Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler hayallerini gerçekleştirmek için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Utah Üniversitesinde öğrenim görmeyi tercih ediyor. Utah Üniversitesinin konumu, üst düzey programları ve merak uyandırıcı kampüsü öğrencileri etkilemektedir. Öğrencileri yıl boyunca devam eden kampüs enerjisi, uluslararası kültür ve şehrin eğlence dolu atmosferi cezbetmektedir. Utah Üniversitesi öğrencilerine ücretsiz, kolay ve hızlı toplu taşıma imkânı sunmaktadır.

Utah Üniversitesi ‘’The U of U’’ ya da ‘’Utah ‘’olarakta bilinmektedir. Utah Üniversitesi 1850 yılında Amerika’nın batı bölgesinde Salt Lake şehrinde kurulmuştur. Dünya Üniversite Sıralaması Merkezine göre, Utah Üniversitesi ulusal üniversiteler arasında 104.sırada yer almaktadır. U.S. News & World Report, 2020 haberine göre 40. En İyi Devlet Okulu seçilmiştir. Onlarca akademik programlar içerisinde ilk 100’de yer almıştır. Akademik programlar içerisinde 43. sırada en iyi İşletme Programı, 61. sırada Mühendislik Programı, 60. Sırada Dünyanın En İyi Bilgisayar Bilimi Programı,40. Sırada Dünyanın En Yenilikçi Üniversitesi olmuştur. Sizde başarıyı yakalamak istiyorsanız, Utah Üniversitesi’ni tercih etmek ile başlayabilirsiniz.

Utah Üniversitesi’nde yeni şeyler keşfetmek kolaydır. 130’dan fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilerle tanışabilir, Salt Lake şehrini keşfedebilir ve kampüsten ayrılmadan eğlenceye ulaşabilirsiniz. %4.5’ten fazlası uluslararası öğrenci olmak üzere yaklaşık 32.944 öğrencisi mevcuttur. Salt Lake şehri, ABD’nin En İyi Şehir Merkezi sıralamasında 5. sırada yer almıştır. Kadın Futbol Kulübü de dâhil olmak üzere iş dünyasında 600’den fazla öğrenci organizasyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Kampüs içerisinde Utah Güzel Sanatlar Müzesi, çok sayıda müzik ve tiyatro mekânı bulunmaktadır. Vejetaryen ve vegan yemek seçenekleri de dâhil olmak üzere kampüste 14 yemek mekânı 24 saat hizmet vermektedir. Utah Üniversitesi kapsamlı bir araştırma üniversitesidir. Araştırma alanı Rice-Eccles Stadyumunun 2,5 katı büyüklüğündedir.

Salt Lake, Utah eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Salt Lake şehrinde ortalama sıcaklık Ocak ayında -2° , Haziran ayında 21° Ekim ayında 11° ‘dir. Her yıl yaklaşık 200.000 kişiye ev sahipliği yapıp yıl geçtikçe ziyaretçi sayısı daha da artmaktadır. Salt Lake, Forbes tarafından iş ve kariyer için ABD’nin en iyi ilk 10 şehri arasında yer almaktadır. Salt Lake City Havalimanı, 100’e yakın noktaya uluslararası uçuşlara sahiptir.

Utah Üniversitesinde dikkate değer mezunlarını sıralayabiliriz. Pulitzer Ödülü kazanan tarihçi, Harvard Üniversitesi’nde yazar ve Profesör Laurel Thatcher Ulrich. Tayvan Kaohsiung Ulusal Üniversitesi Rektörü Jow-Lay Huang. Kalp nakli patolojisi uzmanı, uluslararası alanda tanınan bir araştırmacı, eğitimci ve yazar Elizabeth Hale Hammond. JetBlue Airways’in kurucusu David Neeleman.

Utah Üniversitesi, girişimcilik, ekonomi, mühendislik, hukuk, eğitim ve oyun geliştirme alanlarında yüksek nitelikli programlar dâhil olmak üzere 100’den fazla lisans programı alanında eğitim vermektedir.

