Bundan bir buçuk sene önce İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup insanlara finans üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum dediğimde herkes bana kabul almamın imkansıza yakın olduğunu söylemişti. Şu anda bu satırları İngilterede ekonomi departmanıyla ön plana çıkmış University of Essex’in kütüphanesinde MSc Financial Econometrics programına kabul almış bir öğrenci olarak yazıyorum.

Her şeyden önce şunu açıkça söyleyebilirim ki Aktif Eğitim Yurt Dışı Danışmanlık, yaptığı işe saygı duyan, karşısındakine süreç sonunda bir şeyler katmaya çalışan, son derece kararlı bir danışmanlık şirketi.,

Burak abi ‘’Benim şirketim aracılığı ile bir binadan derme çatma, eğitim kalitesi belli olmayan, neredeyse hiç İngiliz veya Amerikalı görmeden programını bitireceğin okullara gidemezsin. Sana birazdan belirli okullar sıralayacağım bunlara bir bak eğer bunlardan kabul alamazsak sana Türkiyede matematik ve ekonomi dersleri aldırır bir sonraki sene bir daha bu okullara şansımız deneriz’’ dediğinde kendimi emin ellerde hissetmiştim.

O günkü konuşmadan sonra bana Burak YILMAZ tarafından önerilen okullarla ilgili Türkiyeden tutun Amerikanın önde gelen üniversitelerine kadar benim yüksek lisans yapmak istediğim alanda akademisyenlik yapan insanlarla konuştuğumda sıraladığım üniversitelerin yüksek lisans yapmak istediğim alanda çok saygın ve itibarlı okullar oldukları geri dönütleriyle karşılaştım.

Buna ek olarak üniversitelere başvuru ve vize başvuru süreçleri çok fazla döküman ve belge olmasından dolayı çok sıkı iş takibi gerektiren zorlu süreçler. Eğer danışmanlık şirketiniz işini ciddi yapan bir firma olmazsa çok ciddi hak kayıpları yaşayabileceğiniz süreçler. Ben danışman şirketim Aktif Eğitim sayesinde bu süreçleri en ufak bir problem yaşamadan rahatlıkla atlattım.

Bu süreçte danışmanlık şirketleri ile ilgili şunu gözlemledim; size danışmanlık edecek kadronun yurt dışında almak istediğiniz hizmet konusunda yeterli donanıma ve iş takibi konusunda gerekli iş disiplinine sahip olması gerek aksi halde hem zaman hem para kaybına sebep olabilir.

Sonuç olarak şunu söyleyebilirmki, teknik bilgi birikimi ve çalışma disiplini-iş takibi ile Aktif Eğitim Danışmanlık Türkiyede karşılaşabileceğiniz çalışan kalitesinin üzerinde bir kadroya sahip ve her seviyeden, her alandan öğrenciye istediği hizmeti verebilecek donanımda.

Tekrardan benim burada olmama vesile olan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.