İNGİLTEREDE DOKTOR VEYA HEMŞİRE OLARAK ÇALIŞMAK ARTIK ÇOK DAHA KOLAY!

İNGİLTEREDE DOKTOR VEYA HEMŞİRE OLARAK ÇALIŞMAK ARTIK ÇOK DAHA KOLAY!

Birleşik Krallık Hükümeti, İngiltere’ye gidip doktor veya hemşire olmak isteyen sağlık görevlileri için vize sınırlamasını esnettiğini açıkladı.

Hali hazırda 35 bin hemşire ve 10 bin doktor açığı bulunan İngiltere’de hükümet 2011’den bu yana var olan vize sınırlanmasını kaldırdı. Doktor ve hemşire bulmakta zorlanan Ulusal Sağlık Servisi yetkilileri de karardan oldukça memnun olduklarını belirtti. Bu sınırlama yüzünden mağdur olan pek çok doktor ve hemşire olduğu biliniyor.

Elbette Ulusal Sağlık Servisi’nde çalışabilmek için vize almak tek şart değildir. Doğru İngilizce seviyesine sahip olduğunuzu kanıtlamak da oldukça önemlidir.

Hem Genel Tıp Konseyi hem de Hemşirelik ve Ebelik Konseyi tarafından kabul edilen yeni bir sınav olan OET, orijinal tıbbı senaryolarla klinik bir dil öğrettiği ve test ettiği için tıp alanında IELTS’den daha uygun bir sınavdır. Detaylı bilgi almak için

Aktif Yurtdışı Eğitim aracılığıyla bu sınavın eğitimi ve daha detaylı bilgi almak için:  0212 556 81 88  [email protected]

2 cevaplar
  1. gate io
    gate io says:

    I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir