Hollanda’da eğitim alırken aynı zamanda burslardan yararlanabileceğinizi biliyor muydunuz?

İşte yararlanabileceğiniz burslar ;

 

  • Orange Tulip Scholarship

Orange Tulip (OTS), birçok Neso ülkesindeki yetenekli öğrencilere Hollanda’da eğitim alma fırsatı veriyor. Yüksek öğretim kurumları, çok uluslu şirketler ve devlet kurumları tarafından sunulmaktadır.

Burslar, katılımcı ülkelerdeki Nesos (Hollanda Eğitim Destek Ofisleri) tarafından yönetilmektedir. Web sitelerinde, sunulan kurs, başvuru koşulları ve toplam burs miktarı ile ilgili ayrıntılı bilgiler dahil olmak üzere katılan Hollanda yüksek öğretim kurumlarının web sitelerine bakmanız gerekmektedir.

 

  • NN Future Matters Scholarship

NN Future Matters Scholarship nedir?

NN Future Matters ve koçluk programı ile NN, kendi mesleki gelişiminize katılmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Eğitiminiz boyunca size koçluk yapacak bir NN mentoru ile eşleştirileceksiniz.

Burs 5.000 € tutarında (Türkiye ve Japonya’dan * gelen öğrenciler hariç) ve bir mentorluktan oluşmaktadır. Akademik yıl boyunca her biri 2.250 € ‘luk iki taksit halinde 4.500 € ve eğitiminizin sonunda € 500 alacaksınız.

* Bursun bir kısmı öğrenim ücretleri içindir. Türkiye ve Japonya gibi AEA dışı ülkelerden gelen öğrenciler, AEA öğrencilerinden çok daha yüksek bir öğrenim ücreti öderler, bu nedenle Türk ve Japon öğrenciler için burs daha fazladır (maksimum 20.000 € ‘ya kadar).

 

Başvuru kriterleri nelerdir?

Yüksek lisans programı, katılımcı Hollanda araştırma üniversitelerinden birinde finans, risk yönetimi, ekonomi, veri bilimi veya girişimcilik alanında tam zamanlı bir programda eğitim almalısınız.

Ailenizden ilk üniversite eğitim alan kişiyseniz, yani ebeveynlerinizin lisans derecesi yoksa,

Seçtiğiniz kurumun özel kabul koşullarını karşılıyorsanız,

Tercihen, henüz yurtdışında okumadıysanız veya çalışmadıysanız,

Başvuru yapabilirsiniz.

 

Nasıl başvurabilirim?

Başvurunuzun çevrimiçi başvuru sistemi (Delta) aracılığıyla çevrimiçi olarak gönderilmesi gerekir.

Çevrimiçi başvurunuza başlamadan önce gerekli tüm bilgi ve belgeleri toplayın.

Başvurunuzu kaydedip daha sonraki bir aşamada devam etmeniz mümkün değildir. Başvuruyu tek seferde bitirmeniz gerekiyor.

Tamamlanmamışsa (gerekli tüm bilgi veya belgeler sunulmamışsa) veya belgeler aşağıdaki gereksinimleri karşılamıyorsa başvurunuz reddedilebilir.

 

Katılan üniversiteler 2020-2021

Aşağıdaki 7 Hollanda üniversitesi NN Future Matters burs programına katılıyor. Bu üniversiteler tarafından Finans, Risk yönetimi, Ekonomi, Veri bilimi veya Girişimcilik alanında sunulan programlar uygundur.

 

Gerekli başvuru belgeleri nelerdir?

Motivasyon mektubu,

2 referans mektubu,

Diploma,

Fotoğraflı özgeçmiş (CV) ,

Kabul mektubu,

Pasaportunuzun veya kimlik kartınızın kopyası,

 

Başvuru tarihi nedir?

NN Future Matters Scholarship 2020’ye başvurmak artık mümkün değil. Bir sonraki başvuru Ocak 2021’de açılacak.

 

 

  • Holland Scholarship

Hollanda’da lisans veya yüksek lisans yapmak isteyen Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) dışından uluslararası öğrenciler içindir. Bu burs, Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı’nın yanı sıra çeşitli Hollanda araştırma üniversiteleri ve uygulamalı bilimler üniversiteleri tarafından finanse edilmektedir.

Burs miktarı 5.000 € ‘dur. Bunu eğitiminizin ilk yılında alacaksınız.

 

Başvuru kriterleri nelerdir?

Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) dışından uluslararası öğrenci olmak,

Katılımcı Hollanda yüksek öğretim kurumlarından birinde tam zamanlı bir lisans veya yüksek lisans programında eğitim almak,

Hollanda’daki bir eğitim kurumundan diplomanız olmaması,

 

 

  • Erasmus +

Erasmus + eğitim ve staj için burslar sunarak uluslararası öğrenci hareketliliğini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Başka bir AB ülkesinde okumak veya çalışmak için Erasmus + bursunu kullanabilirsiniz. 3 ila 12 ay arasında bir eğitim süresi veya 2 ila 12 ay arasında bir staj yapabilirsiniz.