İNGİLTERE VİZESİNİN PÜF NOKTALARI VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

İNGİLTERE VİZESİNİN PÜF NOKTALARI VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Merhabalar.

İngiltere öğrenci vizesinin püf noktaları ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

*İlk ve en önemli şey, vizeye giderken pasaportumuzu unutmuyoruz!

*6 aya kadar öğrenci vizesi ücreti Haziran 2018 itibariyle: 135 dolardır. Buradan kontrol edebilirsiniz.

*11 aya kadar öğrenci vizesi ücreti Haziran 2018 itibriyle 260 dolardır. Buradan kontrol edebilirsiniz.

*Başvuruyu bizzat yapmanız gerekmektedir.

*İngiltere vizesinde fotoğraf gerekmemektedir. Fotoğraf vize başvurusu esnasında çekilecektir.

*Açık ve anlaşılır bir başvuru yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. Karmaşık veya açıklamaya muhtaç durum ve evraklarınız için anlaşılır bir açıklama yapmanız vizenizin sonucu açısından olumlu olacaktır.

*Hesap dökümünüz 1 haftadan eski olmamalıdır.  Açıklanamayan, yüklü ve son dönemde yapılan para aktarımları şüpheli olarak değerlendirilebilir. Ayrıca hesap dökümünüzün imzalayan görevlinin imza sirkülerini de sunmanız gerekmektedir.

*Vadeli hesaplar kabul edilmemektedir. Vadesiz hesabın yanında destekleyici olarak kullanılabilir. Fakat bankadan vadenin istendiği zaman çözülebilir olduğuna dair bir yazı alınırsa vadeli hesaplar da kullanılabilmektedir.

*Vukuatlu nüfus kayıt örneği, ikametgah, adli sicil kaydı, askerlik durum belgesi, barkodlu sigorta hizmet dökümü gibi belgeler e-devletten çıkartılabilir.

*Seyahat sigortası sunmak mecburi değildir.

*İngiltere vize başvurusunda uçak bileti rezervasyonu sunmak zorunlu değildir.

*Eğer çalışansanız, işyerinden izin belgesinin altında bir telefon numarası bulunmalıdır. Bu telefonla arayarak bilgileri teyit etmek isteyebilirler.

*18 yaş altındaki öğrencilerin olmazsa olmaz evraklarından biri hem anne hem de baba tarafından imzalanmış muvafakatnameleridir.

Tüm bu bilgilerin daha fazlası, vize formunun doldurulması ve vize randevusunun alınması gibi hizmetileri bizimle beraber dil eğitimi alan tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.

Detaylı bilgi için:  0212 556 81 88  [email protected]