VARŞOVA ÜNİVERSİTESİ

     VİZYON

Polonya’nın en büyük üniversitesi olan Varşova Üniversitesi hem Shangai hem Times hem de CWTS listesinde en iyi üniversiteler sıralamasına girmiş bir üniversitedir. Şehrin merkezinde bulunan kampüsü ile güzel bir lokasyona sahiptir.

Varşova Üniversitesi`ndeki eğitim kalitesi, üniversitenin kendisi tarafından yapılan yıllık değerlendirmelerle doğrulanır ve öğrencilerin çoğunluğunun üniversite seçimi ve eğitim programından memnuniyeti ölçülür. Üniversitenin en güçlü referansları şunlardır: prestij, kalkınma olanakları, çalışma ortamı. Eğitim kalitesi, aynı zamanda Varşova Üniversite’ nin mezunlarıyla yapılan araştırmalarla doğrulanır. Varşova Üniversitesi, eski öğrencilerin kariyerlerini izleyerek Avrupa`daki türünün en büyük araştırma kuruluşu olmanın haklı kıvancını yaşamaktadır. Sonuçlar, Varşova Üniversitesi`nden diploma almanın iş piyasasında kesin bir ayırt edicilik olduğunu ve öğrencilerinin % 94`ü mezuniyet sonrası istihdam yarattığı sonucu tespit edilmiştir.

Nobel ödüllü Henryk Sienkiewicz, Czesław Miłosz, Menachem Begin, Joseph Rotblat ve Leonid Hurwicz Varşova Üniversitesi mezunlarından birkaçıdır. Ayrıca mezunların %80’i 1 yıl içinde dünya genelinde iş bulmaktadırlar.

Eğitim dili İngilizce ve Lehçe’dir. Okul dünya sıralamarında ilk 501-600 bandındadır. Denklik açısından YÖK ` ün belirtmiş olduğu ilk 1000 de olma kriterini yerine getirerek denklik sıkıntısı bulunmamaktadır. ( https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/university-warsaw#ranking-dataset/589595 )

  KONAKLAMA

Üniversitenin bünyesinde bulundurduğu yurt imkanlarından yararlanabilirsiniz. İsterseniz size Polonya ofisimiz aracılığı ile sütdyo , paylaşımlı daire gibi diğer seçeneklerimizi de sunabiliriz. Eğitimden alacağınız verimliliği artırmak için konaklama konusunda her zaman değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Size mutlu ve iyi bir eğitim için tüm eğitim süresince hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Maliyetler açısından baktığımızda ; Varşova` da tercihe göre 300 ila 800 EURO arasında konaklama fiyatları değişmektedir. Yaşam maliyeti ve harçlık konusunda ise aylık ortalama 350-400 EURO ile çok rahat geçinme imkanına sahip olacaksınız.

 

*** İngilizce hazırlık yılı için fiyat ; 3000 EURO dur***

 

     FAKÜLTELER

Uygulamalı Dilbilim Fakültesi

Uygulamalı Sosyal Bilimler Fakültesi

Biyoloji Fakültesi

Kimya Fakültesi

İktisadi Bilimler Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Coğrafya ve Bölgesel Çalışmalar Fakültesi

Jeoloji Fakültesi

Tarih Fakültesi

Gazetecilik ve Siyasal Bilgiler Fakültesi

Kanun ve İdari Bilimler Fakültesi

Yönetim Bilimleri Fakültesi

Matematik, Bilişim ve Mekanik Fakültesi

Modern Diller Fakültesi

Doğu Araştırmaları Fakültesi

Felsefe ve Sosyoloji Fakültesi

Fizik Fakültesi

Psikoloji Fakültesi