BUĞRAHAN EFE

`Öncelikle herkese merhaba,

Bu yaz tatilinde 2 aylık bir dil eğitimi için İrlanda’da bulundum. Tabii ki bu eğitimin başlangıcı beni Burak Bey’le tanıştıran kuzenimin ilk adımı oldu. Burak Bey’le tanıştıktan sonra evet doğru yerdeyim dedim.

Önümüzdeki imkanlar dahilinde İrlanda’yı seçtik. Daha fazla pratik yapmak içinde aile yanında kalmanın daha faydalı olacağına karar vererek aile yanında kalmayı tercih ettik. Bütün işlemleri hallettikten sonra İrlanda’nın Centre of English Studies kursunda 2 aylık eğitimim başladı ve hayatıma katabileceğim en güzel yaz tatilini eğitim ile dolu dolu geçirdim. Kaldığım aile olsun, okul olsun hiçbir memnuniyetsizlik sorunu yaşamadım. Her problemimde Burak Bey ve Ali Bey yanımdaydı oradayken bile her türlü yardımcı oldular. Hatta Osman Bey İrlanda’daki okulları ziyarete geldiği zaman oradaki öğrencileri ile bir araya gelip herhangi bir problemimiz olup olmadığı en yakından dinlemeye bile vakit ayırdı. Kısaca mesafeleri memnuniyet için aştı ve geldi diyebiliriz.

Genel olarak İrlanda kapalı ve yağmurlu bir havaya sahip olsa da yemyeşil bir doğaya ve tarihe sahip sadece gezmek için bile doğru yer diyebilirim. Şu an Avrupa’nın bütün şehirlerinde hala konuşmaya devam ettiğim birçok arkadaşım oldu ve bir sonraki Avrupa seyahatimi iple çekiyorum. Gelecekteki seyahatlerimde de ana yardımcım olarak Aktif Yurtdışı Eğitim’i seçerek yine mutlu bir zaman geçirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.“