Ercan Fırat Demir

Merhaba arkadaşlar,
Ben Ercan Fırat Demir, yeni mezun olmuş bir makine mühendisiyim. Bir aile şirketimiz var. Bu şirketi en iyi yerlere taşımak her zaman hedefim ve idealim olmuştur.  Yalnız bildiğiniz gibi nerdeyse tüm dünya ülkelerinde pek çok insan için olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline gelen bir dil vardır ve bu da İngilizcedir.

Her şeyden önce bu dili öğrenmem bir gereksinim olmuştur. Bunun için ilk olarak planladığım ülke Kanada`ydı. Fakat yanlış ve tecrübesiz bir acenteye denk gelmiştim ve ilk firmamın yanlış müracaatları yüzünden 2 defa ret aldım. Daha sonra başka firmalar araştırmaya başladım ve AKTİF YURTDIŞI EĞİTİM ile tanıştım. Bana bu konuda büyük bir öncülük ettiler. Kanada’dan aldığım retlerden sonra çok korkmuştum, ne yapsam nereye başvursam diye düşünüyordum.

Bu konuda bana öncü olan Burak beye nasıl bir yer ve nasıl bir eğitim istediğimi anlattım ve direkt olarak bana en uygun yerin İrlanda / Galway Cultural Institute olduğunu söyledi.

Birkaç gün araştırdıktan sonra bana en uygun okulun bu olduğunu anladım. Ama şöyle bir şey vardı daha önceden aldığım retler beni korkutmuştu bu konuda da danışmanım olan Ali beyi tanıdım. Başvuru süreçlerimi ve evraklarımı o kadar titiz ve özenle hazırlamıştı ki kabul mesajı aldığımda çok sevinmiştim ve her zaman kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

Çünkü sadece ilgi ve alakası Türkiye’de kalmadı. Galway’de olduğum sürece her anımda ve zorlandığımda yanımdaymışçasına destek vermeye devam etmektedir.

Yurtdışı eğitim için Türkiye’de bir yer arıyorsanız bu AKTİF YURTDIŞI EĞİTİM kurumu olmalıdır. Gidin oraya nasıl bir eğitim istediğinizi Burak abiye anlatın, vize süreçlerinizi ve başvurularınızı Ali beye, gideceğiniz ülkedeki bağlantıları Fatih beye, gitmeden bir şeyler tecrübe edinmek istiyorsanız da Osman beye emanet edin kendinizi..