VARŞOVA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

VİZYON

Varşova Teknoloji Üniversitesi, on dokuzuncu yüzyıldan bugüne kadar uzanan eğitim gelenekleri ile bir teknik araştırma üniversitesidir. Ayrıca, dünya çapında araştırma ve yeniliklerin yüksek kaliteli eğitimle buluştuğu bir kurumdur. Önceliklerimiz, gelişmiş bilimsel araştırmalar tarafından desteklenen disiplinler arası eğitim programlarıdır. İleri teknoloji sanayi ve partner kuruluşlarımızla yürüttüğümüz çeşitli geniş çaplı bilimsel araştırma çalışmaları ve okutulan modern eğitim programlarıyla mezun olan öğrencilerimizi dünya çapında işgücü piyasasına başarılı bir şekilde hazırlama garantisi veriyoruz. Üniversite etkinliği üç ana alana odaklanmaktadır: eğitim, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi. Akademik eğitim ve araştırma profilimiz tüm mühendislik disiplinlerini kapsar. Ayrıca öğrencilerimize sunduğumuz eğitim; Ekonomi, Sosyal Bilimler, ve yönetim eğitimleriyle tamamlanmaktadır. Dünyanın her yerinden birçok uluslararası öğrencinin gelip üniversitemizde okumasından gurur duyuyoruz.

 

EĞİTİM ve KONAKLAMA

Varşova Teknik Üniversitesi`nde eğitim 3.5 yıl ila 4 yıl arasında sürmektedir. Mühendislik , bilişim ve bilgisayar teknolojileri üzerine kurulmuştur. 1 yıl dil hazırlık eğitimi ile mühendisliğe giriş için gerekli olan matematik , mühendsilğe giriş gibi bazı dersleri bu dönemde tamamlayıp üniversite gerekli görürse mühendsiliğe geçiş sınavına tabi tutulabilirsiniz. Lakin Türk öğrenciler bu sınavlarda hiç zorlanmamaktadır. Sınavı veremeyen Türk öğrenci örneği yoktur. Varşova Teknik Üniversitesi bünyesinde 2 sömestr/ 1 yıl boyunca İngilizce hazırlık eğitimi göreceksiniz. Hazırlık yılı maliyetleri kurs için 3000 – 3500 EURO arasında değişmektedir. Fakülte ve bölüm fiyatları ise uluslararası öğrenciler için 3000 ila 4250 EURO arasındadır. Okul YÜKSEK ÖĞRENİM KURULU (YÖK) ün belirlemiş olduğu ilk 1000 üniversite sıralamalarında yer almakta ve denklik olarak tanınmaktadır.

Konaklama seçenekleri olarak üniversitenin sunduğu yurt ve paylaşımlı evler ya da Polonya ofisimizin sizler için sunacağı ; stüdyo , aile yanı ve paylaşımlı dairelerde konaklayabilrsiniz. Bütçe açısından bakıldığında konaklama ve aylık harcamalar Varşova kentinden 500 ila 900 EURO arasında değişmektedir. Polonya konaklama ve yaşam maliyetleri bakımından bütçenizi zorlamayacak her çeşit imkana sahiptir.

 

FAKÜLTE ve BÖLÜMLER

Elektrik Mühendisliği
Bilgisayar Bilimi
Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği
Güç Mühendisliği
Havacılık ve Uzay Mühendisliği
Çevre Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği Yapıları
Foton Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği
Elektrik ve Hibrid Araç Mühendisliği
Elektronik ve Bilgi Teknolojisi – Bilgisayar Bilimleri
Elektronik ve Bilişim Teknolojisi – Telekomünikasyon