Veterinerlik bölümü bulunan bazı üniversiteler:

University of Leipzig

University of Hanover

LMU Munchen

University of Giessen

Freie University of Berlin