VERMONT ÜNİVERSİTESİ

THE UNIVERSITY OF VERMONT

Vermont Üniversitesi (UVM) önde gelen bir araştırma kurumudur ve Kuzeydoğu Amerika’ nın en eski beşinci üniversitesidir.  Üniversitenin global tanınırlığı ve güzel konumu ve dünyanın dört bir yanından seçkin akademik kadrosu en iyi öğrencileri çekmektedir.  UVM`deki öğrenciler, dünya liderlerine dönüşecek şekilde prestijli bir eğitim almaktadırlar.

ABD`deki en iyi 100 üniversite arasında yer alan, UVM önde gelen araştırmalar ve öğrencileri küresel ölçekte düşünmeye teşvik eden çevresel kültürü ile tanınır. Özellikle uluslararası öğrenciler için geliştirilmiş, programınız sırasında İngilizce dilinizi ve akademik becerilerinizi geliştirecek ve ABD`de hayata adapte olacaksınız.

UVM`nin uzun bir başarı geçmişi vardır. Mezunlar arasında Nobel Ödülü kazananlar ve iş öncüleri yer almaktadır ve UVM 2016 Sınıfından mezun olanların % 75`i mezun olduktan sonraki altı ay içinde iş bulmaktadır.  Vermont Üniversitesi,  başarısının çoğunu akademik mükemmelliğe, motivasyonu yüksek öğrencilere ve olağanüstü destek hizmetlerine borçludur.  Staj rehberliği, kariyer atölyeleri ve Uluslararası Kariyer Danışmanları ile geleceğiniz için plan yapmanıza yardımcı olacaklardır. Kariyer hazırlığınız, CareerAhead servisimiz ile Global Gateway Programında başlar.

UVM`nin kampüsü, küçük Burlington şehrinde yer almaktadır. Champlain Gölü kıyısında yer alan ve dağlarla çevrili olan üniversite kasabasında rahat bir atmosfer, heyecan verici bir sosyal ortam ve güzel bir New England ortamı vardır.  Burlington şehir merkezi, kampüsten 15 dakikalık kolay bir yürüyüş ya da 5 dakikalık otobüs yolculuğu mesafesindedir.  Bu güvenli şehir, farklı kültür, canlı gece hayatı ve heyecan verici açık hava etkinlikleri ile yaşamak ve çalışmak için harika bir yerdir.

Pre-Masters

Pre-Masters, yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler içindir. Program, öğrencileri yüksek lisansa hazırlarken akademik İngilizce ve akademik beceriler alanında donatmaktadır. Öğrenci öğrenim görürken aynı zamanda çevreyle tanışmakta ve ülke vatandaşlarının düşüncelerini benimsemektedir.  2 dönemliktir.

1.Dönem
  • Lisansüstü Öğrencileri için Akademik Yazma (Academic Writing for Graduate Students )
  • Lisansüstü Öğrencileri için İleri Akademik İletişim Becerileri (Advanced Academic Communication Skills for Graduate Students)
  • Konu Alanı Eğitimi (Subject Area Course )
  • Konu Alanı Eğitimi (Subject Area Course)

 

 2.Dönem
  • Akademik Araştırma Sunumu (Presenting Academic Research)
  • Teknik Yazı (Technical Writing)
  • Konu Alanı Eğitimi (Subject Area Course)
  • Konu Alanı Eğitimi (Subject Area Course)

Giriş şartları

  • 75 TOEFL iBT  /   6.0 IELTS

Ücretler

Dönem başı ücreti         2-terms

Pre-Master`s Program       $20,088                          $40,176

 

Vermont Üniversitesinde eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]