Lisans Dereceleri Programları;

 • College of Engineering

U.S. News & World Report (2020) haberine göre Utah Mühendislik Fakültesi 61. sırada yer almaktadır. Utah Üniversitesi öğrencilerine araştırma ve teknoloji geliştirme yoluyla insan hayatının verimliliğini, sağlığını, güvenliğini ve zevkini geliştirmeyi amaçlar.

Biomedical Engineering

Chemical Engineering

Civil Engineering

Computer Engineering

Computer Science

Construction Engineering

Electrical Engineering

Engineering

Material Science & Engineering

Mechanical Engineering

 

 • David Eccles School of Business

Utah Üniversitesi David Eccles School İşletme Fakültesi U.S. News & World Report (2020) haberine göre Girişimcilikte 10,İşletme Fakültesinde ise 43. sırada yer almaktadır. Utah’s Lassonde Studios kampüs içinde barındığı ev konforu, açık çalışma alanı, ürün imalatı ve girişimleri ile dünyanın ilk kampüs içi alanıdır.

Accounting

Business Administration

Entrepreneurship

Finance

Information Systems

Management

Marketing

Operations Management

Quantitative Analysis of Markets & Organizations

 

 • College of Architecture and Planning

Utah Üniversitesi Mimarlık ve Planlama Fakültesi kendisini yaratıcı bir topluluk geliştirmeye adamış ve girişimci öğrencilerden oluşan ödüllü bir fakültedir. Öğrenciler anı yaşayıp geleceği üç araştırma merkezinde tasarlıyorlar. Bunlar; Ekolojik Planlama Merkezi, Mimariye Entegre Teknoloji Merkezi ve Metropolitan Araştırma Merkezi.

Architectural Studies

Design

Urban Ecology

 

 • College of Education

Utah Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrenme kazanımlarını keşfini teşvik etmek için araştırma gereçlerini tarafsız destekleyip öğrenim sonuçlarını yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Education

Special Education

 

 • College of Fine Arts

Utah Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri sanatçı, akademisyen ve eğitimci olarak yaşamı anlamaya yönelik yaratıcı bir müfredat sunmaktadır.

Art

Art History

Ballet

Film and Media Arts

Modern Dance

Music Theatre (B.A.)

Theatre (B.F.A.)

 

 • College of Health

Utah Üniversitesi mevcut 30 laboratuar ve kliniğin araştırma projelerini yapmak ve sosyal yardım programlarını gerçekleştirmesine destek olmaktadır. Utah Üniversitesi Sağlık Hizmetlerinde bulunan verimli programları ile araştırma fırsatları sağlık sektörüne önemli katkı sağlamaktadır.

Athletic Training

Health Promotion and Education

Kinesiology

Parks, Recreation & Tourism

Recreational Therapy

Speech and Hearing Science

 

 • College of Humantities

Utah Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi kendi bünyesine özgü iki ulusal Kaynak Merkezi, Asya Merkezi ve Latin Amerika Merkezi olmak üzere yedi akademik bölüm, sekiz disiplinler arası merkezden oluşmaktadır.

Asian Studies

Chinese

Classics

Communication

Literary & Cultural Studies: Literature and Culture

English

French

German

History

International Studies

Japanese

Latin American Studies

Linguistics

Middle East Studies

Peace and Conflict Studies

Philosophy

Religious Studies

Russian

Spanish

Writing and Rhetoric Studies

 

 • College of Law

Utah Üniversitesi S.J. Quinney Hukuk Fakültesi öğrencilerini profesyonel olarak yetiştirme ve hazırlama konusunda ülkede büyük bir fark yaratmaktadır. Öğrencilere uygulamadaki ve hukukun temel kavramlarını öğrenilmesinde köklü bir temele sahiptir.

