UNIVERSITY OF NOTTINGHAM

University of Nottingham 1948 yılında London University’ nin bünyesinden ayrılarak bağımsız bir üniversite olmuş ve halen ülkenin en iyi eğitim temsilcilerinden biri olarak eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir. İngiltere içerisinde Jubilee Campus, Sutton Bonnington ve Kings Meadow kampüsleriyle uluslararası arenada ise Çin ve Malezya kampüsleriyle devasa bir uluslararası ağa sahiptir.

5 farklı fakülte, 300 e yakın farklı araştırma ve eğitim alanı, 2537 akademik personeli ile Nottingham Üniversitesi çalışmak istediğiniz alan ve dereceye göre tüm imkanları sağlamaktadır. Üniverstenin 30.000 den fazla öğrencisi bulunmaktadır ve bunun 9000 ini uluslararası öğrenci oluşturmaktadır. Üniversite öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına, üniversite içerisinde özel bir ofis kurarak, vize işlemleri, oturum işlemleri, psikolojik ve sosyal destek vb. gibi daha bir çok konuda ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

Nottingham Üniversitesi, uluslararası öğrencileri için geniş bir burs portföyü sunmaktadır. Akademik mükemmelliği ödüllendirmeyi, öğrenci çeşitliliğini teşvik etmeyi ve uluslararası gelişime katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 150 farklı ülkeden gelen öğrencileri için, öğrenim ücretlerinin % 25`i ile % 100`ü arasında değişen bir dizi uluslararası burs fırsatı sunmaktadır. Öğrenim masraflarını karşılama dışında kampüs içi konaklama, yıllık ders kitabı yardımı gibi farklı burs seçenekleri de sunmaktadır. Türkiye’ den üniversiteye başvuru yapmak isteyen öğrenciler için özel bir twitter ve internet bloğu bulunmaktadır.

Nottingham Üniversitesi’ nin Öğrenci Birliği, birçok ulusal, dini ve kültürel topluluk ve 70`in üzerinde spor kulübü de dahil olmak üzere 300`den fazla kulüp ve topluluğa ev sahipliği yapmaktadır. University Park Kampüsü`nde 40 milyon £ fantastik yeni bir spor kompleksi de dahil olmak üzere çok çeşitli spor tesisleri ile hizmet vermektedir.  Öğrencilerin ihtiyacı olabilecek her şeye kampüs içerisinde ulaşmaları için tüm olanaklar sağlanmıştır.

University of Nottingham’ a direk başvuru yapmak isteyen öğrencilerin “A Level“ programı almaları ve en az %75 oranında başarılı olması gerekmektedir. Devlet ya da özel liselerden mezun olan öğrenciler için ise “Foundation Year” programları tavsiye edilmektedir. Bu sayede öğrencilerin lisede olan eksiklerini ve İngiltere üniversite hayatı için gerekli adaptasyonu sağlayabilirler. “Foundation Year” programı için öğrencilerin liseden %70 başarı oranı alması gerekmektedir.

Master programları için ise en az “3.0” ortalamanız olması gerekmektedir. Hukuk masterı için ise en az “3.5” başarı puanı istenmektedir. Master programları için yeterli olmayan öğrenciler de “Pre-Master” programları ile kabul alma şanslarını artırabilirler.

The Complete University Guide, 2018; Guardian University Guide, 2019; Times ve Sunday Times En İyi Üniversite Rehberi, 2018 gibi 3 büyük değerlendirme kuruluşu sıralamalarında ilk 20 de yer almaktadır. Aynı zamanda QS World University Rankings 2019 tarafından dünyanın en iyi 100 Üniversitesi içerisinde yer almıştır.

 

University Of Nottingham` dan mezun olmuş dünyaca ünlü kişiler;

H. Lawrence (Yazar)

Sir Peter Mansfield (Nobel ödüllü MRI tarama mucidi)

Sir Clive Granger(Nobel ödüllü Ekonomist)

Sir John Sawers (MI6 Başkanı)

Deng Yaping (Masa Tenisi Oyuncusu)

 

 

 

Eğitim alabileceğiniz birim ve fakülteler;

Clinical, pre-clinical & healthOther Health 

Medicine & Dentistry

Arts & humanities

Languages, Literature & Linguistics

History, Philosophy & Theology

Architecture

Art, Performing Arts & Design

Business & Economics

Economics & Econometrics

Business & Management

Accounting & Finance

Life sciences

Biological Sciences

Agriculture & Forestry

Veterinary Science

Sport Science

Social sciences

Sociology

Politics & International Studies

GeographyCommunication & Media Studies 

Engineering & technology

Chemical Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

General Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Civil Engineering

Physical sciences

Physics & Astronomy

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Mathematics & Statistics

Chemistry

Computer Science

Computer Science

Law

Psychology

Education

 

 

 

Aktif Yurtdışı Eğitim`le birlikte İngiltere University of Nottingham’ da eğitim almak ve daha detaylı bilgi edinmek için:  

 0212 556 81 88  [email protected]