York Üniversitesi 1959’da kurulmuştur.

Kurul tarafından çok fazla müzakere edildikten sonra, üniversitenin Glendon Kolej olarak bilinen bir konut kolejinden oluşmasına karar verildi; Atkinson Kolej olarak bilinen farklı geçmişlere, nesillere ve sosyo-ekonomik koşullara sahip yarı zamanlı yetişkin öğrenciler için bir akşam kolejine ve bugün Keele kampüsü olarak bilinen 7.000 ila 10.000 öğrenciyi barındıracak büyük, gelişmiş bir kampüse sahiptir.

Keele bölgesi bir kampüs için ideal bir yer olarak kabul edildi, çünkü Toronto’daki nüfus hareketinin kuzeybatıya doğru olacağına ve gelecekteki ana trafik arterlerine erişilebileceğine inanılıyordu. Başlangıçta, kaydın 1980’e kadar 7.000 öğrenciye ulaşacağı tahmin ediliyordu. Bu projeksiyon daha sonra 15.000’e çıkarıldı. Ancak 1980 yılına kadar fiili kayıt 25.000 öğrenciydi. York ilk açıldığında odak noktası sanat ve bilimde liberal eğitim üzerineydi ve 60’ların sonunda üç fakülte daha eklemekten söz edildi: eğitim, mühendislik ve tıp. Eğitim odak noktası olurken, mühendislik ve tıp gibi mesleki eğitime genişleme arzusu, York’un tüm stratejik planlarına yansıdı.

Bugün Kanada’nın üçüncü büyük multidisipliner araştırma ve eğitim kurumudur.

Uzay Bilimleri, Tarih ve Mülteci çalışmaları, Sağlık, Çevre, İklim Değişikliği, sürdürülebilirlik ve dijital medya alanlarında güçlü olan 25 disiplinlerarası ve iş birliğine dayalı araştırma merkezi bulunmaktadır. 5.000’den fazla kurs sunan on fakülteye ve yılda üç milyondan fazla insanın ziyaret ettiği kütüphanelere sahiptir. York’taki entelektüel, kültürel ve sosyal yaşam, 300’den fazla öğrenci kulübü ve organizasyonuyla Kanada’nın en zengin kurumlarından biri olmasını sağlamıştır.

York Üniversitesi, dünya çapında ünlü uluslararası üniversitelerle 200’den fazla ortaklıkla kurdu ve kökleri 178 ülkeye kadar uzanan uluslararası öğrencileri kampüslerine çekti.

Farklı ve işbirlikçi yaklaşımla, öğrencileri geleceğe hazırlar ve gerçek hayattaki zorluklara yeni fikirler ve çözümler getirir.

 

-Sanat, Medya, Performans ve Tasarım Okulu

Sanatta yaratıcı yeteneklerin geliştirilmesi için önde gelen bir yer olan AMPD, birbirine bağlı dünyamız için sanatsal ve entelektüel liderlik, yaratıcı deneyler, kültürel yenilikler ve yaratıcı çözümler üretmektedir.

 

-Eğitim Fakültesi

Tutkulu, yaratıcı insanlara, öğrencileri motive etmek ve eğitimin evrimine aktif olarak katkıda bulunmak için ihtiyaç duydukları araçları kazanabilecekleri ilham verici bir ortam sağlamaya çalışmaktadırlar.

 

-Sağlık Fakültesi

Sağlık Fakültesinde lisans, yüksek lisans doktora düzeyinde; Kinesiyoloji ve Sağlık Bilimi, Psikoloji, Hemşirelik, Sağlık Politikası Yönetimi ve Küresel Sağlık alanında dersler verilir. Öğrenciler sınıflarda ve laboratuvarlarda aktif olarak öğrenme imkanına sahiptirler.

 

-Hukuk Fakültesi

Doktora, lisans, lisansüstü ve mesleki gelişim programları, ülkenin önde gelen akademisyenleri ve en iyi uygulayıcıları tarafından öğretilen yasalar üzerinde olağanüstü zengin ve çeşitli perspektifler sunmaktadır.

 

-İşletme Okulu

Schulich’in fakültesi dünya çapında yönetim araştırmalarının en üst kademesinde yer alıyor. Okul, sorumlu iş ve sürdürülebilirlik alanlarında fakülte araştırmalarında dünyada 1. Sırada gösterilmektedir.

 

-Bilim Fakültesi

Bir mükemmellik ve yenilik merkezi olan Bilim Fakültesi, uluslararası standartlarda bilim insanlarına ev sahipliği yapar, geniş ölçüde insan bilgisini geliştirir ve sınıf içinde ve ötesinde öğrenmeyi teşvik etmeye adanmıştır.

 

Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]