Pre-Law

 

 • College of Mines and Earth Sciences

Utah Üniversitesi Maden ve Yer Bilimleri Fakültesi mineral ve enerji zengini bir coğrafi konumda bulunarak öğrencilerinde kampüs sınırlarının çok ilersine uzanan çalışma ve araştırma ortamını öğrencilerine sunar. Utah’ın maden kaynakları nedeniyle Utah Üniversitesi ülkenin madencilik ve enerji geleceği için hayati önemi artan bir bölgede geliştirmeye çaba sarf etmiştir.

Atmospheric Sciences

Geological Engineering

Geoscience

Metallurgical Engineering

Mining Engineering

 

 • College of Nursing

Utah Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi teknoloji ve bilimsel keşiflere adamış titiz ve öğrencileri teşvik edici bir ortam sunmaktadır. Öğrenciler farklı ortamlarda bireyler, aileler ve topluluklarla birlikte çalışırlar. Sağlık sistemlerini geliştirmek ve girişimlerini yönlendirmek için güvenliğini yüksek kaliteli kültürel açıdan duyarlı ve uygun maliyetli hasta merkezli bakımı sağlar.

Nursing

 

 • College of Pharmacy

Utah Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, ilaç bilimlerinde yenilik yapmaya, araştırma yapmaya ve çeşitli popülâsyonlara ve topluluklara hizmet vermeye kendini adamıştır.

Pre-Pharmacy

 

 • College of Science

Utah Bilim Fakültesi öğrencilerini, sağlık, üretim, teknoloji, liderlik, akademik ve biyoteknoloji de araştırma yöntemlerine hazırlar.

Applied Mathematics

Biology

Chemistry

Mathematics

Physics

 

 • College of Social and Behavioral Science

Utah Üniversitesi Sosyal ve Davranış Bilimleri Fakültesi, öğrencileri insan düşüncesini ve davranışlarını etkileyen ekonomik, politik ve kültürel koşullara çözüm bulmaya teşvik eder. Fakülte öğrencilerine araştırma ve klinik imkânları sunar.

Anthropology

Consumer and Community Studies

Economics

Environmental and Sustainability Studies

Ethnic Studies

Gender Studies

Geography Health, Society, and Policy

Human Development and Family Studies

Political Science

Psychology

Sociology

 

 • College of Social Work

Sosyal Hizmet Fakültesi, öğrencilerin eleştirel sosyal sorunların analiz etme ve çözüme konusunda öğretim üyeleri, akranları ile işbirliği yapmaya teşvik edildikleri kapsamlı ve zorlu bir öğrenme ortamı sunar.

Social Work

 • School for Cultural and Social Transformation

Utah Kültür ve Sosyal Dönüşüm Fakültesi yenilikçi kurs teklifleri, hizmet projeleri, topluluk organizasyonları ve disiplinler arası araştırmalar yoluyla değişimi eğitmeyi ve teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Gönüllü öğrenciler ve öğretim üyeleri, gelecek nesiller için farkındalığı artırmak ve sosyal yapıları dönüştürmek için çeşitli girişimlere öncülük ederler.

Ethnic Studies

Gender Studies

 

The University of Utah’a Shorelight ayrıcalığı ile başvurabileceğinizi biliyor muydunuz?

Shorelight’ın sunduğu bazı ayrıcalıklar,

Özel kayıt danışmanı
Kolaylaştırılmış başvuru süreci
Ana dal seçimi
Vize başvurusu ve mülakat yardımı
Gerekli kolej formlarıyla ilgili yardım
Havaalanı Karşılama ve Kampüs Turu
Öğrenci ve veli oryantasyonu
Kültürel grup gezileri
Akademik Destek
İngilizce yardım
Özel ders ve mentorluk
Kariyer Gelişimi
Kariyer Hızlandırıcı Programı
Staj ve iş arama
Özgeçmiş, röportaj hazırlığı ve daha fazlası

 

Sizlerde AktifEdu ve Shorelight aracılığı ile University of Utah’da eğitim almak isterseniz,

  0212 556 81 88 ya da [email protected]