LODZ TIP ÜNİVERSİTESİ

Lodz Tıp Üniversitesi, iki Tıp okulunun birleşmesi neticesinde 1 Ekim 2002`de açılmıştır. Lodz Tıp Akademisi ve Lodz Askeri Tıp Akademisi, 27 Temmuz 2002`de Polonya Parlamentosu Kanunu ile birleştirilmiştir. Lodz Tıp  Akademisi 1 Ocak 1950`de Lodz Üniversitesi`nden üç fakültenin ayrılmasıyla kurulmuştur ; Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık … Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya`daki en büyük devlet tıp üniversitesidir ve görevi şöyledir:

1- Tıp, diş hekimliği, eczacılık ve tıp-müttefik bölümlerindeki öğrencileri eğitmek

2- Araştırma görevlilerinin eğitimi ve araştırma çalışmaları yürütülmesini sağlamak

3- Yüksek nitelikli sağlık sistemi personelinin lisansüstü eğitimini yürütmek

4- Sosyal sağlık sistemi tarafından belirlenen sağlık hizmetleri programlarını uygulamak

 

EĞİTİM ve KONAKLAMA

Polanya`da 1 yıl hazırlık İngilizce hazırlık eğitimi , tıp içinde +1 yıl da PREMEDICAL COURSE adı verilen tıp hazırlık programı eğitimi almaları gerekmektedir. Lakin üniversitelerin belirleyeceği özel şartlara göre İngilizce hazırlık ile premed tıp hazırlık programını 1 sene içerisinde tamamlayabilirsiniz. Tıp eğitimi 6 yıl sürmektedir. Üniversitenin yıllık ücreti 11BİN EURO dur. Buradan mezun olduktan sonra hem mavi diploma ile Avrupa Birliği tanınırlılığna sahip olacaksınız hem de mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca avrupada yaşama hakkı elde edeceksiniz.

Konaklama da ise Polonya `daki ofisimizin sizler için sunduğu aile yanı , stüdyo daireler ya da yurtları tercih edebilirsiniz. Aynı hizmeti okulda vermektedir. Tercihinize göre danışmanlarımız sizlere en uygun konaklama olanağını sağlayacaktır. Konaklama maliyetleri aylık 300 ila 750 EURO arasında değişmektedir.

Yaşam maliyetleri olarak da aylık 300 ila 550 EURO arasında değişmektedir(mcdonalds ve burger king fiyatları baz alınarak değerlendirilmiştir) .